[11 Listopada] Brawa po kazaniu. Konsternacja po przemowie Kosiarskiego! [Galeria]

To kolejny już rok, kiedy łęczyńska władza nie potrafi godnie uczcić narodowego święta. Krytykowani są także duchowni, z powodu nadmiernej ilości polityki w kościele.
Jednak po dzisiejszym kazaniu w Barbarze było słychać gromkie oklaski, a po przemowie wodza na Placu Powstań Narodowych nastała wymowna cisza, a obecni w niewielkiej ilości mieszkańcy patrzyli na siebie z zażenowaniem. Braw nie było. Nie zaryzykowali nawet najwierniejsi. Zaskoczeni?

Włodarz zamiast skupić się na istocie dzisiejszego święta, próbował nieudolnie atakować i mieszać w politykę. Wspominał o szukaniu wrogów, wykorzystywaniu służb do celów politycznych czy o donosicielach. Wszyscy z pewnością pamiętają jak w 2013 roku Kosiarski doniósł na wąsatego bloga do prokuratury, opierając się na przepisach powstałych w głębokiej komunie (LINK). Sprawa została umorzona, a wódz doszczętnie skompromitowany (LINK).

Zaraz, zaraz napiszecie. Przecież z relacji niezidentyfikowanej „Agnieszki” całe zło skupiło się dzisiaj w kościele. Wiele osób miało nie wytrzymać kościelnego kazania i wyjść z kościoła na znak protestu.
Niestety żadna z (odpytywanych przeze mnie) osób obecnych podczas obchodów nie potwierdziła tych „rewelacji”.
No cóż, prawda będzie z pewnością dla niektórych brutalna ale owa Agnieszka w rzeczywistości jest właścicielką niewielkiego przyrodzenia, a na imię ma Grzegorz…

A czyja reklama się tu zawieruszyła? 🙂

Tak oto kolejny rok z rzędu łęczyńska władza stara się obrzydzić to piękne święto. Skutki są bardzo widoczne. Gdyby nie oficjele i poczty sztandarowe, na dzisiejszych uroczystościach na Placu Powstań Narodowych byłaby zaledwie garstka mieszkańców. Brawo wy…

Dzięki uprzejmości Andrzeja Mikulskiego możecie zobaczyć galerię zdjęć z tego wydarzenia – (LINK)

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

17 komentarzy do artykułu "[11 Listopada] Brawa po kazaniu. Konsternacja po przemowie Kosiarskiego! [Galeria]"

 1. Ferdynand K pisze:

  Tematem 11 listopada na Ł24 – Kłamczyński strzelił sobie samobója i nie wiedząc jak wybrnąć dziś temat aktualizuje, chce zamienić go w dyskusję.
  Gość o nazwie „Rene” wpisem do tematu wyprostował jego kłamstwa,
  że nikt z kościoła w czasie mszy nie wychodził.

 2. ABC pisze:

  Nie ma się co oszukiwać. Zobaczcie kto był na tych uroczystościach. Sami funkcyjni i urzędasy wyższego gminno-powiatowego szczebla, przedstawiciele jednostek organizacyjnych itd itd. Wyłączyć ich to pod krzyżem zostaliby chyba tylko sami harcerze.

 3. casablanca pisze:

  Ferdynand ma racje. Gdzie kierownicy referatów? W swoich domach poza powiatem łęczna. To proste większość kierowników czy naczelników (jak um i starostwo) to ludzie z obcych miast albo emeryci i kto miał być na wiecu? Dom opieki czy obcy?

 4. ADRA pisze:

  Ciekawe czy Kuczyński był w kościele prywatnie, czy był służbowo i ma za to płacone lub wolny dzień i czy leczna24 to prywatny portal do wyrażania prywatnych poglądów a może to oficjalne stanowisko Urzędu.

  • rechol pisze:

   Jest to prywatna (albo i nawet państwowa bo pobierają pieniądze za reklamę np. od łęczyńskich szkół) tuba propagandowa urzędu i włodarza. Autorem artykułów jest nie kto inny, niż wspomniany przez Ciebie Grzegorz Kuczyński.

 5. Hipolit pisze:

  Jedności i jednomyślności w tej społeczności nie ma, niech sobie ksiądz i burmistrz mówią co chcą, a mądrzy ludzie i tak wiedzą co jest prawdą i mają do tego krytyczny stosunek.

 6. casablanca pisze:

  Nawet rodzin władz zabrakło na wiecu. Ludzi jak na lekarstwo. A gdzie słynni pracownicy magistratu urzędu miasta i starostwa? Dawać tu ich nazwiska i wysokości nagród. Tych z naboru zeszłorocznego i tegorocznego też brak. Czyżby wstyd?

  • Ferdynand K pisze:

   Frekwencja beznadziejna. A gdzie byli pracownicy Urzędu Miejskiego, sekretarz miasta, kierownicy poszczególnych referatów, czy straż miejska, albo te maszynki do głosowania zwani Radnymi Wspólnej Sprawy.
   Pewnie jak by burmistrz obiecał im po 100-wce na twarz byłyby ich tłumy.
   Albo pierwsza dama?- pewnie przyjdzie, jak trzeba będzie poprosić księży ze Św. Barbary o wsparcie małżonka w wyborach jak będzie znów poruta, że odda władzę.
   Popatrzmy np. na SM Batory, czy inne instytucje – tam DA SIĘ – są co roku i jak są zorganizowani.
   A urzędowy rzecznik na Ł24 jeszcze śmie krytykować jeszcze księdza za wygłoszone kazanie.
   Kto mu kazał? 😉
   To Wy powinniście się za to wstydzić.

 7. Ferdynand K pisze:

  Popieram Księdza -Ksiądz powinien co niektórych z nazwiska jeszcze wyczytać. 😉
  A swoją drogą po co Łęczna 24 i jego redaktor zrobił taką „popelinę” wypisując bzdury?
  Chciałeś chłopie wyjść, było wyjść i nie kłapać drzwiami, żeby szefo cię usłyszał.
  Może jeszcze kazania Księżom chcielibyście w urzędzie pisać i to z błędami?
  A Tfu
  Nawet Księża już im przeszkadzają.

 8. kpmo pisze:

  smutne to święto ,patrząc na zdjęcia na twarze ludzi to jakbyśmy stracili niepodległość

 9. hommer pisze:

  No to już wiadomo komu kazanie przeszkadzało. Ale jakby wodza ksiądz chwalił to by było cacy.
  Bartol jesteś genialny.

 10. MAKA pisze:

  Osobiście widziałam jak w trakcie kazania, w czasie kiedy ksiądz głoszacy kazanie pochwalał wybór polaków w czasie ostanich wyborów (czyt.PIS) z kościoła wyszedł trzaskając drzwiami Pan Kuczyński.

  • MAKA pisze:

   Być może wyjście z koscioła p.Kuczyńskiego to zwykły zbieg okoliczności, bo wiele osób kręciło się w tę i z powrotem, natomiast kazanie zawierało wiele elementów polityki ale to już dobrowolna wola głoszacego. Były gromkie brawa więc chyba większości się podobało:)

 11. Arnold pisze:

  Znowu klamczynski łże bo nikt z kościoła nie wyszedł a ksiądz dostał brawa. Miałem wrażenie że głosząc kazania ksiądz coraz to spoglądał na Kosiarskiego i Borkowska. Widocznie zabolalo kogoś że na leczna24 pojawił się artykuł atakujący kościół. Swoją drogą w swoim przemówieniu Kosiarski ośmieszył się kolejny raz.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes