Uczniowie LO im. Zamoyskiego: Czujemy się oszukani i okradzeni przez burmistrza!

A miało być tak pięknie… Przeniesienie LO ze Szkolnej na Bogdanowicza, miało się wiązać jedynie ze zmianą adresu. Tymczasem na wąsatą skrzynkę zaczęli zgłaszać się uczniowie, którzy czują się oszukani przez łęczyńską władzę. „Pan Burmistrz tak wszystkich „motywował” do nauki i „cieszył” się, że ma zdolną młodzież w mieście, że okradł ich z należnych im pieniędzy. Uważam, że cała sytuacja jest skrajnie niesprawiedliwa.” – pisze jedna z uczennic przeniesionego ogólniaka.

Trudno dziwić się emocjom ponieważ chodzi o gratyfikacje dla najzdolniejszych uczniów, które wraz z przekazaniem szkoły przez burmistrza, przeminęły z wiatrem. Stypendium miało obejmować ośmiu uczniów osiągających średnią powyżej 5.00. Miało ono być wypłacane co miesiąc w kwocie 200 zł przez okres 5 miesięcy. O tym, że gmina pieniędzy nie wypłaci, uczniowie dowiedzieli się dopiero we wrześniu, otrzymując opinię prawną, informującą o tym, że włodarz uchylił swoje zarządzenie w sprawie stypendium.

Sądzę, że to jest zwykła kradzież i mało to kłamstwo, gdyż byliśmy przekonani, że dostaniemy te pieniądze. Jestem rozczarowana zachowaniem Pan Burmistrza, jest mi również przykro, że tak nas potraktował. Tym bardziej, że WSZYSTKO MIAŁO BYĆ TAKIE SAMO, TYLKO BUDYNEK MIAŁ SIĘ ZMIENIĆ. Pan Burmistrz powinien przekazać stosowne dokumenty dotyczące stypendium do Starostwa Powiatowego, a w zamian wynajął kancelarię adwokacką, tak aby nas pozbawić należnego nam stypendium za ten rok. – pisze licealistka.

Kosiarski nie poczuwa się w odpowiedzialności do wypłaty stypendium, jego zdaniem – „Organem prowadzącym szkołę od 1 września 2015 jest powiat i to on powinien wypłacać stypendia”.

Starosta Roman Cholewa uważa z kolei, że stypendia są prawem nabytym przez uczniów i powinna je wypłacić gmina. Należą im się za średnią uzyskaną w ubiegłym roku szkolnym i powinny być wypłacone. Zamierza też rozmawiać z Kosiarskim w sprawie wypracowania stanowiska, które będzie satysfakcjonowało wszystkie strony.

Lepsza Łęczna zapowiada złożenie interpelacji w sprawie stypendiów do burmistrza i starosty. Do sprawy z pewnością powrócę.

Jak to szło? Doświadczenie, rozwaga, efekty? Efekt mamy naprawdę piorunujący… Czytelnikom przypominam, że Kosiarski za sprawowanie funkcji burmistrza otrzymuje miesięcznie 11 624 PLN brutto.

Udostępnij ten wpis!

30 przemyślenia na temat „Uczniowie LO im. Zamoyskiego: Czujemy się oszukani i okradzeni przez burmistrza!

 1. Już go ktoś podsumował na jego własnym portalu. Kogo on próbuje tłumaczyć. Co za żałosny typ. Oto komentarz z leczna 24

  Pozdrawiam autora tego steku bzdur. Pierwszą rzeczą o jakiej wspomnę to to ,że Pani Sochan nie uczy już w Liceum wiec chyba trudno jej określić co dzieje się w szkole, warunki są bardzo złe brakuje sal wiec uczymy się na auli gdzie nawet nie słychać własnego głosu lub w piwnicach w których nie da się wysiedzieć z powodu nieprzyjemnych zapachów. Nasz w-f odbywa się na korytarzu ponieważ obiekty sportowe są niedostępne wiec nawet nie ma się gdzie przebrać.

  1. Ten lizus blokuje komentarze nieprzychylne władzy. Z kolegą pisaliśmy a żaden się nie ukazał. Podstawowe pytanie, czy Sochanowa jest nauczycielką w liceum? Na moje oko to od dawna nie jest.

   1. Kuczyński tak się ośmieszył z tym liceum że teraz próbuje wzbudzić wrażenie że przeniesienie było takie super. To nic nie da bo uczniowie wiedzą jak jest,naboru nie ma a nauczyciele odczują te zmiany dopiero za rok. Ale Kuczyński to piesek. Szczeka jak każe Pan.

 2. zobaczcie co Kuczyński napisał. Jak to nauczyciele się cieszą. Co za stek bzdur. Skąd mam pewność, że to Kuczyński? Zobaczcie ile jest tam błędów ile literówek. Wazeliniarze władzy w akcji.

  1. Żałosny typ. Nikt nie wierzy w brednie, ktore wypisuje. Robi to tylko po to żeby bronić Burmistrza.

 3. Pan Burmistrz pożałował 1600 zł miesięcznie dla najzdolniejszych. Niech się potem nie dziwi jak spakują się i wyjadą do Warszawy, Wrocławia albo za granicę. Uważam, że Starosta ma rację. To tak jakbyście pracowali we wrześniu w firmie X, w październiku zmienili pracodawcę na firmę Y i 10 października szef firmy X powiedział, że wypłatę za wrzesień dostaniecie od nowego pracodawcy. Łęczyńskie chamstwo!

 4. Do Pani Właścicielka Psa.
  Po treści Pani wpisu widać, że ma Pani własne zdanie odnośnie naszej miejskiej łęczyńskiej władzy.
  Szkoda tylko, że jeszcze nie wszyscy przejrzeli na oczy.
  Nasz nieomylny i jaśnie wiedzący dobrodziej podrzucił to liceum Starostwu Powiatowemu jak kukułka swoje jajo do innego gniazda.
  Niech się inni teraz martwią co dalej – on się go pozbył.
  Już jako były gospodarz nie ma problemu z uczniami, czy nauczycielami, bo od września Kto inny jest właścicielem.
  Ciekawe, czy Panu Staroście i w dokumentach przekazania nadmienił, że w tej szkole są uczniowie, którzy ciężko pracują na swój wynik, że za dobrą naukę trzeba będzie ich wynagradzać – Wątpię.
  Zatem poczekajmy na dalszy ciąg wydarzeń, cóż może właśnie teraz przed wyborami warto nagłośnić temat, że dziś dzieci chcą być traktowane poważnie i jak się im coś obiecało nie można dziś tego OLAĆ.
  Może nasz gospodarz jeszcze myśli po dawnemu a wtedy nie zawsze „trza” było się uczyć – czasem „Ćwiartka świnki, czy kopa JAj” załatwiła wynik na świadectwie.
  Dziś jest troszkę inaczej Panie Gospodarzu za wyniki w nauce to warto młodzież wynagradzać, bo co oni sobie o tej władzy pomyślą?
  Bym zapomniał -pana pewnie to nie obchodzi. 🙁 🙂

 5. Bardzo dobrze, nagłaśniajcie takie występki, niech ludzie się dowiedzą. Kuczyński i jego urzadmiejski24 nigdy o tym nie napisze bo mu nie wolno. Niech już lepiej gazetkę gimnazjalną prowadzi. Tam też tematy są nakazywane z góry.

 6. Dzisiaj uczestniczyłem w uroczystych obchodach 76 rocznicy bitwy o most na Wieprzu- burmistrz stojącej na psich kupach młodzieży i dzieciom serdecznie dziękował, że przybyli na uroczystości.Za kilka lat nie będzie młodzieży, bo co mądrzejszy kwiat łęcznian nie pójdzie do ,,jagiellończyka”. A i za rok w miejscu obs…..go przez yorki otoczaka będzie piękny ,, pomnik”. Nie jestem przeciwny pomnikom uwielbiam sztukę, ale w tym mieście wolę płacić podatki na młodych. Nie wierzę w zmiany w Łęcznej, widzę to po ilości wpisów, opozycja też słabiusieńka.Pozdrawiam.

  1. Opozycja słabiusieńka? Oni nic nie mogą, a dużo krzyczą. Proponuję nazywać Kosiarskiego „dyktatorem”. Ot przepis na wymioty.

 7. Dzień dobry wszystkim. Od czasu do czasu czytam Państwa serwis, ze względu na to, że niegdyś mieszkałem w okolicach Łęcznej i z sentymentu nieraz przeglądam strony, żeby wiedzieć co się dzieje w Waszym, niegdyś moim regionie. To co przed chwilą przeczytałem zakrawa na skandal i budzi mój gniew i brak zrozumienia dla występków władzy. Przecież to są młodzi, zdolni ludzie którzy zasługują na to aby ich wspierać, stawiać za wzór dla rówieśników i przede wszystkim zachęcać aby zostali w Waszym mieście. Nie pozwólcie na to, aby te młode osoby były w ten sposób traktowane, bo to oni stanowią Waszą przyszłość. W tej chwili Wasz burmistrz wytacza przeciwko nim – bezbronnym ludziom buldożer – spycharkę o dużej mocy. Odsyła ich, mimo że wcześniej obiecał. Nie jest istotne w tym momencie kto tę szkołę prowadzi. Pieniądze dla zdolnych ludzi muszą się znaleźć, tym bardziej że jest to zaledwie 1600 zł miesięcznie. Jeśli władza nie jest w stanie im tego zapewnić, mimo wcześniejszych obietnic, Wy taką władzę powinniście odwołać. Gorąco trzymam za Was kciuki i ufam że uda Wam się, jeśli nie zmusić burmistrza, to może sami w jakiś spektakularny sposób (tak aby dowiedzieli się o tym wyborcy burmistrza i jego radnych) znajdziecie dla nich sponsorów, albo zorganizujecie zbiórkę. Pokażcie władzy, że potraficie się skutecznie buntować i nie dajecie zgody na takie traktowanie Waszej młodzieży, tym bardziej, że to pewnie za Wasze pieniądze została wynajęta kancelaria adwokacka, która działa na szkodę Waszych dzieci. Działajcie, piszcie, strajkujcie, nie pozwólcie krzywdzić słabszych. Pozdrawiam

 8. Warto jeszcze wspomnieć o zmianie nauczycieli, co w klasach maturalnych ma ogromne znaczenie. A podobno uczniowie mieli nie odczuć zmian. Dobrze że za sprawą stypendiów sprawa powraca. Warto zainteresować się jak wygląda nauka licealistów. A od wychowawcy rodzice usłyszeli, że właściwie to powinniśmy podziękować pani dyrektor z Jagiellończyka że nas przyjęła, bo nikt inny nas nie chciał i nigdzie nie było dla nas miejsca. Wydaje mi się, że wysyłaliśmy młodzież do konkretnej szkoły. W cywilizowanym świecie w takich sytuacjach wygasza się szkołę i pozwala się uczniom zakończyć naukę na takich warunkach na jakich zaczynali. Ale nie w Łęcznej. Byłam przeciwnikiem wysyłania młodzieży do Lublina w sytuacji, gdy w naszym mieście funkcjonowało niezłe liceum. Dziś decyzji swojej i mojego dziecka niestety żałuję. Problemem nie jest zmiana budynku tylko zmiana większości nauczycieli.

   1. Od wczoraj próbuję odpowiedzieć na Pana pytanie, niestety z jakiegoś powodu nie ma moich komentarzy. Zastanawiam się czy zależy Panu na prawdzie, czy może na sensacji. Przez całe wakacje wielu z nas szukało informacji, co dalej z liceum, wszyscy milczeli. W sierpniu krótka wzmianka u konkurencji, że liceum przenosi się na Bogdanowicza i dalej cisza.
    Zastanawiam się, czy w momencie, w którym skończyły się polityczne przepychanki temat przestał być atrakcyjny?
    Co z młodzieżą, która najbardziej ucierpiała na zmianach? Nikt nie napisał, co zastali we wrześniu, ilu nauczycieli im zmieniono.
    Dobrze, że temat powrócił za sprawą stypendiów, trzeba o tym wszystkim pisać.
    Ale w tym wszystkim należy pamiętać o licealistach, zwłaszcza o maturzystach. Oni potrzebują spokoju, przed nimi trudny rok, jeden z najważniejszych egzaminów w życiu.
    Pozdrawiam wszystkich, którym dobro licealistów leży na sercu.

    1. Udało się, więc jeszcze parę słów.
     Wydaje mi się, że nazwisko wychowawcy nie jest tu ważne i nic nie zmieni. Tak naprawdę nauczyciele są podobnie jak uczniowie ofiarami zmiam. Rodzice i uczniowie martwią się tym, jak zmiany wpłyną na jakość ich nauki, nauczyciele zaś martwią się o swoje miejsca pracy.
     Nie oznacza to, że bronię wychowawcy, nie spodobały mi się te słowa, dlatego o nich napisałam.
     Wszyscy znamy też cytat z naszego włodarza, że dla liceum zostały na Szkolnej trzy sale na drugą zmianę.
     Wydawało mi się, że skoro już do zmian doszło, to na pierwszym zebraniu my rodzice zostaniemy potraktowani poważnie i ktoś z rady miejskiej lub powiatu, może dyrekcja stara lub nowa spotka się z nami i cokolwiek nam wyjaśni.
     To niestety marzenia. Chyba za mała grupa wyborców. Ale ta mała grupa wyborców ma rodzinę, przyjaciół, znajomych. Czy polecimy liceum ich dzieciakom? Myślę, że zdecydowana większość nie.
     I niestety w tym miejscu moje współczucie dla wychowawców, których po prostu rzucono nam na pożarcie. Najpierw musieli się tłumaczyć przed młodzieżą, następnie przed nami.
     W cywilizowanym świecie ktoś poczuwałby się do obowiązku spotkania z rodzicami i powiedzenia kilku zdań wyjaśnienia. Bo niestety nie zmienił się tylko budynek.
     Dlatego należy pisać o stypendiach, o zamianie maturzystom nauczycieli, niech społeczeństwo
     pozna prawdę.
     A nazwisko wychowawcy proszę wybaczyć zachowam dla siebie. Jak napisałam młodzieży
     potrzeba spokoju , już inni zadbali o dodatkowe atrakcje edukacyjne dla nich.

    2. Informacje o tym co dzieje się z liceum pojawiały sie na blogu na bieżąco po każdej sesji. Jeśli chciałaby Pani do nich wrócić proszę skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się po prawej stronie. Słowo kluczowe to np. Liceum, likwidacja lub Szkolna.

     1. Wiem,że po sesjach pojawiały się informacje. Wydaje mi się, że napisałam dość jasno o co mi chodzi.
      Zaczął się nowy rok szkolny i można było opisać, jak wygląda nauka w nowym- starym liceum.
      Tak po prostu, temat był chyba interesujący. I dlatego powtórzę raz jeszcze. Cieszę się, że o liceum znów rozmawiamy za sprawą skandalicznej sytuacji ze stypendiami.

     2. Wpisy na blogu powstają wyłącznie w oparciu o sygnały od mieszkańców. Tak więc jeśli cokolwiek się dzieje, zapraszam do kontaktu za pośrednictwem maila lub telefonu. Żadne zgłoszenie nie pozostaje bez reakcji i odpowiedzi 🙂

     3. Właścicielko psa Bartol oraz radni nie są wszechwiedzący. Jeżeli masz info, że coś się dzieje, daj dowody, opisz temat, a na pewno Bartol nie zostawi tego bez odpowiedzi. Ale żeby coś napisać trzeba wiedzieć w czym rzecz.

     4. Kończąc dyskusję powiem jedno. Moim wpisem nie chciałam Pana atakować, a odniosłam wrażenie, że tak Pan to odebrał. Proszę dalej punktować naszą”władzę”, bo podobno świadomość, że ktoś patrzy im na ręce powinna mobilizować ich do lepszej pracy. Chociaż w Łęcznej to się raczej nie często sprawdza.
      Ale gratuluję wytrwałości i życzę powodzenia.

     5. Absolutnie nie poczułem się zaatakowany.. Dziękuję za każdy komentarz nie tylko w tej sprawie. Pozdrawiam 🙂

 9. Prosimy o zrobienie porządku z parkingiem pod orlikiem na Jaśminowej.
  W tym roku szkolnym nie ma gdzie zaparkować samochodu zresztą było tak i w poprzednich latach ale nie było takiej tragedii jak w tym roku. Do szkoły doszło siedem pierwszych klas i rodzic musi zaprowadzić je do szkoły. Samochody stoją jeden na drugim blokują wyjazd z parkingu na okolicznych parkingach również nie ma miejsca, a co będzie w zimie. Dodam jeszcze że parking pod orlikiem stoi pusty. Albo niech rada zmieni system rejonizacji bo pan dyrektor właśnie tym się tłumaczy rodzicom ze Słoneczka, Zofiówki itd. gdy prosimy o autobus szkolny.

  1. Parking pod orlikiem jest płatny. Na znaku drogowym jest to napisane. Każdy, kto chce tam parkować, uiszcza odpowiednią opłatę co miesiąc, by tam parkować

 10. Zasłużony dla łęczyńskiej oświaty – na lewo patrz! – postawił p. Romana Ch. przed tzw. murem i to tuż przed wyborami w których startuje.
  Teraz się okazuje, że po przekazaniu szkoły to nie są „jego uczniowie” i niech starosta im płaci.
  Korzyść niesamowita.
  A zobaczycie jak gospodarz dofinansuje te obiecane boiska
  – już pewnie nad tym myślą?
  Wstydzę się, że ktoś taki rządzi nadal Łęczną i ją ciągle ośmiesza.

  1. To taka właśnie przyjaźń pzprowca z pslowcem czyli zgniła koniczyna sierpem skoszona.

 11. Kto wodza zna ten wiedział, że wcześniej lub później jakieś trupy z tej szkolnej szafy wypadną.

 12. hohoho to staroście kartofla wrzucił do ogródka 🙂 , a i bedzie więcej dla pseudo nadzorcy inwestycji w naszej gminie, czekam cotam chłopcy jeszcze skręcą przed świetami

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.