Zachowanie burmistrza Łęcznej zostanie opisane w „Brunatnej Księdze”

foto: www.leczna.pl

Właśnie taka reakcja antyrasistowskiego i antyfaszystowskiego stowarzyszenia „Nigdy Więcej” jest następstwem zachowania naszego włodarza, podczas ostatniej sesji rady miejskiej (LINK).
„Brunatna Księga” to swojego rodzaju monitoring przestępstw popełnionych przez neofaszystów i skrajną prawicę oraz incydentów na tle rasistowskim, ksenofobicznym i aktów dyskryminacji na terenie Polski. „Łęczyński przypadek” również zostanie w niej opisany.

Taka publiczna wypowiedź gospodarza miasta stanowi sygnał, że cudzoziemcy, którzy przyjeżdżają do Łęcznej, nie tylko nie mogą liczyć na gościnne przyjęcie, ale wręcz muszą liczyć się z niechęcią czy wrogością podszytą ksenofobią.” – komentuje Anna Tatar ze stowarzyszenia „Nigdy Więcej„.

Nie sposób nie zgodzić się z tym komentarzem, zwłaszcza w okolicznościach, kiedy dobry gospodarz nie przeprosił, ani też nie wyraził najmniejszej skruchy z powodu zaistniałych okoliczności. Wręcz przeciwnie, z mojego punktu widzenia, wygląda na to, że nawet się tym szczyci (opowiadając o liście poparcia od „fana” ze Szczecina). Kto wie… być może jest nawet przekonany, że postąpił słusznie.
W tej sytuacji pozostaje nam oczekiwanie na decyzję prokuratury w tej sprawie.

(Foto: www.leczna.pl)

PS. Dzisiaj o 18:05 w Programie „Zdarzenia” w TV Lublin (TVP3), będziecie mogli zobaczyć reportaż z łęczyńskiego targowiska.

Udostępnij ten wpis!

Jedna myśl na “Zachowanie burmistrza Łęcznej zostanie opisane w „Brunatnej Księdze”

  1. Panie Burmistrzu ja Pana popieram. Proszę nie patrzeć, że ktoś gdzieś Pana wpisuje. Najważniejsze, że Pan jest przekonany do tego co Pan robi. W końcu to Pan został wybrany na Burmistrza i dostał Pan prawo decydowania za innych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.