Łęczna jednym z najszybciej wyludniających się miast powiatowych w Polsce! Rzecznik ratusza manipuluje w sprawie przyczyn.

Kilka tygodni temu „Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota” opublikowało ranking – zmian demograficznych w latach 2004–2020(LINK). W tym rankingu Łęczna również jest w czołówce!
Nasze miasto jest najszybciej wyludniającym się miastem powiatowym w badanych 16 latach w województwie lubelskim.

W ujęciu globalnym wcale nie jest lepiej. Bowiem na 267 miast powiatowych w Polsce, Łęczna znalazła się na 30 miejscu.
Na jakich miejscach znalazły się inne miasta powiatowe naszego województwa?
Kraśnik – miejsce 62
Lubartów – miejsce 76
Włodawa – miejsce 81
Łuków – miejsce 118
Świdnik – miejsce 140
Biłgoraj – miejsce 142
Ryki – miejsce 169

O tym jak mieszkańcy uciekają z Łęcznej pisałem wielokrotnie. Ostatnio w 2020 roku (LINK)
Zastanawiacie się pewnie, jakie są przyczyny tego stanu rzeczy.
Czy na wyludnianie się naszego miasta mają wpływ horrendalnie wysokie koszty życia oraz wysokie podatki i opłaty lokalne? Może dlatego bardzo wiele osób osiedla się tuż za granicą gminy Łęczna (w gminach ościennych). Może przyczyną jest likwidacja szkół prowadzona od lat pod okiem Kosiarskiego, a następnie Włodarskiego? Czy też przeszkadza komuś istnienie nieformalnych sitw rządzących w mieście? A może przyczyną jest brak pomysłu włodarza na rozwój miasta?

Nie! nic z tych rzeczy!
Rzecznik łęczyńskiego ratusza Grzegorz Kuczyński (ten od żony w mopsie i kilku tysięcy złotych pobranych za nic) stwierdził w jednej z lokalnych gazet, że UWAGA!W momencie uruchamiania zagłębia górniczego do Łęcznej napłynęły tysiące osób z całego kraju. Osoby te po zakończeniu aktywności zawodowej wraz z rodzinami często wracają do rodzinnych stron.” To nie żart!

Jeśli opluliście monitor ze śmiechu, wytrzyjcie go. Okazuje się bowiem, że urząd miejski w rzeczywistości nie posiada żadnych danych, które taki fakt potwierdzają. Przyznał to w oficjalnym piśmie. Można więc powiedzieć, że Kuczyński manipuluje faktami, lub jak kto woli, zwyczajnie pieprzy. Nie liczcie też na żadne sprostowanie, bo niby kto miałby je umieścić? Kamil Kulig, któremu burmistrz wydzierżawił 2ha działkę w Łęcznej(LINK)? No dajcie spokój 🙂

Dobrze się tam bawicie w urzędzie?

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

11 komentarzy do artykułu "Łęczna jednym z najszybciej wyludniających się miast powiatowych w Polsce! Rzecznik ratusza manipuluje w sprawie przyczyn."

 1. Niekma pisze:

  Jak można się dziwić, skoro nie dba się o tereny przekształcone pod zabudowę, mam na myśli połacie ziemi za restauracją Emocja. Nie ma prądu, wody, błoto. Po co ludzie maja zostawać w miejscu gdzie ładuje się miliony razy kładkę, rewitalizację dlq garstki ludzi. Przykre to, ale pewnie za chwilę też z rodziną zmienimy miejsce zamieszkania na takie, w którym przynajmniej ktoś udaje że dba o ludzi.

 2. Marcin pisze:

  Na układy nie ma rady.Tyle w temacie

  • janka pisze:

   Z takim podejściem, to się wyprowadź. Jak ludzie wezmą sprawy w swoje ręce, to i układów nie będzie. Po jednym dziadzie, przyszedł jeszcze gorszy. Dziadostwo jest wszędzie. Mamy co wybraliśmy.

 3. Pieszy pisze:

  Badyl jakich mało w kraju, debilny rynek z fontannami nie wiem komu ma służyć chyba kierowcom tirów którzy opanowali wszystkie dróżki. Uciekać jak najdalej

 4. kalia pisze:

  Główną winę za ten stan ponoszą sami mieszkańcy. Dokonując takich wyborów jak dotąd nie dziwi taki stan. Tu nigdy nie będzie dobrze. Wybieracie dziada, macie dziadostwo.

  • Aldona pisze:

   Święte słowa kończące wpis koleżanki.
   Na zdjęciu brakuje tylko sekretarza Małka i byłego burmistrza Kosiarskiego.
   Ale ruchy prowadzące do zmian stylu życia mieszkańców Łęcznej i odsunięcia obecnej władzy rządzącej już ruszyły.
   Szkoda, że tak długo musiało to trwać.

 5. Bozenaan pisze:

  Mnie najbardziej brakuje w Łęcznej troski o mieszkańców. Miasto wieczorami wymarłe, tylko krzyki podpiętej młodzieży,która wrzaskiem i hamstwem wyraża swoją frustrację. Pamiętam hit sezonu-remont basenu na Szkolnej i pływanie w garniturze. Owszem basen jest,dla dzieciaków w szkole do nauki pływania nawet dobry, chociaż ten peerleowski styl pozostał. A gdyby tak nasze miasto zainwestowało w porządne obiekty sportowe, pływalnię kryte i otwarte w lecie? Wzorem może być pobliski Świdnik, parka Avia z basenami, kortami i tężnia dla starszych, darmowa zresztą. Przychód do kasy jest duży, bo i ruch tam każdego dnia wielki. I dużo przyjezdnych, bo warto. A u nas nic, no park Podzamcze tylko. I handel działkami, które można by wykorzystać z myślą o mieszkańcach.

 6. Maria pisze:

  To, co wyprawia się w Łęcznej to jest porażka. Po pierwsze spółdzielnie mieszkaniowe, których nikt nie kontroluje, robią sobie co chcą za naszą kasę. I co kilka miesięcy podwyżki i podwyżki… Brak miejsc pracy w których można się rozwijać. Tylko sklepy i nowe 'galerie’ w których i tak nie kupisz tego co w Lublinie. Nooo i ta mentalność ludzi. W żadnym mieście ( a mieszkałam już w wielu i w Polsce i za granicą) nie są tak nie mili jak w Łęcznej. O cenach życia nie wspomnę bo ceny podobne jak w metropoliach polskich..

 7. WGW pisze:

  Zlikwidować urząd miejski. Nie można utrzymywać nieudolnej instytucji.

 8. Aldona pisze:

  Jak im nie wstyd

 9. kłodzian pisze:

  Kuczyński i wszystko jasne. To nie pierwsza taka głupota, która palnął w gazecie. Burmistrz powinien go zmienić na kogoś bardziej ogarniętego.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes