Rusza remont Krasnystawskiej. Bez wsparcia łęczyńskich samorządowców! [Dokument]

Do końca października 2017 spółka Strabag powinna uporać się z przebudową ul. Krasnystawskiej w Łęcznej. Dwa dni temu Zarząd Dróg Wojewódzkich opublikował wyniki przetargu na wykonanie prac. (LINK)
Co ciekawe żaden łęczyński samorządowiec w ostatnim roku nie interweniował w sprawie rozbudowy tej drogi!

To bardzo ważna informacja w kontekście pseudomedialnych doniesień z łęczyńskiego ratusza. Jak to bywa w takich przypadkach, każdy chce się poczuć ojcem sukcesu. Kilka miesięcy temu w biuletynie wydawanym przez łęczyński ratusz można było nawet przeczytać, że „Dzięki staraniom Teodora Kosiarskiego i Krzysztofa Bojarskiego zostanie wyremontowana ulica Krasnystawska”. Poniżej wycinek ze wspomnianego periodyku:

Na początku 2016 roku pozwoliłem sobie zapytać Marszałka naszego województwa o przyczyny wydania decyzji o remoncie drogi, a także o informację czy jakikolwiek łęczyński samorządowiec zabiegał w jakikolwiek sposób o remont tej drogi? (Jeśli w ciągu 2015 roku przesyłał w tej sprawie pisma bądź kontaktował się z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie, proszę o informację o osobie, dacie oraz ilości takich zdarzeń).
Odpowiedź, a w zasadzie ostatnie jej zdanie nie pozostawia złudzeń 😉 Przeczytajcie:

Swoją drogą nawet sam Kosiarski pytany podczas sesji rady miejskiej o szczegóły tych starań, nie bardzo wiedział co powiedzieć (LINK)

Warto pamiętać o tym fakcie, gdyby jakiś urzędowy wazeliniarz kolejny raz postanowił przypisywać zasługi nieuprawnionym osobom.

O szczegółach prowadzonych robót poczytacie tutaj: LINK

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Rusza remont Krasnystawskiej. Bez wsparcia łęczyńskich samorządowców! [Dokument]

  1. Inwestycje dotyczące remontów dróg ustalane są w wieloletnich planach. ZDW umieszcza takie informacje na swojej stronie internetowej. Zawsze jest lista podstawowych inwestycji oraz lista rezerwowa. Wspomniana droga wojewódzka od lat była na tych listach. Najpierw jako rezerwowa, obecnie zgodnie z kolejnością prac i środków pieniężnych doczekała się zaawansowanych prac przygotowawczych. Nic nadzwyczajnego. Nikt nie przyspieszył tego procesu. Chwalić to się będzie mógł, ale Marszałek, bo to droga wojewódzka. Burmistrz niech się zajmie swoimi drogami, chodnikami, wodociagami, gazociągami itp.

  2. Doświadczenie rozwaga efekty. Doświadczenie to nasza władza ma w oszukiwaniu i ogłupianiu mieszkańców.

  3. Chcieli sobie przypisać, że dbają o rozwój gminy i miasta, że dążą do poprawy wizerunku gminy i powiatu.
    A widzimy jak dbają – zwykłe kłamstwa urzędowego „niedorzecznika”w artykule z biuletynu.
    Co jeszcze „redahtór” od ortografii napisze, by wychwalać szefa?
    A widać, że starają się chłopy jak mogą. 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.