Ile zarabia zastępca burmistrza? [Dokument]

W sumie nie tak wiele jak na zajmowane stanowisko lub jeśli porównamy jego uposażenie do byłego już zastępcy (Dariusza Kowalskiego), który na przestrzeni jednego roku „wykręcał” na urzędowym wikcie ok. 120 000 PLN*.
Włodarski zarobi o ok. 40 000 PLN mniej. Ile miesięcznie? Zgodnie z informacją w zarządzeniu burmistrza z 1 lutego (zamieszczone w urzędowym BIPie), jego miesięczne uposażenie to 6 607 PLN.

Poniżej skan dokumentu zawierającego wspomnianą informację:

Nie oznacza to jednak, że gmina oszczędziła. Wręcz przeciwnie. Zapłacimy więcej! Pamiętajmy bowiem, że „w pakiecie” mamy jeszcze asystenta Krzysiaka. W mojej opinii równie potrzebnego gminie jak straż miejska. Jak nieoficjalnie przyznają urzędnicy, jego uposażenie to maksymalna możliwa stawka czyli 5 000 PLN (Magistrat odmówił oficjalnego podania tej informacji).
Jestem przekonany, że walkę o dofinansowanie dróg moglibyśmy (jako gmina) równie dobrze przegrać(LINK) bez asystenta.

*Dane za 2012 rok (Oświadczenie majątkowe)

Udostępnij ten wpis!

2 przemyślenia na temat „Ile zarabia zastępca burmistrza? [Dokument]

  1. Bartolu, przeszkadza Ci asystent czy pensja owiana tajemnicą? Proszę o dalsze nadzorowanie zamieszania wokół dotacji do solarów a raczej jej braku bo mogą być jeszcze niezłe kwiatki 🙂
    Przegrywać trzeba z klasą 🙂

  2. Na rękę dostanie niecałe 5 tys. Pewnie podobnie lub niewiele mniej miał jako dyrektor szkoły. Naprawdę warto było panie Włodarski? Za pieniądze tam nie poszedłes więc z przekonania. A nie raz miałeś takie zdanie o Kosiarskim jakbyś był w opozycji. Dziś widać co było prawdą.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.