Powiat w finansowej zapaści, a starosta z nagrodą „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”

Ale jaja. Starosta łęczyński najwidoczniej pogodził się ze zniknięciem ze sceny politycznej po najbliższych wyborach. Jak donosi oficjalna strona powiatu 19 stycznia 2018 w Okunince odbyło się spotkanie noworoczne członków Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Bug, podczas którego zostały wręczone statuetki „Za zasługi dla Euroregionu Bug” oraz odznaczenia Zarządu Województwa Lubelskiego. Jak możecie przypuszczać, działalność stowarzyszenia jest możliwa dzięki składkom samorządów. Mówiąc wprost, to Wasze pieniądze!

Zatem do rzeczy, starosta łęczyński Roman Cholewa otrzymał odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” oraz statuetkę „Za zasługi dla Euroregionu Bug”. Chcecie wiedzieć ile zapłaciliśmy za obecność w tym wspaniałym stowarzyszeniu oraz ile kosztowała organizacja gali w Okunince? W najbliższym czasie poświęcę temu osobny wpis.

Pewnie chcielibyście usłyszeć uzasadnienie przyznania nagród? Oto ono:
„Odznaka „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”, którą otrzymał Starosta Roman Cholewa jest zaszczytnym, honorowym wyróżnieniem, które nadaje się osobom fizycznym, instytucjom państwowym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom społecznym i zawodowym oraz innym osobom prawnym, które całokształtem działalności zawodowej i społecznej, względnie realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Lubelskiego znacząco przyczyniły się do jego gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju.”

Prawda, że pan starosta doskonale wpisuje się w jego ramy? 🙂

Po likwidacji szkół, z Kosiarskim pod rękę mogą jeszcze wnioskować o tytuł zasłużony dla miasta i gminy Łęczna. Och byłbym zapomniał, filozof z Polnej już ma ten tytuł (LINK)… Klakierzy przyznali.

Oni nie mają wstydu…

Udostępnij ten wpis!

5 przemyślenia na temat „Powiat w finansowej zapaści, a starosta z nagrodą „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”

 1. Pytanie do Pań i Panów czytających bloga, a wiadomo, że cała Łęczna czyta, czy p. starosta Wam się na ulicy pierwszy ukłonił?, z racji tego, że jest facetem i kultura tego wymaga, czy kiedykolwiek tradycyjnie podał dłoń mówiąc przy tym dzień dobry – wątpię.
  Może to przynależność od lat do pewnego ugrupowania jest tego powodem? 😉
  Ocenę zostawiam Wam.

  1. Zawsze, ci zieloni to zawsze są uprzejmi i mili, nawet zaryzykuje że kulturalni i dowcipni. Tacy wydawałoby się do rany przyłóż.
   I DLATEGO WŁAŚNIE TRZEBA ICH WYKOPAĆ NA ZIELONĄ TRAWKĘ !!!
   wyliżą d… każdemu, żeby być tylko przy żłobie albo chociaż w pierwszym rzędzie na jakiejś publicznej uroczystości.
   Dlatego liczę że wokół LLE24 powstanie jakaś lista ludzi nieskalanych dotychczasowymi układankami politycznymi, taki łęczyński „antysystem”, bo czasu jest coraz mniej …

   1. Tradycyjnie zapraszam do współpracy wszystkich nieskażonych miejskimi układami. Jeśli zależy Wam na pozytywnych zmianach w mieście, nie oglądajcie się na innych, działajcie! 🙂
    Mam nadzieję, że jesienią Lepsza Łęczna przewietrzy urzędowe korytarze znacznie bardziej niż miało to miejsce w 2014 roku.

 2. Jakby miał choć odrobinę instynktu to by się starał ukryć tą informację. Co za wstyd. Ludzie patrzą.

 3. Województwo lubelskie:
  – najbiedniejsze według PKB nominalnego
  – stale się wyludniające
  – województwo z jednym z najmniejszych odsetków ludzi w wieku produkcyjnym
  – największe poparcie dla PSL wśród wszystkich województw (razem ze świętokrzyskim) i jedno z największych dla PiS.
  ALE (!!!) pieniądze na takie pierdoły są, oby tak dalej. Brawo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.