[List pracowników spółki KOBUD] Zostaliśmy bez środków do życia!

W związku z dramatyczną sytuacją w której znaleźli się byli już pracownicy spółki KOBUD, zdecydowałem się opublikować list, który od nich otrzymałem. Być może ten fakt zmusi zarząd spółki do zabrania głosu w sprawie.
„Piszemy do Państwa z prośbą o interwencję i nagłośnienie sytuacji pracowników firmy Kobud SA i ŁPUG (spółka córka obsługująca dni świąteczne – soboty, niedziele itd).

O sprawie pisałem już w tym wpisie(LINK) – Mówiła o tym także telewizja (LINK).

Do dnia dzisiejszego załoga nie otrzymała :

– wypłat za święta tj. soboty (październik, listopad) – Kobud SA i niedziele plus inne dni świąteczne (listopad) – ŁPUG
– uregulowania części wypłat za październik (niektórzy dostali niepełne wypłaty),
– wypłaty za listopad – cała załoga – płatne do 10 każdego miesiąca – Kobud SA i ŁPUG,
– talonów żywnościowych – tzw. flapsów za październik – cała załoga – płatne do 18 każdego miesiąca – Kobud SA.

Mimo zapewnień prezesów ( materiał TVP Lublin) nie otrzymaliśmy pieniędzy, z związku z czym większość z nas została bez środków do życia. W firmie prezes jest nieuchwytny, dyrektor i księgowa unikają jednoznacznych odpowiedzi. Dodam tylko, że o sprawie powiadomiono także PIP, UKS, ZUS, a także OUG o nieprawidłowościach w firmie.

Pozdrawiamy
Pracownicy Kobud SA”

Mam nadzieję, że po publikacji powyższego listu, włodarze spółki zareagują i być może zechcą wytłumaczyć szerszej publice taki stan rzeczy. Pozostawianie byłych pracowników bez środków do życia, a zwłaszcza w święta, to zwykłe draństwo!

PS. Kliknijcie proszę na niebieski przycisk „LUBIĘ TO!”, widoczny pod tym zdaniem. Pomoże on dotrzeć tej informacji do większej liczby odbiorców.

Udostępnij ten wpis!

11 przemyślenia na temat „[List pracowników spółki KOBUD] Zostaliśmy bez środków do życia!

 1. Dzisiaj w nocy skontaktowała się ze mną osoba podająca się za prezesa firmy Kobud. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będę mógł opublikować wyjaśnienia zarządu w sprawie sytuacji byłych pracowników spółki.

  Edit:// Po porannej rozmowie telefonicznej z prezesem Kubaszewskim otrzymałem informację, iż w wyniku porozumienia górkinami (ok. 300 osób), którzy przeszli do spółek PRG Linter oraz Grupy Carbon, z zarządami tych spółek, otrzymali pełne wynagrodzenia za miesiąc listopad. PRS nie podał przechodzącym pracownikom podobnej propozycji.
  Rzeczywiście pieniądze za tzw. „flapsy” nie zostały wypłacone z uwagi na zajęcie komornicze. Wynagrodzenie za dni przepracowane w Kobudzie w listopadzie br. powinno zostać wypłacone po zakończeniu postępowania sądowego.
  Wieczorem powinienem otrzymać oficjalne stanowisko zarządu Kobud’u dotyczące kwestii poruszanych w powyższym liście. Oczywiście zostanie opublikowane na łamach bloga.

  1. Dziekujemy za pomoc, jak widac jest jakas reakcja. Osoby, ktore poszly do PRS nie otrzymaly zadnych pieniedzy za listopad.

 2. To co się dzieje w starostwie to materiał na kilka artykułów, sprawa szkół to cyrk na kółkach a pomysły na ratowanie szkół coraz bardziej kosmiczne. Z tego co wiem kryzysowe małżeństwo ma się dobrze 🙂
  Rozumie frustracje pracowników Kobudu – nikt nie chce pracować za darmo
  Znamienne jest to, że coraz liczniejsze grupy ludzi czujących się pokrzywdzonymi zwracają się do niezależnych mediów o pomoc i możliwość nagłośnienia swoich problemów tymczasem w Łęczna24 możesz przeczytać jak władze samorządowe bawią się na strzelnicy podejrzewam że za publiczne pieniądze, Bartolu, czujesz na sobie brzemię misji niesienia sprawiedliwości społecznej?

  1. a co taki górnik ma zrobić. Ma do wyboru wysłać ten tekst do Bartola, jedynej niezależnej osoby w mieście albo do śmiecia, który lubuje się w trzymaniu nosa w odbytach rządzących. Wybór jest prosty.

   1. Kuczyński musi sie szefa zapytać czy może o tym napisać. Napisze jak już bedzie po sprawie.

    1. ooo już wyraził zgodę. Zrobili artykuł 24 godziny później niż blog.
     Redahtór jest naprawdę żałosny.

  2. Od razu brzemię… Tak chyba powinno być. Czasy kiedy dyspozycyjne media rozpisywały się o akademiach na cześc włodarzy minęły. Jest oczywiście lizodup w postaci urzadmiejski24 ale jak to mówią, „śmiecie, do śmieci” 🙂

   1. Ty naprawdę wierzysz że czasy „dyspozycyjnych mediów” mamy już za sobą? mieliśmy ostatnio kilka przykładów jak samorządowcy razem z „wolnymi mediami” mówią jednym głosem, nawet wspólnota woli już wybierać tematy bezpieczne nie depcząc nikomu na odcisk

    1. Ale od takich mediów odwracają się czytelnicy. Patrz wyborcza 🙂 Jestem przekonany, że Łęcznej też nikt nie ma wątpliwości kto się kryje za bezczelną propagandą sukcesu nieudolnego bohatera z Polnej 🙂

 3. Niedawno pracownicy starostwa na uszczuplonych wypłatach, teraz górnicy z Kobud-u bez karpia na święta, bo za co mają go kupić?
  Co się dzieje w Łęcznej?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.