Upały wróciły!

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że nie odpuszczą tak szybko. Niestety kurtyny wodnej w Łęcznej jak nie było, tak nie ma. Przydałaby się choć jedna np. na deptaku – napisała na blogową skrzynkę pani Monika. Znając najczęstszą wymówkę urzędasów, o mitycznym już braku pieniędzy, postanowiłem sprawdzić ile kosztuje takie cudo.
Ku mojemu zaskoczeniu, kurtynę wodną (wraz z wężami doprowadzającymi wodę) miasto mogłoby nabyć już za kwotę ok 300PLN (dane z Gdańskiej Infrastruktury Wodno-Kanalizacyjnej). Dzienny koszt użytkowania urządzenia oscyluje w granicach 100 PLN. Wygląda więc na to, że wartość jednomiesięcznego użytkowania kurtyny (zwłaszcza, że dni upalnych (o ile w ogóle są) jest w miesiącu ok 5 – 7) nie przekracza wartości jednej statuetki „Łęczyńskiego Odyńca Kultury” (LINK). Niestety, obecnie mieszkańcy grodu dzika mogą jedynie popatrzeć na kurtyny w innych miastach…

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Upały wróciły!

 1. Ale i tak ta woda nagrzewałaby się i leciała ciepła więc słusznie Pan Burmistrz nie wykłada na to pieniędzy. Lepiej zaoszczędzić i mieć w zimie na odśnieżanie. Teraz każdy w domu ma wannę lub prysznic więc niech korzysta.

  1. A jakie w zimie jest to odśnieżanie?! Raz pług przejedzie o 6 rano po chodniku a do godziny 10 śnieg jest po kolana i nie da się iść. Co to za odśnieżanie? Burmistrz chyba wszystkie pieniądze przeznacza nad odśnieżanie ratusza i placu przy nim. Człowieku ośmieszasz coraz bardziej siebie i tego twojego kochanego burmistrza. Kompromitujesz cały urząd, bo wszystko co piszesz to wyssane z palca brednie, a z roku na rok jest w zimie coraz gorzej. Poza tym nie potrafisz nawet niczym poprzeć swojej wypowiedzi.
   Może lepiej żeby ludzie pozdychali w lecie żeby wreszcie przestali się czepiać burmistrza?
   Woda w kurtynie się nagrzewa? Nawet jak ciepła to i tak stanowi dla człowieka ulgę.

 2. Zobaczcie sobie półkę z czekoladami i batonikami w Stokrotce. Wszystko płynie, czekolady są powyginane. Pewnie i tak to ktoś kupi 😉

 3. Tak!!! burmistrz powinien coś zrobić żeby mieszkańcom Łęcznej nie było gorąco w upalne dni, ani zimno kiedy jest chłodno.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.