Woda i ścieki w Łęcznej znowu drożej niż w Warszawie!

Jak podają media, woda i ścieki tanieją o ponad 14%…. w Warszawie. Chyba nikt, będąc przy zdrowych zmysłach nie sądził, że obniżka opłat mogłaby nastąpić pod rządami Kosiarskiego i spółki. Ponownie mieszkańcy Łęcznej za wodę i ścieki będą płacili drożej niż mieszkańcy Warszawy! Ile?
Kilka dni temu stołeczne MPWiK przygotowało nową taryfę, zgodnie z którą za metr sześcienny wody i ścieków mieszkańcy stolicy zapłacą 9,85 zł. W Łęcznej opłata wynosi 10,65 zł. Tak więc za każdy metr płacimy o 80 groszy więcej niż mieszkańcy Warszawy. Dlaczego? Otóż jak mawia filozof z Polnej, w Łęcznej ścieki płyną pod górę! Ale to oczywiście nie wszystko.

Kilka lat temu w dzienniku wschodnim mogliśmy przeczytać:
„Trzeba dodać, że 2 złote w cenie każdego metra sześciennego ścieków, to koszt pożyczki na modernizacje oczyszczalni – dodaje. W 2006 roku miasto zaciągnęło kredyt w wysokości 10 milionów złotych na modernizację oczyszczalni ścieków, który będzie spłacany do 2015 roku.” Kredyt został spłacony, a mieszkańcy Łęcznej płacą coraz więcej!

Kto powiedział powyższe słowa?
Otóż wcale nie przypadkowy Pan Wacław z zakładu wulkanizacji w Pcimiu, a wieloletni zastępca burmistrza Łęcznej oraz członek rady nadzorczej PGKiM Łęczna, pan Dariusz Kowalski (obecny członek zarządu bankrutującego powiatu).

Skąd zatem takie ceny w Łęcznej? Będziemy drążyć dalej.

Jak pewnie wiecie, wzdłuż ulicy Polnej powstał słynny już w całym kraju „Koński wodociąg” kosztem 800 000 PLN! Niby nie do Kosiarskiego ale jak wiemy, Kosiarski z niego korzysta…. pewnie przypadkiem 🙂
Powiecie pewnie, że „nasz wódz” wielokrotnie powtarzał, że wodociąg będzie na siebie zarabiał. Zapytałem więc Orłów Biznesu z komunalnej ile już zarobił… Jak się okazuje, NIE MOŻNA TEGO USTALIĆ! Gdyż PGKiM postanowiło nie ewidencjonować poszczególnych części infrastruktury wodociągowej. Zaskoczeni?
Dodatkowo warto wspomnieć o prywatyzacji części działalności komunalnej. Od kilku miesięcy usługami wulkanizacyjnymi zajmuje się tam prywatna firma, która za IMO niewielkie pieniądze (ok. 2100 PLN netto) wynajmuje pomieszczenia, a także korzysta z urządzeń PGKiM. Da się? (Szczegóły: LINK)
O dzierżawie stacji paliw wybudowanej za pieniądze Łęcznian, nie ma już chyba sensu pisać (LINK).

I tak to moi drodzy kręci się ta wąsata karuzela. W tym roku komunalna ponownie wykaże zysk porównywalny z zarobkami zbieracza złomu (bez obrazy dla ciężko pracujących złomiarzy), a Włodarz z uśmiechem zdecyduje o wypłacie kolejnej kilkunastotysięcznej nagrody.

Mieszkańcy, jak długo pozwolicie drenować Wasze kieszenie? Jesienią nadarza się świetna okazja aby przewietrzyć łęczyńskie urzędy i zależne od nich instytucje czy przeróżne spółki. Może być tylko lepiej! Dość urzędniczej patologii, dość filozofii NIE DA SIĘ!

PS. Dla dociekliwych: Nowa taryfa w Warszawie to nie jednoroczna kiełbasa wyborcza. Obniżona stawka ma obowiązywać przynajmniej przez 3 następne lata.

Tradycyjnie dla poprawy zasięgu, proszę o kliknięcie na przycisku LUBIĘ TO! widocznego pod tym zdaniem!

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Woda i ścieki w Łęcznej znowu drożej niż w Warszawie!

 1. Ja już dużo razy mówiłam Panu Burmistrzowi , że zamiast tylu Strażników niech zatrudni choć dwóch ogrodników ,to może by kwiatów na wiosnę posadzono i te co rosną na placu koło fontanny
  wypielono .Tyle jeżdżę po Polsce ,ale takich brudów jak w Łęcznej
  to nigdzie nie widziałam.Choć gospodarz w Starej Łęcznej pracuje
  to brudów nie widzi.Idzie wiosna ciekawa jestem czy liście w końcu
  będą zagrabione.Jeszcze odniosę się do rewitalizacji parku , jestem sto procent pewna, że za pięć lat wszystko będzie zniszczone jeśli nie będzie przecinane i pilnowane.

 2. Najgorsze jest to ze ludzie narzekaja przeklinaja a pożniej i tak wybieraja w wyborach tych samych nierobow nikt z grypy kosiarteam nie zrobi dla łecznej nic i o tym warto pamiętać

 3. Warto powiedzieć, że od początku rządów kosiarki liczba mieszkańców Łęcznej zmalała o blisko 5 tysięcy. Jesteśmy na 15. miejscu wśród najszybciej wyludniających się miast Polski. Powody widzimy wyżej.

 4. Bartol zobacz co się dzieje na targowisku dzisiaj. Urząd znowu zaspał. Jedyne co tam robią to opłaty pobierają. A ja się pytam za co? Jak mi się uda to Ci kilka zdjęć wyśle. Ludzie po kolana w śniegu, sami musieli odśnieżać żeby handlować.

 5. 16 lat Kosiarskiego i wystarczy. Czas powiedzieć dość, bo inaczej wszyscy pójdziemy z torbami.

 6. Normalnie jaja se z nas robią każdego dnia. Dobrze napisane przewietrzyć i od razu zrobi się lepiej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.