Będzie kolejna kamera? Kolejny bubel?

W ubiegłym tygodniu media lokalne już któryś raz z kolei wałkowały temat nowej kamery monitoringu miejskiego w Łęcznej. Widocznie nie ma się czym chwalić – zauważają internauci. Proponowane miejsca lokalizacji trzynastego oka wielkiego brata w Łęcznej są aż trzy (podobno do wyboru 😉 ). Wśród nich ulica Armii Krajowej 9, Patriotów Polskich 1 oraz okolice starego targowiska przy ul. Targowej.

Najwidoczniej urzędnicy miejscy nie zastanawiają się nad celowością ustawienia kolejnej kamery. Być może jak to urzędowym w życiu bywa są jakieś pieniądze do wydania… (przed wyborami). Do myślenia nie dała także kontrola NIK przeprowadzona w ubiegłym roku (LINK). Wskazywała ona m. in. na brak funkcjonalności łęczyńskiego monitoringu.

Niedawno pisałem o rowerach skradzionych z piwnicy jednego z bloków w Łęcznej (LINK). Miejski monitoring miał wyłapać osoby prowadzące rowery nocą. Miałem nadzieję, że tym razem łęczyński wielki brat wyjdzie z twarzą z całej sytuacji. Niestety jak to bywa w Łęcznej „NIE DA SIĘ”. Jak przekazał mi właściciel rowerów, nagranie uniemożliwia rozpoznanie zarówno marek rowerów jak i twarzy prowadzących je osób. To nie pierwsza tego typu sytuacja. Swojego czasu otrzymałem mail od czytelnika, któremu włamano się do samochodu i skradziono kilka przedmiotów (m. in. nawigację). Również w tym przypadku scenariusz był taki sam.

Może warto zatem przemyśleć sprawę i pieniądze przeznaczone na kolejną kamerę z której i tak nie będzie pożytku, przeznaczyć na kamerę nagrywającą obrady rady miejskiej?

Co do łęczyńskiej straży miejskiej, mam tylko jeden wniosek. Uważam, że tą formację trzeba jak najszybciej rozwiązać. Im szybciej, tym lepiej dla mieszkańców i gminnej kasy.

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Będzie kolejna kamera? Kolejny bubel?

  1. Popieram w całej rozciągłości. SM nie jest w Łęcznej potrzebna. Nic by miasto nie straciło na jej rozwiązaniu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.