Wiaty przystankowe czy śmietnikowe? [Zdjęcia]

Zdemolowane, zabazgrane i niewiarygodnie zaśmiecone. Wygląda na to, że łęczyńska władza postanowiła przekształcić przystanki autobusowe w okolicach naszego miasta w wiaty śmietnikowe. Właśnie taki wniosek nasuwa mi się po obejrzeniu zdjęć nadesłanych przez czytelniczkę wąsatego bloga. Fotki zostały wykonane w ostatni piątek 22.08.2014. Jak podaje czytelniczka, jest to dzień w którym PGKiM powinno odebrać odpady ze Starej Wsi. No właśnie, powinno…
„Sprawa śmieci powtarza się co miesiąc a o sprzątanie trzeba się dopominać telefonicznie” – dodaje.

Zdaję sobie sprawę, że umieszczone na poniższych zdjęciach przystanki nie służą pasażerom tak często jak dawniej. Jednak czy jest to wytłumaczenie takiego ich stanu:„Jadąc drogą od Sosnowicy do Łęcznej nie widziałam gorszego brudu”
– kończy czytelniczka. Trudno nie przyznać jej racji.

Czy sprawę „śmieciarzy” rozwiązałyby kamerki z jakich korzystają leśnicy? A może wiaty trzeba po prostu zlikwidować? Jeśli macie jakieś inne pomysły? Wpiszcie je w komentarzach.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

9 komentarzy do artykułu "Wiaty przystankowe czy śmietnikowe? [Zdjęcia]"

 1. rysia pisze:

  No właśnie popieram

 2. rysia pisze:

  vir masz racje te śmieci to PAŃSTWA Z LUBLINA i ludzi którzy mają działki nad jeziorami mam sąsiada który śmieci z działki przywozi do śmietnika pod blokiem

  • ABC pisze:

   Skoro płaci za śmieci to żaden problem. Dobrze, że przywozi, a nie wyrzuca do lasu lub rowu przydrożnego.

 3. vir pisze:

  To nie Łęczyńska władza postanowiła przekształcić przystanki w śmietniki tylko buraki którzy chcą zaoszczędzić kilka zł. Nie chce być stronniczy ale w 90% te tematy są przedstawiane w taki sposób że winny jest tylko jeden. A może spójrzcie na to z innej perspektywy że to coś z mieszkańcami jest nie tak skoro zamiast do śmietników podrzucają na przystanek autobusowy śmieci a gmina musi za to płacić. Mi tam nie zależy kto wygra ale jesteście w wielkim błędzie jeśli myślicie że inny włodarz zmieni co tu dużo pisać kiepską mentalność ludzi uważających się za cywilizowanych a widać to nie tylko na tym zdjęciu ale w na drogach, w sklepach czy barach.

  • Bartol pisze:

   Nie chcesz chyba powiedzieć, że tu nic nie da się zrobić i że musi być brudno?

   Pisząc, „że łęczyńska władza postanowiła przekształcić przystanki autobusowe w okolicach naszego miasta w wiaty śmietnikowe” mam na myśli fakt, że PGKiM sprząta te miejsca dopiero po zgłoszeniach od mieszkańców. Absolutnie nie zamierzam bronić „śmieciarzy”, którzy pozostawiają odpady przy drogach.

 4. elkas pisze:

  Przeprowadzając się przed laty do Łęcznej, zobaczyłam miasteczko skromne ale z perspektywami na lepsze, ba, na olbrzymi rozwój. Perspektywy się pozmieniały ale i tak powstało dużo. Było czysto, co jakiś czas przejeżdżała nawet ulicami miasteczka myjka – po przejechaniu samochodu nie trzeszczał w zębach piasek. Zmienił się burmistrz i też się dużo zmieniło ale brud zarasta wszystko. Budowane ulice, zmiana oblicza miasta,wycinanie drzew – potrzebnie a może nie potrzebnie, dalsze plany rewitalizacji Rynków, to wszystko wspaniałe pociągnięcia, ale dlaczego potem niknie w nanoszonym błocie, nie ma zadbanych kwietników, przystrzyżonych trawników / koszone zbyt rzadko/, nie ma ławek, za mało koszy na śmieci, zero wystroju świątecznego itd. itp. Ja doceniam to co powstało i wielkie brawa ale nie ma tego subtelnego wykończenia i potem zadbania, wyczuwa się w tym taką bylejakość. Przecież mieszkańcy chcieliby utożsamiać się z tym miastem, pochwalić się przed innymi a tu ……brudno. W tej bylejakości , o zgrozo, przodują Spółdzielnie Mieszkaniowe ale to osobny obszerny temat.

 5. jupi a jej pisze:

  Jedną rzecz trzeba zlikwidować. Obecną „władzę”. Pogonić to towarzystwo wzajemnej adoracji i wybrać innych. Czasem sobie myślę, że każdy inny byłby lepszy. Te dwunastoletnie korzenie są zgniłe i cuchną, i dokuczają. Mam dość tego badziewia.

  • ABC pisze:

   doKuczają, bo boją się o robotę i stołki. Zgadzam się w stu procentach, wymienić władzę a będzie normalnie.

  • Bartol pisze:

   oni zlikwidowali się już sami, Teraz pora na to aby zarządzać z głowa tym co zostanie. Oczywiście nie obejdzie się też bez gruntownej kontroli działań ustępującej władzy. Jestem przekonany, że właśnie tego boją się najbardziej.

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes