Socjalny syf na Podzamczu. Mieszkańcy protestują przeciwko pomysłom burmistrza! [Dużo zdjęć] [Dokument]

Nie zgadzamy się na traktowanie Nas jako ludzi gorszej kategorii, na dalsze poniżanie publiczne i stawianie Nas, Mieszkańców Podzamcza w najgorszym świetle wobec całej gminy Łęczna – piszą mieszkańcy w petycji do burmistrza.
Pod sprzeciwem dot. usytuowania kontenerów socjalnych na terenie osiedla Podzamcze podpisało się prawie 140 osób.

Nie ulega wątpliwości, że kontenery są coraz częstszym, skutecznym środkiem „zachęcającym” dłużników do regulowania swoich należności. Zwykle jednak samorządy ustawiają je na uboczu, poza skupiskami ludzkimi. W Łęcznej stało się jednak inaczej i mieszkańcy Podzamcza „otrzymali” kontener (planowane są już kolejne) usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie.

Czy przesiedlenie uciążliwych dla gminy mieszkańców na Podzamcze to kara czy nagroda? Jeśli kara, to dla kogo? Dla tych przesiedlonych, czy dla Mieszkańców Podzamcza? – zastanawiają się mieszkańcy.
Poniżej skan petycji:

O co ten krzyk? Żeby lepiej zrozumieć sytuację warto zobaczyć jak wyglądało otoczenie opisywanego kontenera na chwile przed wigilią:

(Kliknij na wybrane zdjęcie aby je powiększyć)

A pod urzędem piękna choinka…

Prośba o uprzątnięcie terenu została zgłoszona do P. Wójcickiego z referatu gospodarki komunalnej um w Łęcznej. Ten niestety, zamiast zająć się sprawą, odesłał zgłaszającego do straży miejskiej.
Panie Wójcicki, reagowanie na takie zgłoszenia jest psim obowiązkiem pracowników referatu gospodarki komunalnej. Jeśli nie lubi pan swojej pracy, proszę złożyć pisemne oświadczenie woli burmistrzowi. Jestem przekonany, że w niedługim czasie znajdzie się ktoś, kto z chęcią (i bez łaski) pomoże mieszkańcom.

Finalnie po interwencji strażników, śmieci na chwilę zniknęły z oczu. Lecz jak informują mieszkańcy, zostały jedynie przeniesione w inne miejsce. Dokąd? Proszę bardzo (zdjęcia z dzisiejszego dnia):

Mam nadzieję, że burmistrz posłucha mieszkańców i następne kontenery staną już poza łęczyńskimi osiedlami, a służby miejskie odpowiadające za porządek zaczną się w końcu należycie zajmować swoją pracą.

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Socjalny syf na Podzamczu. Mieszkańcy protestują przeciwko pomysłom burmistrza! [Dużo zdjęć] [Dokument]

 1. Zapytaj urzędników i ich rodzin oraz wszystkich tych, którzy realnie skorzystali na latach jego burmistrzowania i będziesz miał odpowiedź. Oczywiście dochodzą również normalni mieszkańcy, którym się jego rządy podobają. Ale bardzo wielkie grono jego wyborców to jednak osoby oraz ich rodziny, o których pisze w pierwszym zdaniu.

 2. Nie rozumiem juz tego wszystkiego, wszyscy wiedza ze Kosiarski to słaby burmistrz który nie potrafi ogarnąć tego całego bałaganu jest krytykowany za swoje decyzje …a mimo wszystko jest znowu wybierany na burmistrza ….dziwne

 3. A może w Łęcznej jest brudno bo sami mieszkańcy brudzą??
  Proponuję przespacerować się ścieżką nad Świnką.
  Może warto zacząć od siebie i wyrzucać butelki do koszy np.

 4. Czas zlikwidować naszą straż miejską.
  Przewodnicząca Borkowska obiecała reformy w straży i widzimy co jest – ktoś chowa śmieci za róg.
  Od nowego roku kilka miast i gmin w Polsce zlikwidowało tych nierobów.
  Może czas powtórzyć zbiórkę podpisów i zebrać nie 500 a 5000 i ich pogonić.

 5. A rykowisko? Moze tamten teren wykorzystać? No i gospodarz ma duże podwórko może go użyczyć.

 6. Dlatego w Łęcznej jest brudno, bo straż miejska odsyła do referatu gospodarki komunalnej, a pracownicy tego referatu odsyłają do straży miejskiej, a żeby było śmiesznie to obie instytucje są referatami urzędu miejskiego. Pytam się gdzie wiec jest burmistrz? Toleruje taki burdel? Widocznie tak.

  Najlepiej udawać, że syfu nie ma. I nikt nie musi robić.

 7. Na Polną na Ciechanki wyeksportować te kontenery. Niech Kosiarski pokaże jaki jest gościnny. Może jemu nie będzie przeszkadzało.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.