W Łęcznej będzie druga tura wyborów na Burmistrza! [Wyniki]

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w drugiej turze wyborów na Burmistrza Łęcznej zmierzą się Mariusz Fijałkowski (Lepsza Łęczna) oraz obecny włodarz Teodor Kosiarski (Wspólna Sprawa). Jak powiedział mój informator, obaj kandydaci mają podobną ilość głosów. Liczenie jednak cały czas trwa. Mam też informacje o co najmniej kilku kandydatach Lepszej Łęcznej, którzy zasilą szeregi rady miejskiej przyszłej kadencji. Nie muszę chyba dodawać, że w urzędzie miejskim jest spora panika. 😉
Na tą chwilę napiszę jeszcze tylko, że człowiekowi, który kupował głosy(LINK), nie udało się wejść do rady. To bardzo ważny sygnał dla przyszłych kandydatów, że warto być uczciwym!
Nie będę ukrywał, że taki obrót spraw bardzo mnie cieszy, bo pokazuje, że czas poświęcony na pisanie bloga, nie był czasem straconym.

Liczba uzyskanych głosów (przeliczonych na chwilę obecną):
Mariusz Fijałkowski 3 342
Teodor Kosiarski 3 968
Lech Tor 1 428

Kandydaci, którzy uzyskali mandat w radzie miejskiej:
1. Łuczyński Jarosław
2. Syta Teodozja
3. Nowak Piotr
4. Bednarska Grażyna
5. Mutwicka Agnieszka
6. Lendzion Grzegorz
7. Pawlak Sebastian
8. Jasielski Jakub
9. Szychta-Zagwodzka Danuta
10. Sawicki Łukasz
11. Susz Adam
12. Łagodziński Zbigniew
13. Drabik Wiesław
14. Filipiak Anna
15. Borkowska Krystyna
16. Matczuk Krzysztof
17. Fijałkowski Mariusz
18. Korszla Elżbieta
19. Makara Małgorzata
20. Jaskułecka Jadwiga
21. Skibiński Jan

Udostępnij ten wpis!

20 przemyślenia na temat „W Łęcznej będzie druga tura wyborów na Burmistrza! [Wyniki]

 1. Niewiem czemu na innych forach mieszkancy gminy Łeczna tak czepiacie sie p.Fiłakowskiego ?? wiecie co spójscie pierwsze na samych siebie !!! i sie zastanuwie . Trzeba młodym ludziom dawac szanse na nowe stnowisko takie jak Burmistrza Łecznej … a nie krytykowac … GŁOSUJCIE NA p.FIJAŁKOWSKIEGO MARIUSZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! on jest GIT:)

 2. Podział radnych na komitety:
  Wspólna Sprawa – 9
  Lepsza Łęczna – 6
  PiS – 3
  Twój Samorząd – 2
  PO – 1
  W przypadku wygranej pana Fijałkowskiego, będzie on jednocześnie pełnił funkcję radnego, zostanie nim osoba z 2. miejsca w 17 okręgu, czy też będzie to jeszcze inaczej rozwiązane?

 3. Tak wygląda nowa Rada Miejska z podziałem na komitety:

  Wspólna Sprawa 9 mandatów (42,86 %)
  Lepsza Łęczna 6 mandatów (28,57 %)
  PIS 3 mandaty (14,29 %)
  Twój Samorząd 2 mandaty (9,52 %)
  PO 1 mandat (4,76 %)

  Łuczyński Jarosław (Wspólna Sprawa)
  Syta Teodozja (Wspólna Sprawa)
  Nowak Piotr (Twój Samorząd)
  Bednarska Grażyna (Twój Samorząd)
  Mutwicka Agnieszka (PIS)
  Lendzion Grzegorz (Lepsza Łęczna)
  Pawlak Sebastian (Lepsza Łęczna)
  Jasielski Jakub (Lepsza Łęczna)
  Szychta –Zagwodzka Danuta (PO)
  Sawicki Łukasz (Wspólna Sprawa)
  Susz Adam (Lepsza Łęczna)
  Łagodziński Zbigniew (Lepsza Łęczna)
  Drabik Wiesław (Wspólna Sprawa)
  Filipiak Anna (PIS)
  Borkowska Krystyna (Wspólna Sprawa)
  Matczuk Krzysztof (Wspólna Sprawa)
  Fijałkowski Mariusz (Lepsza Łęczna)
  Korszla Elżbieta (Wspólna Sprawa)
  Makara Małgorzata (Wspólna Sprawa)
  Jaskułecka Jadwiga (PIS)
  Skibiński Jan (Wspólna Sprawa)

 4. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Łęcznej, którzy oddali na mnie głos w wyborach do Rady Miejskiej, co zaowocowało zdobyciem mandatu. Dziękuję za Wasze wsparcie i pomoc oraz głosy na kandydatów Lepszej Łęcznej. Dziękuję także wszystkim, którzy oddali na mnie głos w wyborach na Burmistrza Łęcznej. Za 2 tygodnie odbędzie się druga tura. Po raz pierwszy od 12 lat w Łęcznej jest szansa za zmianę. Ta zmiana możliwa jest tylko dzięki Państwa głosom i zaangażowaniu w projekt pod nazwą Lepsza Łęczna. Walczymy dalej… Czas na zmiany!

 5. Pochwala nalezy sie wszystkim ale mlodziutki Jakub Jasielski w tej kampanii naprawde pokazal Osobowosc ,zobaczcie ilu wyborcow mu zaufalo. Duza kariera przed nim. GRATULACJE!!!!

 6. Każdy kto nie głosował na p.Kosiarskiego wie, że czas na zmiany w naszym mieście. Panie Mariuszu, ma pan 2 tygodnie, aby przekonać do siebie każdego, kto głosował na p.Tora i każdego, komu nie chciało się pójść i zagłosować. Te procenty wystarczą, aby Łęczna zaczęła się zmieniać i ulepszać. Powodzenia! 🙂

 7. Pan Fijałkowski zasługuje na to stanowisko Burmistrza !! Ludzie nie bycie głupi co Kosiarski zrobił przez 12lat ?? Spojscie na drogi małych wsi sa w takim złym stanie ze dziura na dziurze ….pomyslał ktos o samochodach jak sie psuja?? .. gmina przyjedzie załata pare dołow i zadowoleni takie sa własnie skutki rzadów Kosiarskiego , a jak przyjdzie zima nie ma na odsniezarke dla zasypanych dróg albo telefony wogóle sa nie odbierane … Skoczcie z tym !!! Pan Fijałkowski ma wiele pomysłow na gmine Łeczna i on wpełni zasluguje na byciem BURMISTRZA Łęcznej !!!!!!!!!!!!!!

  1. Taka jest prawda, co miał zrobić przez 12 lat to zrobił, czas na zmiany, więc ruszcie dupy i na głosowanie za dwa tygodnie,Łęcznej potrzebna jest zmiana, zmiana na lepsze,układy,układziki,koniec z tym, ja głosowałam na Fijałkowskiego, za dwa tygodnie też będę.

 8. Może wreszcie p.Fijałkowski coś ruszy w tym betonowym układzie.Zawsze może liczyć na mój głos.
  A na stronie łęczna24 cicho.. 😉 🙂 Być może znowu będzie kilkakrotne liczenie głosów – jak drzewiej bywało 😉 bo burmistrz na pewno został burmistrzem ,tylko komisje źle liczą.

  1. na mój głoos rowniesz 🙂 głosujcie na Fijałkowskiego ,otwózcie oczy !!!! jej Ludzie

 9. Z planem faktycznie troszki długo, ale tylko dlaczego nie został do tej pory uchwalony – napisz tylko RZETENIE. Nie ma to nic wspólnego z uciekaniem z gminy. A ludzi jak ubywa to tylko dlatego, że jest dobrobyt i się budują tak gdzie im wygodniej (dużo G.Spiczyn i G. Ludwin) i masz tam tych ludzi.

  1. Budują się np. w gm. Puchaczów gdzie jest uchwalony plan zagospodarowania. W Łęcznej go nie ma bo w takim bałaganie łatwiej kręcić lody i co chwilę mamy nowy market. Jak myślisz kto na to pozwala?

 10. Jeżeli będzie druga tura, głosujcie na Fijałkowskiego, Łęcznej potrzebna jest nowa lepsza władza, nowy świeży umysł, obecny burmistrz za długo zasiada na krzesełku, czas go pozbawić.

  1. Z jednej strony dobrze by było aby była nowa krew i życie w Urzędzie (wybór Fijałkowskiego czy Fikoł.. jak niektórzy mawiają), ale z drugiej strony zobaczmy co było nie tak do tej pory (prócz duperszmitów w postaci niewykoszonej trawy i takich drobnostek. Wszystkie duże inwestycje super! Ciężko wybrać ale wybieram Kosiarskiego.

   1. To o czym piszesz to detale. Najpoważniejszymi zarzutami dla Kosiarskiego są brak uchwalenia planu zagospodarowania przestrzennego. Dzięki temu ludzie uciekają z gminy (jest już poniżej 20 000 mieszkańców – jak myślisz dlaczego nie mówi się o tym głośno?). Sposób zarządzania w urzędzie (inwestycje, nabory) jest również mocno dyskusyjny. Czas na zmiany!

    1. Co Wy tu wypisujecie, przecież Łęczna ma zatwierdzony i obowiązujący miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego!

     1. To jest plan z 1997 roku!!! Ten plan jest nieaktualny. Urząd blokuje też przekształcenie działek. Takie są fakty. O tym informują mnie czytelnicy.

     2. Weź nie pisz nic o tym planie jak go nie znasz. Dzięki temu planowi pół Łęcznej jest niezagospodarowana!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.