Wspólna sprawa i PSL zlikwidowały kolejne szkoły w Łęcznej! Dziennik już „wie” jak zagłosują radni!

Zamoyski nie wystarczył. Wąsaci pod rękę ze zgniłą koniczyną likwidują Jagiellończyka, szkołę górniczą i ZS w Ludwinie.
W Dzienniku Wschodnim(LINK) w artykule z 17 listopada, można nawet przeczytać, że: „Radni powiatowi podjęli już w tej sprawie 10 uchwał „zamiarowych”. Zaraz, zaraz! Jak to możliwe, skoro głosowanie tych uchwał jest zaplanowane dopiero na wtorek 21 listopada?

Czy ten tekst przygotował „dziennikarz”, który się pod nim podpisał? Osobiście nie wierzę. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że od lat gotowe artykuły do dziennika wschodniego przesyła pracownik ratusza Grzegorz Kuczyński (ten od żony w mopsie), a dziennik niejednokrotnie publikuje je z błędami, które są swojego rodzaju wizytówką pracownika urzędu. Właśnie dlatego w dzienniku próżno szukać krytycznych artykułów w stosunku do łęczyńskich włodarzy. Kto miałby je pisać? Aż dziwne, że nikt w redakcji dziennika nie interesuje się tą sprawą. Może rada etyki mediów pomoże.

Tymczasem popatrzcie sobie na plan sesji rady powiatu na przyszły wtorek. Specjalnie dla Was oznaczyłem 10 uchwał „zamiarowych”. Tadam!

Widocznie panowie Kuczyński i Puzio nie dogadali się co do terminu publikacji i już 5 dni przed głosowaniem, mieszkańcy Łęcznej poznali jego wynik. W sumie wąsaci i psl mogli sobie na to pozwolić, bo mają w powiecie większość, która z wtorkowego głosowania czyni formalność.

Finalnie zamiast trzech szkół, powstanie jedna. Oficjalnie chodzi o cięcie kosztów. Starostwo Powiatowe w którym jak wiemy pracują całe rodziny, żona jest szefową męża, wyniki konkursów są znane zanim zostaną formalnie zakończone, a pieniądze przeznaczane są np. na remont ulicy przy której mieszka Kosiarski(LINK), chce oszczędzać na oświacie. Mówcie mi jeszcze… 🙂

W prasie pojawiają się także informacje, że „Wszyscy nauczyciele mają zachować pracę, o ile zdecydują się na zatrudnienie u nowego pracodawcy. Warunki zatrudnienia pozostaną bez zmian. Zachowamy również wszystkie obecne kierunki kształcenia – zapewnia Dariusz Kowalski, wicestarosta łęczyński.” Tak, tak to były współpracownik Kosiarskiego, który lata temu twierdził, że w cenie metra sześciennego wody znajduje się kredyt, a w zeszłym roku Kosiarski próbował wmówić mieszkańcom, że tak nie było.(LINK)

Po co Kowalski mówi, że miejsca pracy zostaną utrzymane? Jeśli chodzi o mnie, to nie mam wątpliwości. Chodzi o tonowanie emocji wśród nauczycieli. Teraz myślą sobie, że jak będą siedzieć cicho, to ich oszczędzą. Później okaże się, że warunki przedłużenia kontraktów są fatalne ale pisku niewielkiej ilości osób nikt już przecież nie usłyszy. No i szlachta bawi się dalej.

Co w całej sprawie robią nauczycielskie związki zawodowe? Wygląda na to, że biernie przyglądają się sprawie. Bo jak inaczej nazwać „próbę rozmów” z członkami związków, kiedy decyzje zostały już praktycznie podjęte? Nie zdziwię się jeśli w przyszłym roku przedstawiciele zz będą startowali z wąsatej listy wyborczej 🙂 O kupowaniu lojalności może więcej opowiedzieć inny członek zarządu powiatu – Wójcicki, który jeszcze jako członek pisu popierał wąsatego, a finalnie wskoczył na urzędowy stołek w ratuszu.

Tak moi drodzy, kolejny raz łęczyńska władza zrobiła Was i Wasze dzieci, a może zwłaszcza dzieci w ch%ja! Jak długo zamierzacie to tolerować? Mało Wam? Wybory już za niecały rok!

Jak możecie przypuszczać, informacji o całej sprawie i zamieszaniu w oświacie, nie znajdziecie w łęczyńskich mediach. Aby ten wpis miał jak najszerszy zasięg, udostępnijcie go lub kliknijcie na niebieski przycisk LUBIĘ TO! widoczny pod tym zdaniem.

Udostępnij ten wpis!

23 przemyślenia na temat „Wspólna sprawa i PSL zlikwidowały kolejne szkoły w Łęcznej! Dziennik już „wie” jak zagłosują radni!

 1. jutro o 13 sesja rady powiatu, myślę e redakcja w tym dniu nie opuści ani nauczycieli ani uczniów i przyjdzie z nami popatrzeć na ręce radnym

  1. Wielka prośba o zrobienie zdjęć lub filmu w momencie, gdy radni podnoszą ręce. Będę już wiedział jak to dalej rozpropagować. Kręćcie zatem filmy i róbcie zdjęcia. Niech mieszkańcy dowiedzą się jak głosują ich radni.
   Mam resztki nadziei, że się opamiętają. Radni miejscy zapowiadają swoją obecność!

 2. jutro o 13 sesja rady powiatu, myślę e redakcja w tym dniu nie opuści ani nauczycieli ani uczniów i przyjdzie z nami popatrzeć na „dokonane” wcześniej głosowanie w sprawie szkół.

 3. Zobaczcie co zrobił Kuczyński. Napisał artykuł z którego nic nie wynika, że niby nie wie jak się skończy głosowanie. Ludzie zaczęli pisać negatywne komentarze, a nasz „żecznik” przykrył artykuł jakimś pijanym kierowcą. Sami widzicie co jest dla łęczyńskiej władzy ważniejsze.

 4. W Szwecji, Norwegii, Belgii, Holandii, być może Niemczech, z takim patologicznym powiatem i patologiczną gminą dawno by coś zrobiono, bo to co się dzieje w Łęcznej, nie byłoby do pomyślenia w Europie Zachodniej. Nie dziwię się, że wschód Polski to zaścianek skoro dla niektórych to tylko kościół się liczy, a w gminach rządzą takie sitwy, że szkoda gadać. PSL to nowotwór polskiej polityki. Wspólna Sprawa – łęczyńskiej. I bardzo dobrze, że dojeżdżamy z kolegami (jest ich całe mnóstwo) do Lublina, tam nam szkoły nikt nie zabierze.

 5. Bartol, bardzo dobra robota!
  Sprawę przepływu informacji traktuję bardzo priorytetowo i zastanawiam się czy nas mieszkańców nie poddano procesowi „duraczenia”? Dlatego oczekiwałabym wyjaśnień ze strony Starosty dotyczącego procesu powstawania tych uchwał np. protokołów z prac komisji, autorów wyliczeń tych oszczędności, który z radnych wnosił jakie poprawki.
  Tak więc wielka prośba Panie Łukaszu aby w przededniu wejścia w życie ustawy o jawności życia publicznego wystąpić o takie informacje do Rady Powiatu, bo po artykule w dzienniku już mam pewność że tylko lle24 reprezentuje interes społeczny, a my w ramach duraczenia stajemy się tylko ciężarem.
  Czy w mogę liczyć na kompletną publikację zapytania i odpowiedzi na stronach portalu?

   1. ok, dobre posunięcie
    ale czy nie uważasz ze mieszkańcy powinni też poznać ścieżkę legislacyjną takich „reformatorskich” uchwał? w jaki sposób wypączkowały? dyskusja na komisjach, daty, poprawki, opinie prawne, nazwiska radnych i ich uwagi,kto robił wyliczenia, protokoły z komisji – „uchwalono” lub dopiero uchwalą zmiany zasadnicze dla powiatowej oświaty, oddziałujące nie tylko na środowisko nauczycieli ale i mieszkańców
    Nie daj Bartolu się prosić, zapytaj radę powiatu w imieniu swoich czytelników

 6. Czytałam artykuł w Dzienniku Wschodnim. Z 10 etatów administracji takie duże oszczędności. Ciekawe kto to policzył? Ciekawa jestem czy policzyliście, panowie radni, też dostosowanie budynku – burzenie ścian, likwidacja 2 sal żeby zrobić przejścia, wydzielenie i dostosowanie sal na przedmioty medyczne(muszą być odpowiednie standardy – to co jest już w Ludwinie), glazury i terakoty (odpowiednio drogiej) nie zabierzecie. To są oszczędności? To jest marnotrawstwo. Kto to policzył?Te pieniądze już zainwestowane chcecie utopić i wyłożyć inne -skąd? Podwójny nabór za rok. Chociaż jak słyszę do nowego tworu młodzież raczej nie przyjdzie.

 7. Powiat bez szkół w mieście powiatowym, może powinniśmy go zlikwidować. Lubartów, Świdnik ba Milejów i Puchaczów mają szkoły średnie a u nas na braku szkół zarabiają busiarze. Czy to nam obiecywano 20 lat temu?

  1. Jestem zwolennikiem historycznych powiatów (czyli co najmniej tych z czasów PRL i międzywojnia). Łęczna winna być w lubartowskim i koniec kropka.

 8. Przepraszam jeśli ktoś poczuje się urażony, ale moim zdaniem przyczyną takiego obrotu sprawy jest „mentalność ryla”
  Ryl ma gdzieś co się dzieje w około, ważne żeby zrobić 4 święta, żeby się piwa po robocie napić, albo „bagaznikówkę” machnąc. Nie potrzebna restauracja wystarczy kufelek. Potrzebna kosmetyczka i fryzjer dla zony. Wazne ile jest ma pasku.
  Szkoła to i tak najlepsza w Lublinie…
  Władza wykorzystuje tumiwisizm i wcale się jej nie dziwię. Do póki nie zmieni się podejście, cuda się będą działy…

 9. Kuczyński chciał być jak jego mentor. Też chciał zniszczyć łęczyńską oświatę.

 10. Należy zlikwidować wszystkie szkoły średnie i tak są beznadziejne .
  Nie są ujęte w rankingach , poziom poniżej danych notowanych w oświacie .

 11. Nie pozwólmy zniszczyć szkół w imię prywaty kilku osób, podejmijmy kroki aby ratować nasz dorobek. My mieszkańcy nie pozwólmy na taką bezczelność. Jak tak można. Zapytajmy radnych. Nasze dzieci są ważniejsze niż diety radnych

 12. Trzeba wybrać się na to „dokonane” głosowanie i może spytać osobiście radnych jakim tajemniczym kluczem podejmowane są decyzje – czy oni o czymkolwiek decydują czy mają z góry powiedziane jak podnosić rękę?

 13. To dziwne faktycznie, to jakieś pozory demokracji, kto steruje głosowaniem uchwał rady powiatu skoro przedstawia je się w trybie dokonanym? może to jakaś obca agentura steruje procesem uchwałodawczym w naszym powiecie 🙂 co na to nasza małżeńska para?

  1. Sterują tym mieszkańcy którzy oddają głosy na tych xxxx a fe! Jak było można tak zmarnować karty do głosowania? Teraz nasze dzieci czy chcemy czy nie czeka Lublin albo Lubartow.

 14. I po to czytam tego bloga. Krótko, zwięźle i wszystko na tacy. Wyobrażacie sobie, że jakaś inna gazeta w Łęcznej pisze w ten sposób? Nie, bo się boją! Bartol, tak trzymaj.

  A Kuczyński no cóż, będzie się musiał nauczyć żyć bez pensji radnego.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.