Mieszkańcy Łęcznej: Obniżcie pensję burmistrzowi! Wyniki ankiety!

Od kilku miesięcy w Łęcznej nie dzieje się najlepiej. Miasto jest coraz bardziej brudne i zaniedbane, inwestycji praktycznie nie ma, dotacje przechodzą nam koło nosa, pojawiają się za to niezrozumiałe wydatki(LINK) (LINK).
W obliczu powstania choćby „strefy relaksu za ok. 70 000 PLN” (LINK) pojawiają się pytania, czy Leszek Włodarski panuje nad tym, co dzieje się w mieście? Obniżcie mu pensję, to może się ocknie – piszą wprost mieszkańcy.

Biorąc po uwagę te głosy, jeszcze na początku sierpnia zdecydowałem się na szybką, bo 24-godzinną ankietę w tej sprawie. Pytanie brzmiało: „Czy pensję Leszka Włodarskiego należy obniżyć?”.
Ankieta była prowadzona na facebook’owym fanpejdżu (LINK). Dodatkowo była to ankieta, w której trzeba było się podpisać (nie była anonimowa). Przez 24 godziny zobaczyło ją lekko ponad 500 osób, z czego swój głos oddała ponad setka mieszkańców. Doceniam to tym bardziej, że te osoby głosując, nie bały się podać swoich danych. W Łęcznej nie jest to zachowanie bardzo popularne. Mieszkańcy w obawie przed władzą, nie chcą się wychylać. Nawet w wypadku facebookowego fanpejdża otrzymuje maile, w których mieszkańcy przyznają się do regularnego czytania lecz nie komentują wpisów i nie zostawiają reakcji (popularnych „lajków”). To z obawy przed władzą, która nie raz już pokazała jak bardzo potrafi utrudnić życie osobom, które jej nie popierają.
Tyle wyjaśnień. Przyznam, że finalny wynik bardzo mnie zaskoczył.

Mieszkańców broniących pensji Włodarskiego było zaledwie kilku. Niemniej jednak wszystkim dziękuję za oddane głosy. Finalnie opcja obniżki wygrała stosunkiem 92% do 8%.
Być może będzie to odpowiedni motywator, aby burmistrz zajął się bardziej problemami miasta, niż własnym PR-em. Obecnie jego pensja to ponad 10 000 PLN brutto i zgodnie z wynikami ankiety, jest zbyt wysoka w stosunku do jakości wykonywanej pracy.

Wygląda więc na to, że teraz ruch po stronie rady miejskiej. Mieszkańcy jak widać, nie mają wątpliwości.

PS. Przy okazji zachęcam do polubienia facebookowego fanpejdża LLE24.pl (LINK). Informacje są tam publikowane o wiele częściej niż na stronie, jest ich tam więcej, a interakcja z mieszkańcami jest znacznie szybsza. Gorąco zapraszam!

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

5 komentarzy do artykułu "Mieszkańcy Łęcznej: Obniżcie pensję burmistrzowi! Wyniki ankiety!"

 1. gruby pisze:

  Leszek może czas na karierę sportową? pływanie wychodzi ci świetnie.

 2. Aldona pisze:

  Za pracę należy się zapłata, to on powinien dopłacać dla miasta.

 3. ABC pisze:

  Obniżać, tylko czy przydupasy zagłosują za? W końcu żony pracują w miejskich jednostkach.

 4. Daniello pisze:

  Jak ma być inny wynik jak każdy widzi co tu się odwala. Mogą sobie klakierzy pisać do woli jak jest pięknie ale mieszkańcy mają oczy i widzą ten syf.

 5. kermit pisze:

  Ile? polowy tego bym mu nie płacił.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes