Powstanie Zamojskie żenujące dla burmistrza? [Audio]

Przez wiele lat komuchy robiły wszystko aby o Żołnierzach Wyklętych nie usłyszał nikt. Od kilku lat sytuacja się zmienia. Powstają kolejne materiały, książki i filmy na ten temat. Władze, zarówno centralne i lokalne starają się pielęgnować pamięć.
Tym bardziej łęczyńscy radni byli zszokowani wypowiedzią Kosiarskiego na temat filmu o Powstaniu Zamojskim.

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej burmistrz został zapytany o szczegóły punktu ze sprawozdania z pracy między sesjami. Chodziło o aktywność z 3 lutego 2017 „Uczestniczyłem w spotkaniu z LUBELSKIM KURATOREM OŚWIATY.”. Radni zapytali czego dotyczyło spotkanie. Odpowiedź była bardzo krótka. Posłuchajcie:

Komentarz i ocenę pozostawiam Wam.

O samym powstaniu możecie poczytać np. tutaj (LINK).

W przyszłym tygodniu mamy 1 marca, a więc Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Chciałbym zaapelować do organizatorów wydarzeń z okazji tego święta. Być może warto na spotkania i prelekcje zaprosić Kosiarskiego. Może by cokolwiek z tego zrozumiał… zastanowił się. Może kuratorium przygotuje jakąś niewielką broszurę dla łęczyńskiego włodarza?
Samemu włodarzowi przypominam o konieczności wywieszenia flag w tym dniu. Wcześniej zdarzało się „zapomnieć”(LINK).

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

4 komentarze do artykułu "Powstanie Zamojskie żenujące dla burmistrza? [Audio]"

 1. antykos pisze:

  Po tym, jak koń kopnął Teo w głowę, to co w niej było wpadł w taki rezonans, że żaden mieszkaniec powiatu nie jest w stanie mu dorównać pod względem intelektualnym. Under kurna stand? 😀

 2. Syntax pisze:

  Witam

  Przepraszam, że piszę tutaj, nie w temacie, ale pomyślałem, że być może ktoś z odwiedzających tą stronę mi odpowie. Czy wiadomo co się stało z ośrodkiem szkolenia kierowców Turbo? Pamiętam, że jeszcze ze trzy lata temu funkcjonowali, ale teraz, gdy postanowiłem ich odwiedzić z pewną sprawą okazuję się, że ich nie ma? Pamiętam że mieli siedzibę na deptaku, potem przy Wamexie. Czy ktoś wie co się stało, oraz kiedy przestali funkcjonować?

  Pozdrawiam

 3. kapusta pisze:

  niedaleko padło jabłko… http://utnie.pl/jcvou

  • Ferdynand K pisze:

   A mnie ręce opadły.
   Żaden nauczyciel nie nauczy na lekcjach dobrych manier, jak ojciec, czy matka – takie rzeczy wynosi się z domu- koniec i.
   Tu macie przykład. Być może to było zwykłe przejęzyczenie pana burmistrza ale? 😉
   Kończąc pozdrawiam łęczyńskich nauczycieli.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes