M. Fijałkowski: Jak władza “kręci” przy podwyżce cen za ścieki [AUDIO]

Wybory się skończyły, podwyżki się zaczęły. Chyba nikt, kto zna Teodora Kosiarskiego nie liczył, że będzie inaczej. Warto jednak przedstawić kulisy podwyżki cen wody i ścieków, które to zafundował nam burmistrz oraz władze PGKiMu, czyli prawdziwe, certyfikowane “Lubelskie Orły Biznesu”.

Zaczęło się od ukrywania przed radnymi nowych stawek cen za wodę i ścieki. Pytany o nowe taryfy jeden z pracowników urzędu miejskiego wprost stwierdził, że ma zakaz udzielania informacji na ten temat. Wobec powyższego radni Lepszej Łęcznej napisali interpelację, w której wezwali burmistrza do niepodnoszenia cen. Po drodze okazało się, że podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej odbyła się dyskusja na temat podwyżek. Poinformowano o niej radnych …UWAGA… na 5 godzin przed posiedzeniem komisji. W odpowiedzi na interpelację burmistrz oczywiście zarzucił radnym Lepszej Łęcznej, że nie brali udziału w tym posiedzeniu 🙂 Mało tego, zarzucił radnym, że nie interesowali się tematem taryf na etapie ich tworzenia. Chyba zapomniał, że sam te taryfy przed radnymi ukrył. Jak myślicie dlaczego? Posłuchajcie:

To jest właśnie działanie dla dobra mieszkańców. Ukryło się taryfę, by opozycja nie mogła zablokować podwyżek, które udało się zablokować 3 lata temu, właśnie dlatego, że PGKiM nie mógł przedstawić nowych taryf ze względu na znalezione przeze mnie błędy formalne. Ostatecznie wcześniej niż radnym, taryfę i stawki opłat ujawniono dziennikarzom. Radni otrzymali taryfy na 7 dni przed sesją. Projekty uchwał (np. w sprawie odrzucenia taryf) można składać na 10 dni przed sesją, a przecież trzeba mieć czas, by wnikliwie się z taryfami zapoznać. Sprytne prawda?

Próbowaliśmy się także dowiedzieć, dlaczego cena za ścieki w Łęcznej jest tak wysoka, pomimo iż kredyt/pożyczka na modernizację oczyszczalni ścieków został spłacony i w części umorzony (pisaliśmy o tym już nie raz – TUTAJ). W cenie jednego metra sześć. ścieków były 2 zł kredytu. Kredytu już nie ma, a cena nie spadła. Da się? Posłuchajcie co na ten temat mieli do powiedzenia główny księgowy PGKiMu oraz przewodnicząca Borkowska.

Czy Wam też nie wydaje się to dziwne? Zapytałem w końcu Panów z Zarządu PGKiM niech powiedzą wprost co się w ciągu roku wydarzyło, że ceny za ścieki muszą tak drastycznie wzrosnąć i jaka jest tego przyczyna. W końcu przez ostatnie dwa lata “udało się” utrzymać ceny na niezmienionym poziomie. Posłuchajcie co odpowiedzieli.

Zaskoczeni? Wychodzi na to, że winni są mieszkańcy. Nie udało się zrzucić na nich obowiązku konserwacji studzienek (zaworów) to wprowadzono podwyżkę. Tak się doi mieszkańców Łęcznej! Pomińmy już, że Panowie z zarządu PGKiMu jakoś nie mogli ustalić wspólnej wersji w swoich wypowiedziach.

A na koniec już prawdziwa perełka. Posłuchajcie co prezes PGKiMu twierdzi na temat “kupienia” lub jak kto woli przyznania komunalnej “Orła biznesu”.

Jakoś na temat kwot jakie zapłacono za tą nagrodę cisza. Oczywiście nie damy tej sprawy zamieść pod dywan.

Na wszystko są pieniądze. Na zatrudnianie wątpliwej jakości fachowców w osobach byłych radnych, na nagrody dla zarządu spółki, na “Orły Biznesu”, na stację paliw, którą się następnie wydzierżawia. A ty mieszkańcu i tak za to wszystko zapłacisz. Tylko ile jeszcze damy się tak doić?

Cały wpis przeczytasz na
<< Blogu radnego Mariusza Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „M. Fijałkowski: Jak władza “kręci” przy podwyżce cen za ścieki [AUDIO]

  1. Taki dobry prezes. „Orzeł biznesu”. Czemu już w Łęczyńskiej Energetyce nie pracuje?…

  2. Jestem prostym i niewykształconym człowiekiem, ale nawet po wypiciu litry wódki mówię składniej i z większą logiką niż prezes PGKiMu. Jak taki ktoś może sprawować takie stanowisko? Mocno działania naszej władzy kojarzą mi się z serialem Ranczo. Prostactwo, buractwo i tylko do siebie.

  3. No tak, śmieci i gówno to dobry biznes. Można wydoić mieszkańca maksymalnie, a potem mu wmówić, że i tak dobrze, że za te ceny w ogóle od niego to gówno obierają.

  4. Kto ich zna to wie dobrze że, tylko na gównie tak naprawdę się znają i dlatego ceny podnoszą, by później mieć na nagrody dla swoich.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.