Urząd miejski odpowie na kilka pytań…

Tym razem to nie Bartol i nie radni odpytają burmistrza. Zrobi to wspierany przez organizację Watchdog, Gdańszczanin, prowadzący bloga o dostępie do informacji publicznej. Poprzez swoje działania, chciałby uświadamiać obywateli naszego kraju o tym, że mają prawo do informacji publicznej. O tym, że każda złotówka wydana przez jakikolwiek urząd, jest jawna i mieszkańcy powinni o niej wiedzieć.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni powinniśmy otrzymać informacje na temat: zarobków (pensji i premii) urzędników, kosztów podróży służbowych, rejestru umów oraz kosztów związanych z użytkowaniem służbowych telefonów i kart płatniczych w Łęczyńskim urzędzie miejskim. Szczegółowa treść wniosków jest dostępna na tej stronie(LINK).

Mam nadzieję, że tym razem „nasz” włodarz w odpowiedziach powstrzyma się od uszczypliwości i osobistych wycieczek, zawierając w nich jedynie to, o co prosi wnioskodawca.

W przypadku braku lub odmowy odpowiedzi na wnioski, bloger nie wyklucza wystąpienia na drogę prawną.

Udostępnij ten wpis!
Poniżej możesz napisać komentarz do tego artykułu. Wysłanie komentarza jest równoważne z akceptacją [Regulaminu komentarzy]

25 komentarzy do artykułu "Urząd miejski odpowie na kilka pytań…"

 1. KWK pisze:

  ile jeszcze dni do końca terminu odpowiedzi?

 2. nani pisze:

  Jak możecie nie wyczuwać ironii w postach Bernardo?????
  Przecież to gruba szydera !!!

 3. Miszkanka Serocka pisze:

  Warto takie wnioski skierować do Burmistrza Serocka 😉

 4. szkot pisze:

  Ten bernardo to jakis troll. Na bank, siedzi gimbus i robi sobie jaja. Przeciez to niemozliwe aby byc takim idiota!

  • Adrian pisze:

   mnie nic nie zdziwi juz… naprawde.. podejrzewam iz jest to czlowiek burmistrza lub nawet pracownik UM- kazdy wie kogo mam na mysli;)

   • szkot pisze:

    z jakosci wpisow sadze raczej, ze jego nastoletni syn/ corka.

    • Adrian pisze:

     zauważ że ja odpisuje mu na temat, popieram swoje tezy przepisami prawa a człowiek ukrywający się pod nickiem ciągle to samo powtarza bez podparcia tego jakimikolwiek przepisami. To zasadnicza roznica miedzy nami. Stanie i tak na moim

 5. Adrian pisze:

  zabawne ze ktos sie chowa za loginem piszac takie bzdety. Dla Ciebie radze lekture strony http://orzeczenia.nsa.gov.pl gdzie bardzo duzo jest wyrokow w sprawie u.d.i.p. Urzad ma 14 dni, termin sie konczy za 11 dni i urzad musi odpowiedziec. W finale i tak uzyskam interesujace mnie dane.

 6. Bernardo pisze:

  Przecież to nawet nie jest mieszkaniec naszego miasta. Takiemu komuś Pan Burmistrz nie musi odpowiadać. Poza tym Pan Burmistrz ma swoje sprawy i nie będzie przecież odpisywał na listy każdego kto do niego napisze. To jest człowiek na stanowisku i takim ludziom jak on wypada rozmawiać tylko z osobami na jego poziomie. Dlatego Pan Burmistrz nie rozmawia z każdym. Musicie zrozumieć, ze to jest najważniejsza osoba w naszym mieście.

  • Adrian pisze:

   jesli nie udzieli mi odpowiedzi to spotkamy sie w WSA. Nie rozumiesz iz u.d.i.p jasno określa że Burmistrz MUSI udzielić odpowiedzi? Jeśli tego nie robi naraża się na tzw bezczynność i grzywnę/karę o której mówi art 23 u.d.i.p. Czytanie nie boli.

   • Bernardo pisze:

    Pan Burmistrz nic nie musi. To on decyduje co zrobić a co nie bo jest na najważniejszym stanowisku w naszym mieście. I na pewno nie można zarzucić mu bezczynności. Jeśli chodzi o sąd to raczej może się to skończyć zgłoszeniem na policję tego, że spamujesz urzędową skrzynkę.

    • Adrian pisze:

     ależ proszę zgłaszać. Spamować? Oho, chyba ktoś nie wie co to znaczy spam o wykladni prawnej nie wspominajac. Zobaczymy co odpisza.. ja spotkac sie w sadzie moge w sprawie dipu… ze beda placili podatnicy za bledy urzednika to inna sprawa

     • Bernardo pisze:

      Już nie z takimi problemami radził sobie Pan Burmistrz. Wspólnie z Panem Grzegorzem na pewno opracują odpowiednie stanowisko urzędu. I wtedy po raz kolejny Pan Burmistrz pokaże jak inteligentnym i doświadczonym jest człowiekiem.

 7. Teoś z ułamanym uchem pisze:

  ciekawi mnie czy będzie odpowiedź czy jednak bezprawne nie……

 8. MM pisze:

  Oj,”naiwni ,naiwni jak dziecko we mgle ” Pracownicy Urzędu muszą wyrazić zgodę na ujawnienie swoich zarobków – oni nie są zobligowani prawnie do ich ujawniania. Co innego wójt,burmistrz ,starosta, oraz osoby uprawnione do wydawania decyzji w ich imieniu. I jak zawsze sprawa się rypnie. Są jeszcze oświadczenia majątkowe – kolejny „pic na wodę” Kto ,kiedykolwiek sprawdzał rzetelność oświadczeń majątkowych naszych „ukochanych przedstawicieli demokracji”? ?
  Do „rolnika” : jeżeli grochówka z kuchni polowej Ci smakuje – marsz do woja .Żarłam tą grochówę (swego czasu)i zaręczam Ci daleko od domu nie jest smaczna.

  • Bartol pisze:

   Jesteś w dużym błędzie, popatrz jeszcze raz na konstrukcje wniosku i przemyśl to co napisałeś. Nikt nie musi wyrażać zgody. Komuna się już dawno skończyła. 😉

  • Adrian pisze:

   MM z całym szacunkiem- ich zgoda nie jest tutaj potrzebna bo zauwaz ze wyraznie zaznaczylem ze chce wykaz zarobkow bez imien i nazwisk, takze MUSZĄ mi podać te dane. Jeśli nie sprawa skończy się w sądzie i udostępnią.

 9. Tom pisze:

  Bardzo dobrze. Muszą czuć oddech na plecach.

 10. eliia pisze:

  Niestety duza liczba mieszkancow nie jest swiadoma tego, ze dzialania organow gminy sa jawne..

  • Adrian pisze:

   i to sprobuje tym dzialaniem zmienic. Burmistrz, majac na wzgledzie ze jednak pewna ilosc mieszkancow czyta te strone bedzie miec swiadomosc, ze kazda nieodpowiednia teza w odpowiedzi bedzie przedmiotem analizy a byc moze i postepowania w WSA.

 11. Adrian pisze:

  Zapewne ktos nazwie mnie „terrorysta” bo przeciez „dezorganizuje” prace urzedu wnioskami…zobaczymy co um odpisze i jak.

 12. moniq pisze:

  czekamy z niecierpliwością ;D

Skomentuj

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes