Żona z mężem w jednym urzędzie! Jest odpowiedź starostwa! [Dokument]

Po nagłośnieniu faktu, iż w łęczyńskim Starostwie Powiatowym pracuje była radna p. Katarzyna Warszawska Krakowiak oraz jej mąż Robert Krakowiak (LINK), pozwoliłem sobie na zadanie kilku pytań staroście.
Jak możecie się domyślać, przed kilkoma dniami nadeszła odpowiedź.

Przypomnę tylko, że pytania dotyczyły zespołu ds. zarządzania kryzysowego i spraw obronnych – powołanego przy starostwie powiatowym. Poniżej ich treść:
– proszę o informację od kiedy p. Robert Krakowiak pełni funkcję inspektora ds. obrony cywilnej
– w jaki sposób został powołany na to stanowisko (Jeśli w drodze konkursu, proszę o przesłanie pełnego protokołu)
– Jeśli praca p. Krakowiaka odbywała się na podstawie umowy cywilno-prawnej, proszę o wskazanie wartości wynagrodzenia wypłacanego w każdym z miesięcy, kiedy w/w pełnił funkcję.
– Jeśli p. Robert Krakowiak nie pełni już w/w funkcji proszę o podanie daty, kiedy nastąpiła zmiana
– Czy p. Robert Krakowiak świadczy pracę w starostwie powiatowym lub jednostce podległej tej instytucji

Odpowiedź starostwa poniżej:

1. Zarządzeniem Nr 105/2016 z dnia 07.12.2016 r. Starosta Łęczyński wydzielił z dniem 01.01.2017 roku z zespołu ds. zarządzania kryzysowego i spraw obronnych stanowisko ds. obrony cywilnej, podległe bezpośrednio Staroście – Szefowi Obrony Cywilnej Powiatu.
Pan Robert Krakowiak był zatrudniony na tym stanowisku na umowę zlecenie od 01.01.2017 r do 31.05.2017 roku i otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 1760,00 zł brutto miesięcznie .
2. Pan Robert Krakowiak świadczy pracę w starostwie powiatowym – pełni funkcję inspektora ds. obrony cywilnej na stanowisku ds. obrony cywilnej od dnia 01.06.2017 roku.
Został zatrudniony w drodze konkursu. Spełniał wymagania formalne zgodnie z naborem ogłoszonym w BIP w dniu 10.05.2017 r. (spleczna.bip.e-zeto.eu/bip/79_spleczna/fckeditor/file/Nabor/201)

Zaskoczeni?
Jak sami widzicie, taka odpowiedź rodzi kolejne pytania do starosty. Jakie? Pozwólcie,że napisze o tym w kolejnym wpisie.

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Żona z mężem w jednym urzędzie! Jest odpowiedź starostwa! [Dokument]

 1. Pajęczyna którą widzieliśmy w informatorze już nie jest aktualna.
  Obecna jest o wiele ciekawsza, sam pająk także się rozrósł i powyciągał macki, za którymi stoją już inni ludzie.
  Reforma sądownictwa za sprawą pana prezydenta się odwlecze, ale może w zamian Prawo i Sprawiedliwość oczyści samorządy.
  To teraz jest potrzebne jak świeże powietrze. 😉

 2. Trzeba opracować łęczyńskie drzewo genealogiczne żeby pokazać ludziom o co chodzi w samorządach i komu one służą najbardziej

 3. Bartolu, zapytaj wprost!co w rozumieniu Pana Starosty znaczy słowo „nepotyzm”? zapytałabym również o przypadki innych zatrudnień gdzie nazwiska działaczy PSL brzmią tak samo jak zatrudnionych pracowników
  może to tylko semantyka 🙂

  1. napisz mi prosze w mailu o które nazwiska chodzi. Mam kilka w łęczyńskim szpitalu, które zamierzam sprawdzić i nie wiem czy się czasem nie pokrywają. Tak, wspólnym mianownikiem jest tam zgniła koniczyna 🙂

   1. Może ciekawie by było popatrzeć na ścieżkę kariery „szpitalnej” żony, jak się dostała itd. władcy ziem gdzie było święto makaronów…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.