1 września w Łęcznej pachniał… koszoną trawą! [Dużo zdjęć]

Czym powinien pachnieć pierwszy dzień września? Może świeżymi, wyprasowanymi koszulami? Nic z tych rzeczy!
Uczniom łęczyńskiej „czwórki” na Jaśminowej z pewnością pachniał świeżą… skoszoną trawą 🙂
Od samego rana otrzymuję sygnały, że w całym mieście rozpoczęła się pacyfikacja niesfornej zieleni. Cóż, lepiej późno niż wcale.

Dyrektor widocznej na zdjęciu placówki najprawdopodobniej zapomniał o rozpoczynającym się nowym roku szkolnym i dzieciaki musiały (oprócz tradycyjnej akademii) wysłuchiwać również warkotu traktora podcinającego przyszkolną zieleń. Całość wyglądała dość groteskowo. Popatrzcie sami:

Absolutnie nie chciałbym tu wytaczać zarzutów pod adresem kierowcy traktora, który z pewnością wykonywał polecenie jakiegoś %%%%%. Ten człowiek nie mógł czuć się komfortowo, będąc postawionym w takiej sytuacji. Jak widać na zdjęciach, starał nie rzucać się w oczy i nawet ukryć traktor, kiedy tylko przechodziły większe grupy uczniów.

Jak informują czytelnicy wąsatego bloga, akcja koszenia traw trwała dziś nie tylko pod wspomnianą szkołą ale w całym mieście. Co oczywiście nie oznacza, że jest już OK.
Otrzymałem bowiem kolejne fotki z zarośniętych miejsc. Poniżej ulica Wiklinowa od ul. Leśnej. Jak podaje czytelnik, trawnik do ogrodzenia domku szeregowego koszony jest od lat raz albo w porywach dwa razy w roku.

Za co „gospodarz” płaci firmom którym zleca utrzymanie trawników. Czas by jasno powiedzieć jaka to firma dba o trawniki i jak jest sporządzona umowa z nimi, czy mają płacony ryczałt za utrzymanie trawników czy za każde koszenie – pyta czytelnik.

Do roboty! Ludzie patrzą wam na ręce!

PS. Mieszkańców w dalszym ciągu zachęcam do przesyłania zdjęć.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

8 komentarzy do artykułu "1 września w Łęcznej pachniał… koszoną trawą! [Dużo zdjęć]"

 1. aga11536 pisze:

  No a ciekawa jestem kiedy zostanie wykoszona trawa na placu zabaw przy ulicy wiosennej super plac zabaw był ale niestety trawa po kolana i ciekawe jak mają się dzieci tam bawić… A co do Super placu zabaw fajnie by było gdyby ktoś się zainteresował tym ze jest juz popsuty… i niestety to co zepsute juz do nas nie wraca była fajna huśtawka niestety większe dzieci nie potrafiły tego poszanowac i zepsuli oczywiście zabrali i dupa ślad po niej zaginą, teraz drązki to samo i żaba zepsuta…

  • Bartol pisze:

   poproszę o kilka fotek na wąsatą skrzynkę. W Łęcznej trzeba nierobom palcem pokazać, żeby łaskawie wzięli się do roboty 🙂

 2. ABC pisze:

  Dziś znowu koszą. Ktoś kogoś w dupę kopnął.

 3. Ferdynand K pisze:

  Ta sytuacja wystawia świadectwo dyrektorowi szkoły, on jest gospodarzem tych obiektów.
  Czyżby zaczął wzorować się na głównym szefostwie miasta?

 4. %Pracocholik% pisze:

  Z tego co widzę to koszony jest plac Zespołu Szkół, przez pracowników Zespołu Szkół.
  Skoszone trawniki należące do Spółdzielni Mieszkaniowych.
  Ale czy Gmina ruszyła z koszeniem to nie zauważyłem.

 5. Aneta pisze:

  Tu zdrowie tych uczniów sie nie liczyło. Władza chciała żeby wszyscy zobaczyli jak pracują. Jak za komuny! Co za łby.

 6. ABC pisze:

  Jak się nie robiło wcześniej to już później nie ma wyjścia.

 7. homer pisze:

  Czy dyrekcja pomyślała co by było, gdyby kamień w który uderzy ostrze kosiarki wybił oko jednemu z tych uczniów? Albo okaleczył go jeszcze bardziej? Ludzie myślcie!

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes