M. Fijałkowski: Chodnik do szpitala zamiast wydeptu. Udało się po 8 latach! [Dużo zdjęć]

Dokładnie 8 lat temu złożyłem moją pierwszą interpelację w sprawie budowy chodnika do szpitala od strony osiedla Bobrowniki. Następnie co roku składałem w tej sprawie wnioski do kolejnych budżetów gminy. Kilka razy wniosek poddawany był pod głosowanie na komisji finansów oraz na radzie miejskiej. Za każdym razem był odrzucany za sprawą większości złożonej z radnych wspólnej sprawy w sukurs z burmistrzem Kosiarskim. Przez te wszystkie lata zarówno ja, jak i mieszkańcy Łęcznej słyszeliśmy setki pokrętnych tłumaczeń zarówno byłego burmistrza, jak i jego radnych, dlaczego chodnika nie da się zbudować. Brak środków, prywatny teren, a nawet zwykłe nie bo nie, to tylko niektóre z nich. Nie będę już przypominał nazwisk radnych, którzy wielokrotnie głosowali przeciwko budowie tego chodnika. Niektórym już mieszkańcy podziękowali za reprezentowanie, a niektórzy pełnią jeszcze najważniejsze funkcje w radzie miejskiej. Nie mniej jednak końcu się udało. Powstała ostatnia część chodnika zaczynająca się od Orlika, a dobiegająca do chodnika biegnącego wzdłuż nowego odcinka ul. Wierzbowej. Mój wniosek został zrealizowany. Dotrzymałem słowa!.

Cieszę się, że mieszkańcy nie będą już musieli chodzić po błocie. Cieszę się również, że 8 lat robienia na złość mieszkańcom Łęcznej dobiegło końca. W końcu cieszę się, że burmistrz Włodarski dotrzymał danego mi kilka miesięcy temu słowa, że brakująca część chodnika powstanie. Dlatego też cieszę się, że jeden z najważniejszych moich punktów programowych jako radnego został zrealizowany. Nie tak dawno również udało się przebudować parking przy ul. Wierzbowej i zwiększyć ilość miejsc parkingowych. Oba te punkt programowe są ściśle ze sobą związane za sprawą przebudowy i przedłużenia ul. Wierzbowej w kierunku szpitala i oba były moimi sztandarowymi postulatami od 2010 r.

Poniżej można zobaczyć jak kiedyś wyglądał wydept oraz jak przebiegają pracę nad nowym chodnikiem, który właśnie został ukończony.

I obecnie:

PS. Przy okazji przypominam wpisy dotyczące ścieżki do szpitala:

„Europejska” ścieżka do łęczyńskiego szpitala – prosto na ortopedię [Dużo zdjęć]
Utwardzenie ścieżki do szpitala od lat przewyższa możliwości burmistrza
Ścieżki do szpitala nie będzie? 11 radnych głosowało przeciwko (Nazwiska)
Kłamstwa i fakty w sprawie ścieżki do szpitala [Audio]
Żenujący komentarz urzędu miejskiego [Ścieżka do szpitala]
Kolejne kłamstwo radnego koalicji, tym razem Krzysztof Matczuk [Audio]
Tak „prostuje” radny Krzystof Matczuk

[Ścieżka do szpitala] Rozmowa zamiast działania?
Rozpływająca się ścieżka do szpitala [Zdjęcia]

Co łączy chodnik przy “Kufelku” i ścieżkę do szpitala?
Kosiarski „mięknie”? Będzie ścieżka do szpitala, a nawet dwie!
Ruszył przetarg na ścieżkę do szpitala… okrężną drogą! [Mapy]
Zamiast ścieżki do szpitala bloki socjalne/komunalne i supermarket?
Kosiarski uległ. Będzie chodnik do szpitala i miejsca parkingowe przy ul. Wierzbowej

Trochę tego było co? 🙂
Zostawiam linki na wypadek gdyby lubiący podpisać się pod cudzymi pomysłami Leszek Włodarski, postanowił pochwalić się „swoim nowym” projektem 🙂

Udostępnij ten wpis!

3 przemyślenia na temat „M. Fijałkowski: Chodnik do szpitala zamiast wydeptu. Udało się po 8 latach! [Dużo zdjęć]

  1. Udało się, po ośmiu latach Kosiara wygryźć z miastaa chodnik w końcu powstał.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.