[11 Listopada] Brawa po kazaniu. Konsternacja po przemowie Kosiarskiego! [Galeria]

To kolejny już rok, kiedy łęczyńska władza nie potrafi godnie uczcić narodowego święta. Krytykowani są także duchowni, z powodu nadmiernej ilości polityki w kościele.
Jednak po dzisiejszym kazaniu w Barbarze było słychać gromkie oklaski, a po przemowie wodza na Placu Powstań Narodowych nastała wymowna cisza, a obecni w niewielkiej ilości mieszkańcy patrzyli na siebie z zażenowaniem. Braw nie było. Nie zaryzykowali nawet najwierniejsi. Zaskoczeni?

Włodarz zamiast skupić się na istocie dzisiejszego święta, próbował nieudolnie atakować i mieszać w politykę. Wspominał o szukaniu wrogów, wykorzystywaniu służb do celów politycznych czy o donosicielach. Wszyscy z pewnością pamiętają jak w 2013 roku Kosiarski doniósł na wąsatego bloga do prokuratury, opierając się na przepisach powstałych w głębokiej komunie (LINK). Sprawa została umorzona, a wódz doszczętnie skompromitowany (LINK).

Zaraz, zaraz napiszecie. Przecież z relacji niezidentyfikowanej „Agnieszki” całe zło skupiło się dzisiaj w kościele. Wiele osób miało nie wytrzymać kościelnego kazania i wyjść z kościoła na znak protestu.
Niestety żadna z (odpytywanych przeze mnie) osób obecnych podczas obchodów nie potwierdziła tych „rewelacji”.
No cóż, prawda będzie z pewnością dla niektórych brutalna ale owa Agnieszka w rzeczywistości jest właścicielką niewielkiego przyrodzenia, a na imię ma Grzegorz…

A czyja reklama się tu zawieruszyła? 🙂

Tak oto kolejny rok z rzędu łęczyńska władza stara się obrzydzić to piękne święto. Skutki są bardzo widoczne. Gdyby nie oficjele i poczty sztandarowe, na dzisiejszych uroczystościach na Placu Powstań Narodowych byłaby zaledwie garstka mieszkańców. Brawo wy…

Dzięki uprzejmości Andrzeja Mikulskiego możecie zobaczyć galerię zdjęć z tego wydarzenia – (LINK)

Udostępnij ten wpis!

17 przemyślenia na temat „[11 Listopada] Brawa po kazaniu. Konsternacja po przemowie Kosiarskiego! [Galeria]

 1. Tematem 11 listopada na Ł24 – Kłamczyński strzelił sobie samobója i nie wiedząc jak wybrnąć dziś temat aktualizuje, chce zamienić go w dyskusję.
  Gość o nazwie „Rene” wpisem do tematu wyprostował jego kłamstwa,
  że nikt z kościoła w czasie mszy nie wychodził.

 2. Nie ma się co oszukiwać. Zobaczcie kto był na tych uroczystościach. Sami funkcyjni i urzędasy wyższego gminno-powiatowego szczebla, przedstawiciele jednostek organizacyjnych itd itd. Wyłączyć ich to pod krzyżem zostaliby chyba tylko sami harcerze.

  1. jaki samorząd tacy patrioci!
   nudno i patetycznie jak za wschodnią granicą
   był Vice na uroczystościach?

   1. Był ale tyle jego że złożył z wąsatym kwiaty. W ogóle tego człowieka nie widać. Zwyczajny figurant.

 3. Ferdynand ma racje. Gdzie kierownicy referatów? W swoich domach poza powiatem łęczna. To proste większość kierowników czy naczelników (jak um i starostwo) to ludzie z obcych miast albo emeryci i kto miał być na wiecu? Dom opieki czy obcy?

 4. Ciekawe czy Kuczyński był w kościele prywatnie, czy był służbowo i ma za to płacone lub wolny dzień i czy leczna24 to prywatny portal do wyrażania prywatnych poglądów a może to oficjalne stanowisko Urzędu.

  1. Jest to prywatna (albo i nawet państwowa bo pobierają pieniądze za reklamę np. od łęczyńskich szkół) tuba propagandowa urzędu i włodarza. Autorem artykułów jest nie kto inny, niż wspomniany przez Ciebie Grzegorz Kuczyński.

 5. Jedności i jednomyślności w tej społeczności nie ma, niech sobie ksiądz i burmistrz mówią co chcą, a mądrzy ludzie i tak wiedzą co jest prawdą i mają do tego krytyczny stosunek.

 6. Nawet rodzin władz zabrakło na wiecu. Ludzi jak na lekarstwo. A gdzie słynni pracownicy magistratu urzędu miasta i starostwa? Dawać tu ich nazwiska i wysokości nagród. Tych z naboru zeszłorocznego i tegorocznego też brak. Czyżby wstyd?

  1. Frekwencja beznadziejna. A gdzie byli pracownicy Urzędu Miejskiego, sekretarz miasta, kierownicy poszczególnych referatów, czy straż miejska, albo te maszynki do głosowania zwani Radnymi Wspólnej Sprawy.
   Pewnie jak by burmistrz obiecał im po 100-wce na twarz byłyby ich tłumy.
   Albo pierwsza dama?- pewnie przyjdzie, jak trzeba będzie poprosić księży ze Św. Barbary o wsparcie małżonka w wyborach jak będzie znów poruta, że odda władzę.
   Popatrzmy np. na SM Batory, czy inne instytucje – tam DA SIĘ – są co roku i jak są zorganizowani.
   A urzędowy rzecznik na Ł24 jeszcze śmie krytykować jeszcze księdza za wygłoszone kazanie.
   Kto mu kazał? 😉
   To Wy powinniście się za to wstydzić.

 7. Popieram Księdza -Ksiądz powinien co niektórych z nazwiska jeszcze wyczytać. 😉
  A swoją drogą po co Łęczna 24 i jego redaktor zrobił taką „popelinę” wypisując bzdury?
  Chciałeś chłopie wyjść, było wyjść i nie kłapać drzwiami, żeby szefo cię usłyszał.
  Może jeszcze kazania Księżom chcielibyście w urzędzie pisać i to z błędami?
  A Tfu
  Nawet Księża już im przeszkadzają.

 8. smutne to święto ,patrząc na zdjęcia na twarze ludzi to jakbyśmy stracili niepodległość

 9. No to już wiadomo komu kazanie przeszkadzało. Ale jakby wodza ksiądz chwalił to by było cacy.
  Bartol jesteś genialny.

 10. Osobiście widziałam jak w trakcie kazania, w czasie kiedy ksiądz głoszacy kazanie pochwalał wybór polaków w czasie ostanich wyborów (czyt.PIS) z kościoła wyszedł trzaskając drzwiami Pan Kuczyński.

  1. Być może wyjście z koscioła p.Kuczyńskiego to zwykły zbieg okoliczności, bo wiele osób kręciło się w tę i z powrotem, natomiast kazanie zawierało wiele elementów polityki ale to już dobrowolna wola głoszacego. Były gromkie brawa więc chyba większości się podobało:)

 11. Znowu klamczynski łże bo nikt z kościoła nie wyszedł a ksiądz dostał brawa. Miałem wrażenie że głosząc kazania ksiądz coraz to spoglądał na Kosiarskiego i Borkowska. Widocznie zabolalo kogoś że na leczna24 pojawił się artykuł atakujący kościół. Swoją drogą w swoim przemówieniu Kosiarski ośmieszył się kolejny raz.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.