Włodarskiemu skończyły się pieniądze na odśnieżanie Łęcznej! [Video]

Jak wszyscy już w Łęcznej wiedzą, kilka dni opadów śniegu przerosło „naszego” burmistrza. Chodniki i ulice nie były odśnieżane.
Włodarski tłumaczył się z tego na łamach stron internetowych wazeliniarzy łęczyńskiej władzy. Wspominał o przetargu, oraz o tym, że czeka na ruch radnych. Jednak na sesji rady miejskiej okazało się, że żaden przetarg nie jest potrzebny, a jedyną osobą, mającą w tym wypadku ruch, jest właśnie „skaczący” Leszek.

Juz od poniedziałku 25 stycznia zaczęły do mnie spływać informacje od mieszkańców, o tym, że miasto nie jest odśnieżane.
Dzień później zareagował burmistrz, który stwierdził, że skończyły mu się pieniądze, a to wszystko przez radnych. Zdaniem włodarza ogłaszanie teraz przetargu na odśnieżanie byłoby czasochłonne, a może nawet niemożliwe, no i w ogóle, czeka na ruch ze strony radnych. Jaki ruch? Tego nie powiedział.

Na szczęście w środę 27 stycznia odbyła się sesja rady miejskiej w Łęcznej. Radni nie zostawili suchej nitki na burmistrzu.

Jak się okazało, grupa radnych już 7 stycznia (czyli na długo przed opadami sniegu), żłożyła w ratuszu wniosek o zwiększenie środków na odśniezanie miasta. Czy sądzicie, że burmistrz oprócz wrzucenia kilku nowych fotek na fejsie jakoś zareagował? 🙂

To jeszcze nie wszystko. Obowiązujące przepisy jasno okreslają, kto w takiej sytuacji ma inicjatywę (czyli ten „ruch”). Tą osobą jest burmistrz. Posłuchajcie nagrania:


Co odpowiedział burmistrz?
Mówił o wszystkim, byleby tylko nie odpowiadać na pytania radnych, którzy zniecierpliwieni paplaniną, poprosili by sprawę roztrzygnęła prawnik urzędu miejskiego. Niestety okazało się, że burmistrz nie tylko, nie radzi sobie z zarządzaniem miasta ale również nie zna przepisów. Posłuchajcie:


No cóż, najwidoczniej nie takiej odpowiedzi prawnika spodziewał się Włodarski. Pokłócił się więc z własnymi pracownikami, którzy w finale tłumaczyli zebranym, o co tak naprawdę chodziło „skaczącemu” Leszkowi. Sam widocznie nie potrafił…

Zrzucanie winy na radnych potwierdza, że burmistrz Włodarski nie radzi sobie z niczym. W ciągu roku urząd miejski wydawał kolosalne pieniądze na sprzęt elektroniczny i nikomu niepotrzebne wydatki, a teraz płacz, że nie ma pieniędzy na odśnieżanie. W budżecie są pieniądze, zostały już nawet przez radnych wskazane. Wystarczy je przesunąć. Bądźmy poważni, jeśli dwa dni opadów śniegu sprawia burmistrzowi takie trudności, to znaczy, że jak najszybciej powinien odejść ze stanowiska” – podsumowuje radny dr Mariusz Fijałkowski.

Tak sobie myślę… Skoro decyzje w ratuszu tak naprawdę podejmują urzędnicy, a włodarz nie zna nawet przepisów, to czy nie lepiej byłoby zamiast Leszka Włodarskiego wyciąć sobie jakiegoś burmistrza z tektury. Pożytek z niego byłby taki sam jak obecnie, a pieniędzy w kasie miasta (np. na odśnieżanie) byłoby znacznie więcej…

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

22 komentarze do artykułu "Włodarskiemu skończyły się pieniądze na odśnieżanie Łęcznej! [Video]"

 1. W pisze:

  Na koniec moich wywodów chcę abyście szanowni zwrócili uwagę na stan oznakowania dróg w Łęcznej, dokładnie chodzi mi o znaki ustąp pierwszeństwa przed rondem np. jadąc od strony mroowki.

  W polskim prawie o ruchu drogowym (ustawie) nie ma takiego znaku: odwrotny pomarańczowy trójkąt, jest za to znak A-7 czyli odwrotny pomarańczowy trójkąt z czerwoną obwolutą. Czyli skrzyżowanie źle oznakowane, źle czyli niezgodnie z przepisami.

 2. Stomatolog pisze:

  Najważniejsze, żeby nikomu nic się nie stało. Bo obecnie przy aurze panującej na dworze to można sobie poważną krzywdę zrobić.

 3. Anna Maria pisze:

  To mamy chyba tak mi się wydaje brak współpracy rada -urząd ,jedni na drugich! chyba już tak kiedyś było 2001-2002

  • marzanna pisze:

   Chyba raczej skończyło się kolesiostwo w radzie. Radni przestali być marionetkami burmistrza i przejrzeli na oczy. W końcu reprezentują mieszkańców, a nie nie do końca jasne interesy włodarza.
   W 2001 to nieposłuszeństwo skończyło się zmianą burmistrza. Trzymam kciuki, że i teraz tak będzie.

 4. Ferdynand K. pisze:

  Panie burmistrzu, może warto się zastanowić kogo warto słuchać w Pańskim urzędzie?
  -Pani skarbnik, Ona nie wie Kto ma wystąpić z wnioskiem do radnych?
  Po co trzymać Radcę Prawną, jak z jej usług nie korzystacie?
  Nie było zapytać się o dwa dni wcześniej?
  Ośmieszyć się tak na sesji to wstyd, nie wiedzieliście od Kogo powinien wyjść wniosek o zwiększenie kasy na odśnieżanie.
  A tak prywatnie:
  Panie burmistrzu najlepszym doradcą i radcą będzie rozmowa z własną żoną a towarzystwo urzędowe „pogonić” i będzie dobrze.
  Szef to ma być szef.
  A w naszym urzędzie trzeba dużo zmienić.
  Nie zrobi Pan zrobi Kto inny.
  „Jak Cię widzą tak Cię piszą” ;(

 5. Qwrt pisze:

  Czas na zmianę burmistrza. Nie potrafi nic zorganizować. Jak narazie robi wszytko to co nie jest nikomu potrzebne. Np. Most do nikad.

 6. Anna Maria pisze:

  Dadam :za taką sytuację powinna odpowiedzieć ta osoba której to zadanie jest przypisane w U M, gdyby to zdarzylo się w np
  Lublinie to ktoś wylecialby ze stanowiska!!!!!

 7. Anna Maria pisze:

  Urząd miejski w Łęcznej nie ma nic ale to nic na usprawiedliwienie takiej sytuacji to jest skandal,ale pieniążki za na inne rzeczy czekacie tylko na pobory,13 nagrody itp.gdzie są pracownicy referatu gkm i nie tylko.

 8. W pisze:

  Właśnie przed chwilą na osiedlu Niepodległości mało co a potrąciłby mnie traktor z pługiem, który cofał bez tylnego światła cofania po chodniku! Nieprawidłowo oznakowany traktor, brak światła pomarańczowego, etc. BHP ludzie! Kto pozwala na taką nieodpowiedzialność? Uważajcie na dzieciaki i na zwisające sople lodu z dachów, jest bardzo niebezpiecznie bo jest SYF w mieście! Panie burmistrzu to już nie jest śmieszne!

 9. ABC pisze:

  Ten człowiek już nie panuje nad niczym. Po tej sesji powinien złożyć rezygnację i oszczędzić wstydu sobie i miastu.

 10. Piotr pisze:

  To nie tylko w mieście jest ten problem. Wieś Leopoldów jest w ogóle nie odśnieżana! Gdyby nie my rolnicy to byśmy byli odcięci od świata. Za co my płacimy podatki?

 11. Pawlik pisze:

  Chciałbym aby ktoś z naszej władzy przeszedł się chodnikiem od Łęcznej w stronę Ciechanek Łęczyńskich . Katastrofa jeszcze ani razu nie był odśnieżony a korzysta z niego dużo ludzi.

 12. Mieszkanka pisze:

  Zwolnij debilu krzesło, bo kompromitujesz się. Na początku tylko w gminie teraz już cała Polska się z ciebie śmieje. Proponuję konkurs na najgłupszego włodarza w Polsce , pierwsze miejsce mamy jak w banku, może główna nagrodą będzie odśnieżenie miasta🙈🙈

 13. Nick pisze:

  A może tak pracownicy ratusza wzięli się do roboty za łopaty i zaczęli odśnieżać w godzinach pracy wystarczy godzinę dziennie na zmiany i już w czynię społecznym ile chodników było by odśnieżonych . A nie w ciepłku siedzieć i kawkę popijać i pracować do 13:30 .Obowiązuje wszystkich pracowników Panie też korona nie spadnie jak trochę pomacha łopata !!!!! Radni też ruch to zdrowie 😂

  • Ewa pisze:

   Nie tylko w UM pracują do 13.00. W innych naszych urzędach niektorzey pracują po parę godz.

 14. Marii pisze:

  Mnie bardziej interesuje, gdzie są pieniądze ( te 290 tys.), które były przeznaczone na odśnieżanie. Przecież śnieg mamy od ok 2 tygodni. Nie wierzę, że aura generuje takie koszty! Drogowcy bali się, że nie zarobią i sypali sól na suche drogi?

 15. pieszy pisze:

  Tak się zastanawiam czy ten burmistrz nie jest koniem trojańskim w naszym mieście. Robi wszystko żeby pogrążyć to miasto.

 16. XD pisze:

  A może za odśnieżanie nasza gmina płaci więcej niż inne gminy… Tak tradycyjnie, po koleżeńsku???

 17. onleczna pisze:

  Ale swoją „perełkę” czyli super kładkę to pewnie sam osobiście odśnieżył, swoją prywatną łopatą, po czym strzelił focie nowymi aparatami ?

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes