Kiedy zatrudniono asystenta burmistrza? [Dokumenty]

Jak wiecie z wcześniejszych wpisów, szczegóły powołania byłego wójta Gminy Spiczyn Mirosława Krzysiaka, na stanowisko asystenta burmistrza, owiane są tajemnicą(LINK). Urząd miejski w Łęcznej odmówił też udzielenia informacji o zarobkach, wykształceniu czy dokonaniach asystenta, zasłaniając się faktem, że treść tych informacji wykracza poza ramy dostępu do informacji publicznej. Wobec powyższego skierowałem do ratusza wniosek o usunięcie naruszenia prawa i ponownie zapytałem o termin powołania asystenta. I… udało się.

Zgodnie z powyższą informacją burmistrz powołał asystenta w dniu 9 lutego 2015. Dodatkowo włodarz wtrącił, że fakt ten był przedmiotem publikacji medialnych. I rzeczywiście był…

Zapewne całkiem przypadkiem i jeszcze tego samego dnia, portal nazywany ironicznie urzadmiejski24 przeprowadza i publikuje wywiad z burmistrzem w którym pojawia się informacja o powołaniu asystenta.

No cóż pomyślałem, „rzutki redaktor”, to i tematy ma świeże. Postanowiłem zerknąć na sprawozdanie z pracy burmistrza wykonywanej między sesjami. Przy dacie 9 lutego 2015 mamy trzy punkty widoczne poniżej.


Być może powołanie asystenta nie było na tyle znaczącym wydarzeniem aby umieszczać je w sprawozdaniu.

Do tematu zatrudnienia asystenta z pewnością powrócę.

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Kiedy zatrudniono asystenta burmistrza? [Dokumenty]

  1. Udało się? Można można! – tylko gdzieś ci umkęła informacja ile zarabia asystent.

    1. Oficjalnie jest to kwota mieszcząca się w przedziale od 1450 – 5 000 PLN. Celowałbym raczej w górny przedział 😉

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.