Łęczna: Radni wnioskują o kolejne inwestycje. Pieniądze są! [Dokument]

Jak poinformowali w mediach społecznościowych radni Piotr Kotuła(LINK) oraz dr Mariusz Fijałkowski(LINK), grupa 10 radnych złożyła do burmistrza wniosek o przeznaczenie dodatkowych środków na inwestycje.
Jak pisze dr Fijałkowski, tylko w ostatnich tygodniach gmina wzbogaciła się o około 7 mln zł (tak, siedem milionów) z tytułu sprzedaży działek.

Praktycznie na każdej komisji czy sesji rady miejskiej Włodarski opowiada bajki, że pieniędzy nie ma i nie będzie, a budżet gminy ledwo się spina. Jest w tym tyle samo prawdy ile w zdaniu, że burmistrz w ubiegłym roku poradził sobie z odśnieżaniem miasta. 🙂
Dlatego też nie czekając, aż burmistrz przeznaczy (pozyskane ze sprzedaży działek) pieniądze na łąki kwietne, zakątki relaksu, czy inne równie „przydatne” inwestycje, radni zawnioskowali o dofinansowanie obecnych oraz o wpisanie do budżetu nowych inwestycji.

Poniżej wspomniany wniosek wraz z listą inwestycji:

Jak myślicie? Czy Włodarski zrealizuje sugestie radnych, czy może okaże się, że są ważniejsze potrzeby?

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

8 komentarzy do artykułu "Łęczna: Radni wnioskują o kolejne inwestycje. Pieniądze są! [Dokument]"

 1. Ferdynand K. pisze:

  Ale inwestycji tyle chyba nigdy nie było. Widzę pracowity rok 2022.
  Kto z urzędu tymi inwestycjami się zajmie?
  Przecież trzeba będzie ruszyć dupska. Weźmy na przykład modernizację ul. Kasztelańskiej
  Pokażcie mi urzędnika który otrzymawszy to zadanie doprowadzi je do końca. Widzicie kogoś takiego? Ile kasy trzeba będzie wydać za nadzór? Kwota startowa 200.000zł i blisko urzędu.
  Szanowni Radni myślę, że nauczką z lat poprzednich będzie, że nie dacie się Państwo panu sekretarzowi w „CH…” zrobić i słuchać jego bujnych opowieści, co dobre dla urzędu, co złe. Nadzorować budowę można w czasie godzin pracy.

 2. mieszkaniec pisze:

  Kasztelańska nareszcie. Oby Lesio nie zepsuł. Dostał podwyżkę to powinien się usunąć i nie psuć miasta.

  • Mariusz Fijałkowski pisze:

   Jeżeli będzie próbował w jakiś sposób sabotować te inwestycje lub nie zgodzi się na ich wprowadzenie, to zrobią to radni. Na pewno nie pozwolimy żeby te pieniądze zostały przejedzone. One muszą zostać wydane na inwestycje dla mieszkańców.

   • MaxWin pisze:

    Mam pytanie, zbliża się koniec zimy dzień zaczyna się coraz dłuższy, czy radni są w stanie wyjaśnić pewien fenomen drogowy który trwa w najlepsze:Jak to możliwe że park na Podzamczu po którym mało kto chodzi jest oświetlony w całości a ulica wjazdowa do Ł. od mostu na Wieprzu do pierwszego ronda co druga latarnia jest zepsuta?
    Czy to taka wizytówka naszej łęczyńskiej ciemnoty? może jest potrzebna nocna wizja w terenie albo któraś z komisji by się tym zajęła, tyle czasu nikt nie widzi

    • Mariusz Fijałkowski pisze:

     Cenna uwaga. A później na sesjach Leszek płacze, ze gmina nie ma pieniędzy na prąd. Zgłosimy ten temat. Dziękuję.

     • W pisze:

      Kilka lat nie świecą się lampy na „siłowni pod chmurką” koło skateparku na niepodległości (przy przedszkolu nr 4), co uniemożliwia korzystanie z niej po zmroku. Kilka lat to trwa, pomimo zgłoszeń nic się nie zmieniło…

 3. Ziemek pisze:

  Tak trzeba działać. Brawo radni! Włodarski pewnie teraz myśli jak przeszkodzić w tych planach.

 4. zlecznej pisze:

  Zobaczcie jaka cisza o tym w innych portalach. Jakby nie radni, to mieszkańcy h#ja by zobaczyli za te pieniądze.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes