Woda w łęczyńskich kranach śmierdzi od kilku dni. PGKiM: nie ma awarii!

„Od trzech dni woda nie nadaje się do spożycia. Wszystko co dziś ugotowane poszło do kosza! Woda po zagotowaniu to chemia! w smaku straszna!” – pisze czytelniczka wąsatego bloga. Przyznam, że otrzymałem kilka zgłoszeń o podobnej treści od mieszkańców Os. Niepodległości.
„Woda z kranu dostarczana przez PGKIM strasznie śmierdzi chlorem, tak jakby z basenu wyjść wiem że właśnie chlor używa się w dużych ilościach do dezynfekcji sieci wodociągowych w razie zanieczyszczeń biologicznych tj. bakterii coli , salmonella i różnych innych zagrażających życiu i zdrowi człowieka. Więc jeśli w naszych kranach znajdują się jakieś bakterie to myślę że mieszkańcy powinni o tym wiedzieć , a tu wychodzi na to że coś jest zamiatane jak zwykle pod dywan.” – to treść kolejnego zgłoszenia.

Pozwoliłem sobie więc na kontakt z działem wodociągów i kanalizacji łęczyńskiego PGKiM. Zapytałem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. „Może bakterii było więcej. Awarii na pewno nie ma.” – odpowiedziała osoba po drugiej stronie słuchawki. Na stronie komunalnej też próżno szukać jakichkolwiek informacji o awarii lub choćby o wynikach ostatniego badania składu drogiej łęczyńskiej wody.
W sumie nie spodziewałem się innej odpowiedzi z PGKiM. Czas zatem na Was.
Jeśli macie podobne do opisanych wyżej problemy z wodą, kontaktujcie się bezpośrednio z:
Dział Wodociągów i Kanalizacji
Kierownik Anna Maria Sokołowska
tel. 81 752-10-44

lub z łęczyńskim SANEPID’EM
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łęcznej
tel. 81 752 41 40

Jestem przekonany, że większa liczba zgłoszeń przyczyni się do sprawnego i szybkiego usunięcia awarii. Być może uda się nawet wyjaśnić przyczynę śmierdzącej wody.
W komentarzach napiszcie koniecznie, czy macie podobny problem i z jakiej części miasta piszecie.

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Woda w łęczyńskich kranach śmierdzi od kilku dni. PGKiM: nie ma awarii!

 1. Ja w tym miejscu chciałam złożyć spóźnione gratulacje za laur Orła Biznesu, oczywiście biznes z jakością wody ma niewiele wspólnego bo jak tu reklamować 😉 ale kontynuując radosną świąteczną atmosferę chciałam złożyć również gratulacje Burmistrzowi za zwycięstwo w rankingu gmin Lubelszczyzny, jeszcze raz z serca płynące gratulacje! Pytanie do Lepszej Łęcznej na koniec: w ilu płatnych szkoleniach, konferencjach naukowych, sympozjach organizowanych przez FRDL brali udział przedstawiciele miasta Ł. oraz innych gmin powiatu Ł. ????
  Zdrowych Radosnych Świąt! 🙂

  1. Brawo! Dorzucam do tego wielomilionowe dotacje od ministrów w rządzie PO i PSL. A wszystko pod skrzydłami prezesa Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku Stępnia. Taki bezpartyjny sędzia.
   Już wiecie dlaczego trybunał był taki ważny?
   Łęczyński nieudolny wódz tylko na takie nagrody może liczyć. Jak sobie nie kupi, to może liczyć na „niezależne fundacje”.
   Oczywiście będzie tekst na ten temat.
   Zastanawiacie się pewnie dlaczego żadna gmina (oprócz naszej) nie chwali się tym „zaszczytnym” rankingiem ? 🙂

 2. W sobotę kąpiel w domu jak na basenie nie dało się wytrzymać. W niedzielę za to woda pomarańczowa syn dostał uczulenia…. i my mamy jedną z nadroższych wód w kraju

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.