Pierwszy „sukces” PGKiM z Kuczyńskim na pokładzie! Przegrali przetarg! Ile straciliśmy?

Przed świętami informowałem Was o tym jak Leszek Włodarski znalazł nową fuchę dla swojego propagandysty Grzegorza Kuczyńskiego (LINK). Dzięki temu, dorabia niecałe 3000 PLN do urzędniczej pensji (ok 5500 PLN).
Nie trzeba było długo czekać na kolejne informacje z łęczyńskiego PGKiMu. Niestety nie będą dobre. Spółka właśnie przegrała przetarg na odbiór odpadów z gminy Puchaczów. Ile straciliśmy?

Jak pewnie pamiętacie, tam gdzie się pojawiał Kuczyński, tam nie wróżyło to nic dobrego. Po jego obecności w radzie powiatu łęczyńskiego został kredyt i długi (LINK). Wygląda na to, że początku obecności w radzie nadzorczej PGKiM, też nie może zaliczyć do udanych.

Urząd gminy w Puchaczowie poinformował 22.12.2022 (LINK), że po dwóch latach odbierania odpadów przez komunalną z Łęcznej, będzie zmiana. Otóż wyobraźcie sobie, że z dużą miejską spółką z własnym wysypiskiem, wygrał niewielki lokalny przedsiębiorca. Zwycięska oferta opiewa na kwotę 2 622 672 PLN. Kontroferta PGKiM w Łęcznej była wyższa o ok. 80 000 PLN. Szczegóły zobaczycie tutaj: (LINK)

Aby obraz sytuacji był pełen, musicie wiedzieć, że PGKiM odbierał odpady z gminy Puchaczów przez ostatnie dwa lata. Dawało to spółce spory zastrzyk pieniędzy (2,6 mln złotych). Teraz ich zabraknie. Zasadne staje się więc pytanie, czy tego braku nie odczują mieszkańcy Łęcznej w wyższych opłatach za usługi (w opinii wielu marnej jakości). Tego dowiemy się już niebawem.

Tymczasem zarówno prezes Tkaczyk jak i Kuczyński kolejny miesiąc kończą z pieniędzmi na kontach, zamiast w pośredniaku.

Ktoś może powiedzieć, że pewnie Kuczyński bardzo się tym przegranym przetargiem przejął i już myśli jak ten fakt naprawić. Nie sądzę, właśnie opublikował zdjęcia fajerwerków z wczorajszej nocy. I tak się to robi w Łęcznej!

Leszek, czy Tobie ktoś czegoś dosypał i nie widzisz co dzieje się w mieście? Może jesteś zastraszany? Ktoś Ci grozi? Mrugnij trzy razy jeśli potrzebujesz pomocy!

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Pierwszy „sukces” PGKiM z Kuczyńskim na pokładzie! Przegrali przetarg! Ile straciliśmy?

 1. logiczne że mozna wygrać z taka firmą , akurat chyba o całe wynagrodzenie „rady nadzorczej ” była różnica w cenie, teraz powinni pracować pro publico bono

 2. Ciekawe kiedy w naszej gminie jest przetarg. Może zmiana wykonawcy by pomogła?

 3. będzie się miał czym pochwalić przed wyborami hehehe
  Wymienić kierownictwo, bo mieszkańcy nie będą płacić za taką prace.

 4. Oj tam, dajcie spokój. Mnie to wcale nie dziwi. A i pewnie to początek takich niespodzianek.

 5. Włodarski pewnie dopiero z tego artykułu się dowiedział, że Tkaczykowi przetarg nie pyknął. Na stronie pgkim dalej jest informacja, że obsługują Puchaczów. I takie to łęczyńskie kierownictwo jest. Teraz musza pozwalniać ludzi pewnie, bo na wypłaty nie będzie, a i ceny w Łęcznej tez pewnie podniosą.

 6. Witam.
  Szkoda gmina Puchaczów jest w sąsiedztwie, teraz w PGKiM trzeba będzie szukać pieniędzy. Ale macie głowy do zarządzania firmą.
  Dwa lata stracone a gmina Puchaczów dobrze prosperuje i zawsze jest dobrym płatnikiem.
  Teraz szukacie pieniędzy po ” Ostrowach , Jedlankach” itp. jak tu był pieniądz za miedzą.
  Kto tam naprawdę w tej Łęcznej rządzi?
  Czy Ktoś o normalnym myśleniu zarządzającym własną firmą pozwolił by na coś takiego?
  Teraz szukajcie na wypłaty pieniędzy.
  Prawda, że tam jest po szkołach menadżer?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.