Woda i ścieki w Łęcznej znowu drożej niż w Warszawie!

Jak podają media, woda i ścieki tanieją o ponad 14%…. w Warszawie. Chyba nikt, będąc przy zdrowych zmysłach nie sądził, że obniżka opłat mogłaby nastąpić pod rządami Kosiarskiego i spółki. Ponownie mieszkańcy Łęcznej za wodę i ścieki będą płacili drożej niż mieszkańcy Warszawy! Ile?
Kilka dni temu stołeczne MPWiK przygotowało nową taryfę, zgodnie z którą za metr sześcienny wody i ścieków mieszkańcy stolicy zapłacą 9,85 zł. W Łęcznej opłata wynosi 10,65 zł. Tak więc za każdy metr płacimy o 80 groszy więcej niż mieszkańcy Warszawy. Dlaczego? Otóż jak mawia filozof z Polnej, w Łęcznej ścieki płyną pod górę! Ale to oczywiście nie wszystko.

Kilka lat temu w dzienniku wschodnim mogliśmy przeczytać:
„Trzeba dodać, że 2 złote w cenie każdego metra sześciennego ścieków, to koszt pożyczki na modernizacje oczyszczalni – dodaje. W 2006 roku miasto zaciągnęło kredyt w wysokości 10 milionów złotych na modernizację oczyszczalni ścieków, który będzie spłacany do 2015 roku.” Kredyt został spłacony, a mieszkańcy Łęcznej płacą coraz więcej!

Kto powiedział powyższe słowa?
Otóż wcale nie przypadkowy Pan Wacław z zakładu wulkanizacji w Pcimiu, a wieloletni zastępca burmistrza Łęcznej oraz członek rady nadzorczej PGKiM Łęczna, pan Dariusz Kowalski (obecny członek zarządu bankrutującego powiatu).

Skąd zatem takie ceny w Łęcznej? Będziemy drążyć dalej.

Jak pewnie wiecie, wzdłuż ulicy Polnej powstał słynny już w całym kraju „Koński wodociąg” kosztem 800 000 PLN! Niby nie do Kosiarskiego ale jak wiemy, Kosiarski z niego korzysta…. pewnie przypadkiem 🙂
Powiecie pewnie, że „nasz wódz” wielokrotnie powtarzał, że wodociąg będzie na siebie zarabiał. Zapytałem więc Orłów Biznesu z komunalnej ile już zarobił… Jak się okazuje, NIE MOŻNA TEGO USTALIĆ! Gdyż PGKiM postanowiło nie ewidencjonować poszczególnych części infrastruktury wodociągowej. Zaskoczeni?
Dodatkowo warto wspomnieć o prywatyzacji części działalności komunalnej. Od kilku miesięcy usługami wulkanizacyjnymi zajmuje się tam prywatna firma, która za IMO niewielkie pieniądze (ok. 2100 PLN netto) wynajmuje pomieszczenia, a także korzysta z urządzeń PGKiM. Da się? (Szczegóły: LINK)
O dzierżawie stacji paliw wybudowanej za pieniądze Łęcznian, nie ma już chyba sensu pisać (LINK).

I tak to moi drodzy kręci się ta wąsata karuzela. W tym roku komunalna ponownie wykaże zysk porównywalny z zarobkami zbieracza złomu (bez obrazy dla ciężko pracujących złomiarzy), a Włodarz z uśmiechem zdecyduje o wypłacie kolejnej kilkunastotysięcznej nagrody.

Mieszkańcy, jak długo pozwolicie drenować Wasze kieszenie? Jesienią nadarza się świetna okazja aby przewietrzyć łęczyńskie urzędy i zależne od nich instytucje czy przeróżne spółki. Może być tylko lepiej! Dość urzędniczej patologii, dość filozofii NIE DA SIĘ!

PS. Dla dociekliwych: Nowa taryfa w Warszawie to nie jednoroczna kiełbasa wyborcza. Obniżona stawka ma obowiązywać przynajmniej przez 3 następne lata.

Tradycyjnie dla poprawy zasięgu, proszę o kliknięcie na przycisku LUBIĘ TO! widocznego pod tym zdaniem!

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

6 komentarzy do artykułu "Woda i ścieki w Łęcznej znowu drożej niż w Warszawie!"

 1. seniorka pisze:

  Ja już dużo razy mówiłam Panu Burmistrzowi , że zamiast tylu Strażników niech zatrudni choć dwóch ogrodników ,to może by kwiatów na wiosnę posadzono i te co rosną na placu koło fontanny
  wypielono .Tyle jeżdżę po Polsce ,ale takich brudów jak w Łęcznej
  to nigdzie nie widziałam.Choć gospodarz w Starej Łęcznej pracuje
  to brudów nie widzi.Idzie wiosna ciekawa jestem czy liście w końcu
  będą zagrabione.Jeszcze odniosę się do rewitalizacji parku , jestem sto procent pewna, że za pięć lat wszystko będzie zniszczone jeśli nie będzie przecinane i pilnowane.

 2. Fee pisze:

  Najgorsze jest to ze ludzie narzekaja przeklinaja a pożniej i tak wybieraja w wyborach tych samych nierobow nikt z grypy kosiarteam nie zrobi dla łecznej nic i o tym warto pamiętać

 3. Pandzioch pisze:

  Warto powiedzieć, że od początku rządów kosiarki liczba mieszkańców Łęcznej zmalała o blisko 5 tysięcy. Jesteśmy na 15. miejscu wśród najszybciej wyludniających się miast Polski. Powody widzimy wyżej.

 4. Użytnik pisze:

  Bartol zobacz co się dzieje na targowisku dzisiaj. Urząd znowu zaspał. Jedyne co tam robią to opłaty pobierają. A ja się pytam za co? Jak mi się uda to Ci kilka zdjęć wyśle. Ludzie po kolana w śniegu, sami musieli odśnieżać żeby handlować.

 5. Kalina pisze:

  16 lat Kosiarskiego i wystarczy. Czas powiedzieć dość, bo inaczej wszyscy pójdziemy z torbami.

 6. Rylek pisze:

  Normalnie jaja se z nas robią każdego dnia. Dobrze napisane przewietrzyć i od razu zrobi się lepiej.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes