Fijałkowski vs. Kosiarski – Debata telewizyjna 20.11

Skoro kandydatów do fotela burmistrza mamy dwóch, to przydałaby się debata. O organizację wyborczego spotkania pokusił się portal NiezależnyLublin.pl. Debata odbędzie się 20 listopada (czwartek) o godzinie 15:30. Będzie transmitowana na żywo pod adresem(LINK). Gospodarzem programu będzie pochodzący z Łęcznej Jarosław Konowałek.
Macie także możliwość zadawania pytań obu kandydatom. Pytania będą zbierane do jutra do godziny 10tej w formie maili. Aby zadać pytanie, trzeba wysłać go w raz z informacją, komu chcielibyście je zadać (Fijałkowskiemu czy Kosiarskiemu) na adres info@leczna.eu
Zgodnie z informacją od organizatora debaty, Mariusz Fijałkowski potwierdził już swoją obecność na nagraniu. Liczę także na to, że i Teoedor Kosiarski nie przestraszy się tylko godnie podejmie wyzwanie i stawi się w studio. Osobiście liczę na to 😉

Strona programu:
http://niezaleznylublin.pl/blog/category/u-rejtana/

PS. Jeśli nie zdążylibyście obejrzeć programu na żywo, nagranie będzie dostępne w serwisie YouTube. Umieszczę go także na blogu.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

19 komentarzy do artykułu "Fijałkowski vs. Kosiarski – Debata telewizyjna 20.11"

 1. mieszkaniec pisze:

  Chyba wszyscy mają już dosyć dyktatu zachowań Kosiarskiego oraz traktowania Łecznej jak prywatny folwark.

 2. zyga pisze:

  A jaka powalająca frekwencja w grodzie dzika( najniższa w powiecie).
  Wystarszyło, że królik ma duuuużżżąąąą rodzinkę i liiiczne grooono powinowatych a zdobywając ponad 50 głosów będzie co miesiąc zbierał 2 tysiaki.
  Co te nowe Panie z parti opozycyjnej zrobią przy takich wyjadaczach , pobratymcach czerwonej i pseudoliberalnej czeredy. A swoją drogą szkoda, że szow minęło były spektakle młodzieży, koncery, hapeningi we wszystkich kościołach Łęcznej, konkursy w szkołach, przedszkolach, bibliotekach.Żal, żal.

 3. Ferdynand K pisze:

  @ Rejtan
  w odp. do Twojego wpisu pomyślałem sobie, że:
  Z tym wyjściem z Łęcznej pewnie miałeś na myśli moje wcześniejsze takie powiedzenie, które zamieszczałem na blogu LLE że:
  Chłop ze wsi wyjść może, ale wieś z chłopa nigdy.
  Bądź bezpośredni – wiem, że z tym ciężko – no ale?

  • Rejtan pisze:

   Nie, pisałem do siebie. Bo mimo tego, że z Łęcznej wyjechałem na stałe w 2001, a od 1995 roku tylko w niej nocowałem (praktycznie tylko w weekendy), nadal czuję się w pewnym sensie mieszkańcem tego miasta.
   A cytat, lekko dopasowany był najlepszym tego wyrazem. I choć oryginał ma wydźwięk pejoratywny, to w tym cytacie chciałem pokazać, że jednak z Łęczną mam coś wspólnego. Jakby tak zebrać wszystkie moje dni spędzone w tym mieście, to wyjdzie z miesiąc w skali roku. 🙂 I w tamtym kontekście dotyczyło mnie.

   Pozdrawiam i do zobaczenia przed monitorem o 15.30

 4. Antoni pisze:

  No tak napisze tak jak większość tutaj komentarzy że czas na zmiany na lepsze, na nowego, młodego burmistrza, który będzie dla mieszkańców, mówię tu oczywiście o p. Fijałkowskim. Co do naszego obecnego burmistrza to ciekawe czy nie stchórzy i się stawi na debatę, szczerze wątpię, a nawet jakby to nie ma szans merytorycznie z Fijałkowskim, zaraz znowu zacznie gadać że ktoś taki jest niedoświadczony, niekompetentny i nic merytorycznego tylko jaki to on(mowa o Kosiarskim) nie jest świetny i jednym dobrym kandydatem na burmistrza. Burmistrza miasta które za jego kadencji jest zaśmiecone, zaniedbane i ciężko w nim cokolwiek zrobić. Oczywiście nie mówię tu o miesiąc czy dwa przed wyborami wtedy można wszystko nawet postawić pałac kultury i nauki. Więc myślę mam nadzieję że drugą turę wygra p. Fijałkowski, że ludzie przejrzą na oczy i zobaczą że ten kandydat jest najlepszy już sam fakt że miał wyrównaną walkę z Kosiarskim o czymś świadczy, więc apeluje do wszystkich wybierzmy Lepszą Łęczną, która będzie zadbana, czysta i w której będzie się dało zrobić wiele rzeczy, a burmistrz będzie dla mieszkańców a nie przeciwko nim. WIĘC JESZCZE RAZ FIJAŁKOWSKI NA BURMISTRZA!!!

 5. Zdziwiona pisze:

  A ja jestem ciekawa, co też p. Fijałkowski jest w stanie naprawdę zrobić dla miasta. Obniży podatki, naprawdę? Na jego plakacie wyborczym pojawia się stwierdzenie, że nie będzie obiecywał, tylko robił – a później duuuużo obietnic. Ha, ha. Łatwo ludzi zachwycić planami wspaniałej przyszłości, ale czy ten pan już coś faktycznie ZROBIŁ? Czy też cała jego wartość opiera się na tym, że będzie nowy i „czysty”, i nie ma czego skrytykować w jego osobie? Pokutuje przekonanie, że do lepszego prowadzą tylko zmiany – ale nie każda zmiana jest dobra, oj, nie każda…

 6. Nowy Wódz pisze:

  Jeden z panów nastroszył się jak pawian.

 7. nawis śnieżny pisze:

  Mogłoby być ciekawie, ale znając życie debaty nie będzie – Teo utknie w korku… 😉

  • Bartol pisze:

   Z tego co wiem, debata odbędzie się nawet jeśli tylko jedna z zaproszonych osób pojawi się w studio. Zmieni się tylko forma tego spotkania.

 8. jupi a jej pisze:

  Jakże się cieszę z wyniku wyborczego pana Fijałkowskiego. Przed nami jeszcze jedna bitwa, ale już dostrzegam „słoneczko” nad Łęczną.

 9. Ferdynand K pisze:

  Osobiście wątpię, że p.Kosiarski weźmie udział w debacie.
  On w takich wystąpieniach nie za bardzo czuje się sobą – patrz na poprzednie programy np. w TVP.
  Ja trzymam kciuki za Fijałkowskiego na pewno poradzi sobie z Tym panem Gospodarzem.
  Ten tylko nauczony jest wydawać rozkazy i rządzić w nieomylności.
  Zatem czekamy na tę debatę.

  • Rejtan pisze:

   Co do poradzenia sobie z Panem Gospodarzem, nie byłby taki pewien… 🙂

   Moi Szanowni Goście znają treść pytań ode mnie, na które mają czas się przygotować (tak, będzie trochę łatwiej). Jednak, zostali poinformowani, że jest dogrywka w postaci drugiej części – pytań od Państwa.
   Pytania w gminach miejsko-wiejskich są bardziej „bliższe ciału” niż miało to miejsce podczas kampanii w Lublinie. Tutaj… no właśnie. Niech to pozostanie słodką tajemnicą.
   Te pytania (wybrane spośród wielu od Państwa) będą nieznane w treści naszym Kandydatom (piszę „Naszym” bo z Łęcznej można wyjechać, ale Łęczna z człowieka nie może wyjść)

 10. Rejtan pisze:

  Dlatego proszę o podsyłanie pytań zarówno do p. Kosiarskiego jak i p. Fijałkowskiego. W planach jest odczytanie moich 4-6 pytań a następnie pytań od widzów.

  Zapraszam, na profil wydarzenia.

  https://www.facebook.com/events/1506228719657833/
  Proszę o poinformowanie znajomych,

 11. ABC pisze:

  Wąsaty boi się, że wszystko straci. Teraz pewnie myśli jak to się stało. Jaka druga tura, jakim cudem? Pijarowiec Kuczyński nie pomógł, opluwanie w Pojezierzu nie pomogło, ataki Borkowskiej nie pomogły. Urzadmiejski24 nie pomógł. Co tu zrobić? Panie Kosiarski jak wygrać? Czas przegrać zgolić wąsy i zająć się czymś innym.

  • zyga pisze:

   Niestety, nasz ,,teodor” załapał się na radnego w powiecie.Mam nadzieję, że wszyscy,którzy chcą zmian i przewietrzenia miasta poprą P. Fijałkowskiego.W radzie miasta widzę zmiany kosmetyczne.Nie ma p. Florek i Olech, ale znalazły się nowe,,gwiazdy”, takie uroki demokracji. Życzę nam łęcznianom lepszego burmistrza.

   • ABC pisze:

    Kosiarski nie startował do powiatu. W radzie nie ma Florek, Górala, Warszawskiej, Misiewicza, Matyska. To jest wielki sukces. Są ludzie młodzi, nowi a nie emeryci – wieczni radni.

    • zyga pisze:

     Polecam stronę więcej – http://www.wybory2010.pkw.gov.pl , obwód 7.
     A swoją drogą czy p. G. Bednarska, K. Borkowska to świeży narybek do RM.Mam nadzieję, że ci nowi, młodzi będą działali pro publico bono. Może nie zaczną od napełnienia korytek. Ciekawe czy powyższą swoje diety.Życzę powodzenia młodemu kandydatowi na burmistrza.

 12. juliaa2000 pisze:

  Gratuluję Panu Fijałkowskiemu! Te głosy udowodniły, że potrzeba nowego burmistrza,jest Pan dobrym kandydatem, czas na zmiany nowych świeżych ludzi, którym zależy na mieszkańcach, na mieście, jest jednym z nas! CZEKAM NA DEBATĘ!!!

 13. menia71 pisze:

  niezła jazda się szykuje, biorąc pod uwagę nastawienia Burmistrza do kandydata na ten fotel…nawet na obchodach Święta Niepodległości nie zabrakło „przytyków” pod adresem Fijałkowskiego…warto będzie zobaczyć debatę…

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes