Czy opłata za posiadanie psa będzie niższa?

Kropla drąży skałę. Wygląda na to, że składane systematycznie od kilku lat wnioski opozycji przyniosły pozytywny skutek. Na najbliższej sesji rady miejskiej radni zdecydują czy obniżyć opłatę za posiadanie psa z obecnych 115PLN do 50PLN.
To bardzo dobry znak, bo jeszcze rok temu taka propozycja nie przeszłaby przez gardło włodarza. Tak w 2013 roku wyglądało głosowanie radnych w sprawie ustalenia wysokości tej opłaty (LINK):

Za stawką 50 zł głosowali radni: Fijałkowski, Pawlak, Łagodziński, Lekan, Tor.

Wstrzymali się radni: Pelica, Pogonowski, Nowak, Lendzion.

Za stawką 115 zł proponowaną przez burmistrza głosowali radni: Borkowska, Matczuk, Matysek, Wnuk, Skibiński, Misiewicz, Kubicki, Olech, Florek, Warszawska, Góral, Mężyński.

Za kilka dni porównamy powyższe głosowanie z obecnym. Nie mam cienia wątpliwości, że tym razem nawet „wąsaci” poprą propozycję, która ulży portfelom mieszkańców.

Jak wygląda kwestia opłat w innych miastach?

Kraków 36 PLN (Źródło)
Poznań 55 PLN (Źródło)
Płock 30 PLN (Źródło)
Szczecin 50 PLN (Źródło)
Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice 0 PLN !!! (Źródło)
Lubartów 0 PLN !!! (Źródło)

Warto dodać, że pobliski Lubartów przy zerowej stawce opłaty za posiadanie czworonoga, udostępnił mieszkańcom specjalne kosze oraz papierowe torebki na psie nieczystości. Da się? 😉

Udostępnij ten wpis!

8 przemyślenia na temat „Czy opłata za posiadanie psa będzie niższa?

 1. Jaka opozycja??? Wszyscy jesteście tam dla społeczeństwa a nie za wszelką cenę chcecie cos pokazać. Jesteście w opozycji do społeczeństwa??? W samorządzie nie ma opozycji coś wam się panowie pomyliło… Oprócz gadania i obrzucania blotem nic nie potraficie

  1. Możesz tego nie rozumieć ale gdy w mieście pojawia się grupa ludzi, która głosuje za podwyżkami to naturalne jest powstanie opozycji. Tych którzy na podwyżki się nie godzą.

  2. Opozycja w stosunku do podwyżek, oszukiwania mieszkańców, itp. To chyba naturalne, że nie wszyscy przedstawiciele społeczeństwa są przeciwko społeczeństwu.

 2. za psa 500 w mieście to minimum, zasrany cały trawnik!!!!!!!! jakby byk nasrał ( bobry osiedle) wynocha z tymi psami , srajdy kolosalne, nikt nie zbiera, a śnieg jak jest to żółty obszczany a wam chłopcy z piwem przeszkadzają ,

  1. Pytanie do Pana rolnika: gdzie niby mam wyrzucać kupę swojego psa jak w całym mieście nie ma odpowiednich pojemników na odchody?

  2. Gdzie właściciela psów mają wyrzucać kupy? Pojemników nigdzie nie ma, a wyrzucenie kupy do zwykłego kosza jest karalne. Przez wiele lat płacę wysoką opłatę za posiadanie psa, chętnie po nim posprzątam jak będę miała gdzie to wyrzucić. A jeśli mam zabierać kupę do domu to dlaczego mam płacić? Dlaczego więc jest tylko opłata za posiadanie psa? A co z właścicielami kotów, chomików czy innych zwierzątek. Przecież oni też wyrzucają zawartości kuwet do śmieci i nie ponoszą z tego tytułu opłat. A niektórzy wyprowadzają na trawniki swoje koty, dlaczego nie ponoszą opłat. Coś według mnie jest nie tak.

 3. W Lublinie też nie ma podatku od posiadania psa, a na znajomym mi osiedlu są wystawione kosze na psie odchody i miejsca wyznaczone do wyprowadzania czworonogów. „Da się” trzeba jeszcze tylko chcieć. Może tej kadencji nasz włodarz zmieni podatek?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.