Zamiast zysków na kryptowalutach, jest bolesna strata!

Do 63-letniej mieszkanki Łęcznej zadzwoniła kobieta podająca się za przedstawiciela firmy zajmującej się inwestycją w kryptowaluty. Zapewniała, że dzięki inwestowaniu w wirtualną walutę można szybko zarobić 8 tysięcy dolarów amerykańskich. Jedyne co należy zrobić to założyć konto inwestycyjne i oczekiwać na zyski.

Mieszkanka Łęcznej skuszona szybką i łatwą ofertą zarobku zgodziła się na tę inwestycję. Następnie zadzwonił do niej mężczyzna, który polecił aby zainstalowała na swoim komputerze aplikację AnyDesk. Po czym za jego namową kobieta przelała na wskazane konto kwotę 895 złotych. Następnie otrzymała na adres emeil informację, że konto inwestycyjne jest założone i obecnie znajduje się na nim 400 dolarów z czego 200 dolarów to promocja od firmy.

Telefonów od reprezentatnów tej firmy było jeszcze kilka. Każda z dzwoniących osób miła wschodni akcent. Opowiadali kobiecie jak zyski na koncie rosną i zapewniali, że inwestycje są bezpieczne. Za każdym razem kazali uruchomić komputer bądź zalogować się na telefonie. Kiedy kobieta oświadczyła, ze chce już zamknąć już swój rachunek kontakt z przedstawicielami firmy urwał się. Wówczas zorientowała się, że padła ofiarą oszustów i o zdarzeniu powiadomiła policjantów. 

Policja apeluje o rozsądek. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku. Jeżeli ktoś nam proponuje instalowanie aplikacji AnyDesk możemy być pewni, że to oszustwo! Pamiętajmy jest to aplikacja umożliwiająca zdalny dostęp do naszego urządzenia na którym jest zainstalowana.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

Brak możliwości komentowania.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes