„Tanie” boisko za za 486 000 złotych

O matematyce według urzędu miasta kiedyś już było. Jednak jak widać temat nie został wyczerpany. Z niedowierzaniem czytałem wczorajszy artykuł w jednej z lubelskich gazet. Okazuje się, że Łęczna będzie miała nowe boisko. Tanio i szybko i wygodnie… To wprost niesamowite, jaki ten nasz burmistrz jest zaradny. Wszyscy się cieszą i biją brawo dobremu gospodarzowi. W ogóle wszystko jest perfekcyjne…

Do rzeczy. Zgodnie z treścią artykułu, Łęczna wybuduje boisko za 486 000 PLN. Oczywiście nie ma tam informacji, że nowe boisko mogliśmy mieć już w zeszłym roku i znacznie taniej (Orlik na Jaśminowej kosztował miasto tylko 316 000 PLN) ale władza wycofała wniosek… Dlaczego??? Nie pytam tutaj o oficjalnie przedstawiane argumenty, bo te raczej mnie śmieszą niż odpowiadają na jakiekolwiek pytania.

Swojego czasu, (pewnie jakiś urzędnik) na łamach urzędowej strony www, a dzisiaj nawet dziennikarz, przekonuje nas o tym, że na nawierzchni z poliuretanu można grać w piłkę nożną (boisko będzie przecież „do wszystkiego”). Wydaje mi się, że takie tezy można tworzyć tylko wtedy kiedy jedynym sportem jaki się uprawia, jest pisanie na internetowych forach. O co tak naprawę wnioskuje urząd miejski? Zobacz sam! !! LINK !! Nie ma tu mowy o boisku do piłki nożnej. Obiekt ma być gotowy do końca sierpnia.

Na koniec prawdziwa perła. Dowiadujemy się, że gmina pozyskała na budowę boiska 170 000 PLN z Wojewódzkiego Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej. Nie jest to prawdą. Urząd miasta złożył jedynie wniosek w tej sprawie. Został on co prawda zaakceptowany na poziomie Urzędu Marszałkowskiego ale finalną decyzję podejmie Minister Sportu (w ciągu następnych 3 miesięcy). Może się więc okazać, że. ew. dotacja będzie np. mniejsza lub nie będzie jej wcale. Informacje zostały potwierdzone w Departamencie Kultury, Edukacji i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Odnoszę dziwne wrażenie, że artykuły tego dziennikarza powstają na zasadzie publikacji maili przesyłanych wprost z urzędu miasta. Czy nad „dziennikarzami” popełniającymi takie kwiatki naprawdę nikt nie czuwa?

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

3 komentarze do artykułu "„Tanie” boisko za za 486 000 złotych"

 1. Marian pisze:

  Witać mózg autora tekstu bardzo kiepsko funkcjonuje.
  Tamto boisko kosztowałoby 316, bo resztę dokładają inne instytucje.

  Tutaj też będzie kosztowało 316 tysięcy, bo pozostałą kwotę dokłada inna instytucja.

  Wiec z matematyką na bakier u pana.

  • Bartol pisze:

   Przeczytaj proszę cały artykuł. Nikt jak na razie niczego nie dołożył. 170 tysięcy to nie są pieniądze, którymi dysponuje obecnie urząd miasta. W ogóle nie wiadomo czy będzie nimi dysponował.

 2. perching99 pisze:

  Niech Burmistrz wraz z Urzędasami spróbuje pograć w piłkę na takiej nawierzchni …… nie tylko mieszkańcy ucierpią ale i kasa NFZ hhehehe

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes