Nie skwer ale rondo. Rotmistrz Pilecki będzie miał swoje miejsce w Łęcznej!

Po kilku miesiącach batalii z urzędnikami i lekkiej zmianie lokalizacji, pomysł Mariusza Fijałkowskiego zostanie zrealizowany. Rondo na skrzyżowaniu alei Jana Pawła II z ulicą Targową otrzyma imię rotmistrza Witolda Pileckiego.
Za nadaniem imienia głosowało 20 radnych. Tylko jeden był przeciw!

Pewnie nikogo to nie zdziwi ale przeciwny inicjatywie był radny Andrzej Grzesiuk.

Jak pewnie pamiętacie pierwotnie pod uwagę brany był skwer przy w/w rondzie. Miejsce musiało jednak ulec zmianie. Przypuszczam, że ten teren został już komuś obiecany, ponieważ kolejny raz lokalizacja spotkała się z negatywnym odbiorem i podobnymi idiotycznymi argumentami, które słyszeliśmy kilka lat temu z ust wąsatego filozofa (LINK). Co ciekawe, sugestie dot. zmiany lokalizacji podsuwał nawet wiceprzewodniczący rady miejskiej Piotr Winiarski (PiS?).

Dalszym losom skweru przy ul. Targowej z pewnością będę się przyglądał. To niedopuszczalne aby teren w samym centrum miasta mógł być przeznaczony na działalność komercyjną. W otoczeniu urzędu mówi się nawet o hotelu. Takie miejsca w miastach, nawet jeśli kiedyś zostały sprzedane w prywatne ręce, są obecnie odzyskiwane i zwracane lokalnej społeczności. Hotel w centrum nie świadczy o rozwoju miasta, lecz o patologii panującej w urzędach. Nie wszystko można zabetonować!

PS. Jeśli posiadacie informacje o przeznaczeniu w/w skweru, piszcie proszę na wąsatą skrzynkę. Anonimowość jest tradycyjnie gwarantowana.

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Nie skwer ale rondo. Rotmistrz Pilecki będzie miał swoje miejsce w Łęcznej!

  1. No to świetnie, chociaż nie uważam tego za jakąś priorytetową sprawę. A o tym hotelu z pewnością coś bym więcej poczytał. Wiadomym jest, że Łęczna nie jest miastem turystycznym. Zatem po co kolejny hotel?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.