Powstanie Zamojskie żenujące dla burmistrza? [Audio]

Przez wiele lat komuchy robiły wszystko aby o Żołnierzach Wyklętych nie usłyszał nikt. Od kilku lat sytuacja się zmienia. Powstają kolejne materiały, książki i filmy na ten temat. Władze, zarówno centralne i lokalne starają się pielęgnować pamięć.
Tym bardziej łęczyńscy radni byli zszokowani wypowiedzią Kosiarskiego na temat filmu o Powstaniu Zamojskim.

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz został zapytany o szczegóły punktu ze sprawozdania z pracy między sesjami. Chodziło o aktywność z 3 lutego 2017 „Uczestniczyłem w spotkaniu z LUBELSKIM KURATOREM OŚWIATY.”. Radni zapytali czego dotyczyło spotkanie. Odpowiedź była bardzo krótka. Posłuchajcie:

Komentarz i ocenę pozostawiam Wam.

O samym powstaniu możecie poczytać np. tutaj (LINK).

W przyszłym tygodniu mamy 1 marca, a więc Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Chciałbym zaapelować do organizatorów wydarzeń z okazji tego święta. Być może warto na spotkania i prelekcje zaprosić Kosiarskiego. Może by cokolwiek z tego zrozumiał… zastanowił się. Może kuratorium przygotuje jakąś niewielką broszurę dla łęczyńskiego włodarza?
Samemu włodarzowi przypominam o konieczności wywieszenia flag w tym dniu. Wcześniej zdarzało się „zapomnieć”(LINK).

Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Powstanie Zamojskie żenujące dla burmistrza? [Audio]

 1. Po tym, jak koń kopnął Teo w głowę, to co w niej było wpadł w taki rezonans, że żaden mieszkaniec powiatu nie jest w stanie mu dorównać pod względem intelektualnym. Under kurna stand? 😀

 2. Witam

  Przepraszam, że piszę tutaj, nie w temacie, ale pomyślałem, że być może ktoś z odwiedzających tą stronę mi odpowie. Czy wiadomo co się stało z ośrodkiem szkolenia kierowców Turbo? Pamiętam, że jeszcze ze trzy lata temu funkcjonowali, ale teraz, gdy postanowiłem ich odwiedzić z pewną sprawą okazuję się, że ich nie ma? Pamiętam że mieli siedzibę na deptaku, potem przy Wamexie. Czy ktoś wie co się stało, oraz kiedy przestali funkcjonować?

  Pozdrawiam

  1. A mnie ręce opadły.
   Żaden nauczyciel nie nauczy na lekcjach dobrych manier, jak ojciec, czy matka – takie rzeczy wynosi się z domu- koniec i.
   Tu macie przykład. Być może to było zwykłe przejęzyczenie pana burmistrza ale? 😉
   Kończąc pozdrawiam łęczyńskich nauczycieli.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.