Zgodnie z „przepowiednią” Dziennika – trzy szkoły do likwidacji! [Zdjęcia] [Imienne wyniki głosowań]

A jednak! Mimo, iż początkowo wydawało się, że szansa na głosowanie uchwał jest niewielka, PSL i Wspólna Sprawa „załatwiły” uczniów. Władza tak szybko chciała przepchnąć kolanem uchwały likwidujące łęczyńskie szkoły, że zapomniała o najważniejszym. O wyliczeniach z których wynika, że zakładane zmiany przyniosą określony efekt, czyli oszczędności. Początkowo uchwał bronił tylko starosta Cholewa (PSL) i urzędniko-radny Kuczyński (ten od żony w mopsie i ok. 6000 PLN dodatku pobranego za nic). Nastepnie do chóru obrońców dołączył Paweł „nie dla pieniędzy” Wójcicki, oraz radny Baczyński. Nie bronili oni jednak samych uchwał, co uzasadnienia, którego nie było… podał je ustnie starosta.

Na sali obrad pojawiła się ponad setka nauczycieli i uczniów likwidowanych placówek. Nie wszyscy się zmieścili. Przedstawicieli nauczycielskich związków zawodowych nie zauważono. Widocznie tak im zależało.

Wnioski o wyłączenie uchwał z głosowania złożyli radni Kornatka, Czech i Dyczewski. Dodatkowo radna Kornatka wypunktowała nieprzygotowanie włodarzy i chęć przepychania uchwały za wszelką cenę. W odpowiedzi starosta stwierdził, że nie ma przecież odpowiedzi na wszystkie pytania i na to co się wydarzy. Ot filozofia peezelu w praktyce. „Niewiadomo co się stanie ale na wszelki wypadek zagłosujmy ZA”

Finalnie za zdjęciem uchwał likwidujących szkoły zagłosowało 5 radnych (Kornatka, Czech, Dyczewski, Jastrzębski i Romanek)
lecz przeciwnych było aż 9:
Roman Cholewa
Grzegorz Kuczyński
Paweł Wójcicki
Jan Baczyński vel Mróz
Andrzej Grzesiuk
Zdzisław Niedźwiadek
Urszula Stefańczuk
Krystyna Wiśniewska
Krzysztof Zaborowicz

Radna Małgorzata Więcławska – Siwek wstrzymała się od głosu (czyli tak naprawdę była za), a radni Niwiński i Woliński byli nieobecni.
Bardzo podobnie wyglądało głosowanie w sprawie likwidacji łęczyńskich szkół. W trakcie tego głosowania, obrady opuścili Andrzej Grzesiuk oraz radna Romanek. Zwolennicy likwidacji szkół „wygrali” głosowanie stosunkiem głosów 8 do 4 (jeden wstrzymujący się)

Na zdjęciach widać, jak głosowali radni.

Za usunięciem uchwał z obrad:

oraz przeciw – czyli za przedłożeniem ich do głosowania (ludzie Kosiarskiego i PSL)

Po takim głosowaniu na usta ciśną się słowa, których nie warto wypisywać publicznie. Mam nadzieję, że społecznośc łęczyńska odpowiednio „nagrodzi” ludzi, którzy tak bardzo przysłużyli się miejscowej oświacie.
Mam też cichą nadzieję, że z uwagi na brak uzasadnienia, wojewoda unieważni te uchwały.

PS. Wróćmy jeszcze na chwilę do „przepowiadającego przyszłość” Dziennika Wschodniego. Otóż starosta Cholewa poinformował zebranych, że rozmawiał z dziennikarzem Dziennika Wschodniego Pawłem Puzio i próbował wyjaśnić informację z artykułu, z której wynikało, że radni już podjęli decyzję (LINK). Dziennikarz ma naprawić ten błąd. Finalnie Cholewa stwierdził, że całą sprawą jest zbulwersowany i w sumie to nie wie skąd wziął się ten błąd. Dziennikarz miał odpisać, że otrzymał nieprecyzyjne informacje. Ciekawe skąd…
– Panie starosto, może warto zapytać o to Kuczyńskiego? 🙂

PS2. Tuż po sesji Starosta nabrał wątpliwości czy zamiar likwidowania jest dobry. Nie, nie wcale nie chodzi mu o koszty, a o…. patrona, którego ew. Zespół Szkół mieć nie może. No rychło w czas panie Cholewa.
Przepraszam za komentarz – Ja pierdole! To się nie dzieje naprawdę…

Udostępnij ten wpis!

35 przemyślenia na temat „Zgodnie z „przepowiednią” Dziennika – trzy szkoły do likwidacji! [Zdjęcia] [Imienne wyniki głosowań]

 1. Za takie jaja zarząd powiatu powinien siedzieć i posiadać dożywotni zakaz sprawowania jakichkolwiek publicznych funkcji

 2. Niedźwiadek. Sąsiad a uważałem cię za normalnego człowieka. Ręki ci nie podam już w życiu.

 3. Ja nie wierzę, co za barany zasiadają w tej radzie. Szkoły są potrzebne. Ale mam pytanie. Po kiego tylu radnych. Niech oszczędności zaczną od siebie.

 4. Wydaje mi się, że z poprzedniej wypowiedzi wylewa się fałsz. Czy ty człowieku myślisz, że masz do czynienia z ciemnogrodem. Uchwalaliście likwidację, więc czego przedstawiasz to inaczej? To wy podnosiliście ręce za likwidowaniem łęczyńskiej oświaty. To wy straszyliście ludzi zarządem komisarycznym, który dla mieszkańców będzie wybawieniem, bo zarządzi powiatem. Komisarz szarych pracowników nie zwolni tylko was panowie.

 5. Tytuł artykułu – Likwidują trzy szkoły, z niego wynika ze zamykają a uczniowie do innych szkół a nauczyciele na bruk. TO NIE PRAWDA!
  NIE MA LIKWIDACJI TYLKO POŁĄCZENIE TRZECH SZKÓŁ W JEDNĄ, a to zasadnicza różnica. Dla uczniów nic się nie zmieni, jedynie nazwa.
  Dla uczniów powinno być to obojętne.

  1. Czytałeś uchwały? Czy jest tam słowo połączenie czy likwidacja? Nie trudź się tam jest napisane LIKWIDACJA. A teraz zagadka.
   Czy sądzisz, że to zamieszanie, które robi od lat władza nie wpłynie na nabór w przyszłym roku? Oczywiście, że wpłynie. Nikt tu nie bedzie chciał zostać, bo nikt nie wie co to wąsate oszołomstwo jeszcze wymyśli. I wąsate towarzystwo będzie miało pretekst do dalszych zwolnień nauczycieli i likwidacji szkół.
   Jak nie wierzysz zapytaj uczniów z Zamoyskiego jak im wyszło „przeniesienie”. Oj chyba dziś już nie masz nawet kogo zapytać.
   Myśl człowieku!

   1. Właśnie na lemingach bazują wąsaci. Wmawiaja ludziom że nic się nie stanie a później brak naboru zamieszanie i zwolnienia. Czemu w Lublinie nikt nie grzebie w oświacie czemu tego nie ma w Lubartowie czy swidniku. A w Łęcznej mieszkają od lat i ciągle zamykają kolejne szkoły. Jest to działanie celowe. Kto obserwuje ten wie ale lemingi powiedzą że to działania obojętne dla wszystkich.

  2. Chyba nigdy nie byłeś w takiej sytuacji w której zmienia się szyld i władza szkoły.zapytaj uczniów klas 2 i 3 lo Zamojskiego. Popatrz na sąsiadów Świdnik, Lubartów. Co to za miasto powiatowe beż różnorodnych szkół średnich. Nie wszystkie elytarne licea i technika lubelskie pomieszczą za 2 lata wasze dzieci, nie wszystkie dzieci mają Końskie zdrowie na przepełnione busy. Zresztą szkoły to ruch dla sklepów .

  3. Widać od razu kto napisał komentarz, CAPS LOCK wciśnięty, zacięty wyraz twarzy i przekłamania w wypowiedzi. Panie radny wyluzuj, przegrałeś intelektualnie nawet z uczniami. Oni potrafią słuchać i wyciągać wnioski. Znają znaczenie słów. Przestańcie ludziom mącić w głowach. Nic to nie da.

 6. Teraz Kuczyński będzie kojarzony już nie tylko z żoną w MOPS czy dodatkiem do diety, który pobrał za nic. Teraz będzie to także likwidacja powiatowej oświaty. Piękne połączenie: nepotyzm, marnotrawstwo publicznych pieniędzy oraz powodowanie niepokojów społecznych i likwidacja szkół. Piękne osiągnięcia na ulotce wyborczej będzie miał za rok.

 7. Zobaczycie, że Boliwara sprzedadzą i zrobią z niego stowarzyszenie bo się nie zmieścił. Pozdrowienia dla koła wzajemnej adoracji.

 8. Ja już nawet nie wchodzę na portal UM24 lub jak tam wolą leczna24. Komentarze które nie pokrywały się logiką administratorów były blokowane a moje konto zablokowane. HA im W DE

 9. wczoraj na sesji rady straszyli nas zarządem komisarycznym – nie bije on w mieszkańców ani w szkoły tylko w tego, który straszył. To jemu wyciągają stołek spod tyłka – zarząd komisaryczny zamiast zarządu powiatu – chyba proste komu zależy

 10. Zobaczcie tylko jak to rozegrał Kuczyński „Radni zgodzili się na łączenie szkół. Chcą ratować powiat”. Przecież to gwałt na umyśle. Czy on ma ludzi za idiotów i kompletnych debili?

  Ale to nie wszystko. Komentarze jak zwykle ocenzurowane a na facebooku nie znajdziecie tego artykułu, żeby czasem nie móc skomentować nie po myśli władzy.

  Macie swojego nieskażonego miejscowymi układami obrońcę demokracji i wolności słowa. Mela na ryj.

  1. Zaraz w dzienniku wschodnim przeczytamy jak to wspaniałomyślni radni wspólnej sprawy i pslu uratowali powiat w potrzebie.

   1. Tuba nie lepsza. Pisza o łączeniu szkół. Tak jakby nie przeczytali nazw uchwał. Tam nie ma nic o łączeniu tam jest słowo LIKWIDACJA tumany! No ale jak już Bartol pisał, oni też są powiązani z urzędem przez matkę gościa który twarzy tubę. Nie ma co wymagać obiektywizmu.

  2. kim jest Kuczyński, kim są radni, że w swojej łaskawości zgodzili się na to czy na tamto. Oni maja pracować dla naszego dobra, za to pieniądze biorą. Oni maja się przyłożyć do pracy. Nie byli wczoraj przygotowani, swoim zachowaniem, niekompetencją próbowali nas jeszcze obrazić. Co to jest za dyskusja niedokończona, co to za ucieczki z głosowania. Pieniądze biorą za całą sesję rady? – może trzeba oddać, będą oszczędności.Pieniądze bierzemy za pracę.

 11. Boże co to jest za miejsce. Wszystko zniszczyć, wszystko zepsuć, napchać kieszenie i niech interes tylko kolesie z kliki mają…
  To miasto nigdy nie przestanie mnie przerażać . Ludzie gdzie Wasz rozsądek i podstawowy instynkt samozachowawczy?
  Dalej głosujcie na Burmistrza i klikę- brawka!

 12. No nieźle wcale nie jestem w szoku,lepiej się wyzbyć szkół żeby pchać sobie w kieszenie przecież im bardzo mało ,umierają wrecz z głodu

 13. Pani radca prawny i naczelnik oświaty powinny do poduszki poczytać niektóre ustawy jeżeli chcą się zajmować oświatą. To żenada jakie przekłamania mówił starosta, bo nie był przygotowany do rzeczowej dyskusji, ale jak się ma takich doradców……

 14. Po dzisiejszej sesji rady powiatu łęczyńskiego oprócz tego co się wydarzyło warto wspomnieć o dwóch ciekawych wydarzeniach. Od razu zastrzegam, że ten kabaret wydarzył się naprawdę:

  Po pierwsze:
  – Już mam zastrzeżenia bardzo poważne, bo nie wyobrażam sobie, żeby w nowym zespole, który powstanie nie było śladu Jagiellończyka, a na to się zanosi. Jeżeli nie będzie w nazwie Jagiellończyka, będę miał poważne obiekcje przy uchwałach powołujących – mówię poważnie – mówił starosta Cholewa po tym jak głosami PSL i Wspólnej Sprawy przegłosowano uchwały o zamiarze likwidacji szkół !!!
  Tak tak on to naprawdę powiedział.
  Chodzi o to, że zgodnie z prawem zespołowi szkół nie można nadawać nazwy.

  Po drugie:
  Przewodniczący rady Jan Baczyński vel Mróz przerwał dyskusję nad uchwałami w sprawie zamiaru likwidacji szkół ponieważ jak stwierdził: radny Andrzej Grzesiuk się spieszy bo gdzieś wyjeżdża i należy głosować. Chwilę po tych słowach Radny Grzesiuk opuścił salę obrad – nie głosował. Widocznie dyskusja trwała za długo.

  Będąc na sali obrad, patrzyłem jak radni PSL i Wspólnej Sprawy głosują przeciwko mieszkańcom, rodzicom, nauczycielom a co najważniejsze przeciwko uczniom. Nie będę tutaj oryginalny, ale powiedziałem sobie w myślach „co za s….y”.

 15. Jak łatwo jest zniszczyć coś, czego nie stworzyliśmy. Zamknijcie jeszcze Kijany i Milejów. Po co nam w ogóle oświata w powiecie. Tyle kosztuje i nie przynosi zysków. A może Starostwo zlikwidować? Też nie przynosi zysków i tyyyylllle kosztują nas urzędasy.

 16. Radny Woliński mam nadzieję że jest poważne usprawiedliwienie tej nieobecności, przyjdż który po głosy przed wyborami może trafisz do mojej chałupy

 17. Pan sekretarz z Ludwina to typowa ś,,nia bez wstydu i honoru dba zgodnie z hasłem Panowie Sobie Lepiej (PSL) farbowany lis teraz pójdzie do PiS

 18. Szacunek należy się uczniom. Przyszli w obronie szkół i nie przestraszyli się nawet pani naczelnik, która bezczelnie zaatakowała jednego z nich. Nie dał się sprowokować, odpowiadał spokojnie i rzeczowo. Szacun Filip

 19. Łęczyńska lista wstydu

  Roman Cholewa
  Grzegorz Kuczyński
  Paweł Wójcicki
  Jan Baczyński vel Mróz
  Andrzej Grzesiuk
  Zdzisław Niedźwiadek
  Urszula Stefańczuk
  Krystyna Wiśniewska
  Krzysztof Zaborowicz

  Zapamiętajcie te nazwiska

  1. A ile kadencji te same mordy będą decydować. Czas przerwać ten chochlik taniec. Zbliżają się wybory, dajmy im „puste” głosy

   1. puste głosy to naprawdę głos oddany na nich. Pamiętaj, że oni mają rzeszę lojalnych lizusów, których do wyborów nie trzeba namawiać. Pójdą bo od tego zależy czy będą mogli się dalej nachapać.
    Oni właśnie tego chcą, żeby ludzie przestali chodzić na wybory bo im to na rękę.

 20. Ciekawe? zobacz kto był w obu ostatnich zarządach, i z której listy został wybrany w poprzedniej kadencji?
  słynne ludwińskie święta z prezentacjami PSLu i Wspólnej S.

 21. Zespół Napięcia Przedmieszączkowego i Solidarność nauczycielska dały ciała jak typowe biurwy 🙁

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.