M. Fijałkowski: Zastępca burmistrza od wystaw w CK? [AUDIO]

Niedawny wypadek Kosiarskiego pokazał, że w razie jego nieobecności sprawami gminy nie będzie kierował jego zastępca, a sekretarz. Powstało więc pytanie czy Leszek Włodarski posiada jakiekolwiek upoważnienia, by działać w imieniu burmistrza. Przecież właśnie dlatego zatrudnia się zastępcę. Zapytałem burmistrza o zakres obowiązków jego zastępcy, sekretarza miasta oraz asystenta oraz o przyznane tym osobom upoważnienia. Co odpisał Kosiarski możecie zobaczyć poniżej.


Jak widać burmistrz skrzętnie unika odpowiedzi na temat upoważnień udzielonych swojemu zastępcy. Dlatego podczas środowej sesji rady miejskiej dopytałem burmistrza w tym temacie, żądając jednoznacznej odpowiedzi. Odpowiedzi burmistrza możecie posłuchać poniżej.

Okazuje się, że zastępca burmistrza może go tak naprawdę zastępować jedynie w zakresie działalności faktycznej, a więc otwierać wystawy, wręczać nagrody, brać udział w happeningach, otwierać place zabaw, jeździć na konferencje i spotkania. Nie może za to wydawać decyzji administracyjnych, prowadzić spraw gminy, kierować urzędem czy składać oświadczeń woli w imieniu gminy w zakresie zarządu mieniem. A żeby przekonać się czym tak naprawdę zajmuje się prawa (a może lewa) ręka Kosiarskiego wystarczy wejść do BiPu urzędu miasta w zakładkę burmistrz/Informacje i sprawozdania przedkładane Radzie i przejrzeć pierwsze lepsze sprawozdanie. Analiza dotychczasowej działalności zastępcy burmistrza sprowadza się tak naprawdę do uczestniczenia w konkursach, wystawach, konferencjach, spotkaniach i uroczystościach.

Warto sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wykonywanie tego typu zadań wymaga powoływania zastępcy burmistrza? Czy po to jakikolwiek piastun organu administracji publicznej powołuje sobie zastępce, aby ten chodził za niego otwierać wystawy w CK? Dodam tylko, że jak się zapewne domyślacie wynagrodzenie zastępcy burmistrza należy z racji funkcji do najwyższych w urzędzie miejskim. W tej sytuacji rodzi się pytanie dlaczego Kosiarski nie przyznał Leszkowi Włodarskiemu żadnego upoważnienia? Czy czeka, aż zastępca nauczy się…

Cały wpis przeczytasz na
<< Blogu radnego Mariusza Fijałkowskiego >>

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „M. Fijałkowski: Zastępca burmistrza od wystaw w CK? [AUDIO]

 1. A co ma powiedzieć? – „kasiorkę” bierze i tańczy jak mu gospodarz każe.
  Ja za tę kasę nawet łupiesz z łysiny bym mu szczoteczką do zębów odmiatał i w kancik grzywkę próbował uczesać.
  A Wy nie- za 6 koła/miesięcznie?
  Robota nie jest zła tu się gdzieś pojedzie, tam się gdzieś przysłowiową wstęgę przetnie, na zdjęciach człowiek od propagandy urzędowej to wszystko utrwali i w biuletynie miejskim na pewno wkrótce będzie.
  A Wy myśleli że, tzw. Orzeł Biznesu na takie pierdoły chodził nadal będzie – o nie – doszedł do wniosku, że szkoda jego urzędniczego czasu dlatego wyznaczył zastępcę.
  Jak widać wszystko jest pod jego kontrolą 😉

 2. To jest wizerunkowy zastępca. Od roboty jest asystent. Kosiarski młodym nigdy nie wierzył. Ale żeby dawać sobą pomiatać komuś, kogo nawet koń kopnął w „twarz”

 3. Polata po wystawach i z 6 koła przytuli. Każdy by tak chciał. Na sesjach też siedzi cicho podobno.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.