Łęczna: Włodarski znów chce podwyżki opłat za śmieci! Rodzina z dwójką dzieci zapłaci 100 PLN miesięcznie!

Kilka miesięcy temu, radni zablokowali podwyżkowe zapędy Włodarskiego i utrzymali stawkę 17 PLN od osoby miesięcznie za odbiór odpadów, zamiast proponowanych 21 PLN. To wyprowadziło z równowagi „skaczącego Leszka”, który w odwecie chciał obniżyć diety radnym(LINK). Nic z tego nie wyszło. Minęło kilka miesięcy i… ratusz proponuje kolejną, jeszcze większą podwyżkę.

Ten, kto śledzi BIP łęczyńskiego ratusza pewnie już wie, że trwają „konsultacje” dotyczące nowej, zaproponowanej przez Leszka Włodarskiego, stawki za odbiór odpadów. Jeśli myślicie, że ktokolwiek został na te konsultacje zaproszony, to grubo się mylicie. Informacja o „konsultacjach” nie pojawiła się wśród newsów na głównej stronie ratusza. Jest dobrze zakamuflowana. To konsultacje wyłącznie na papierze(LINK)

Zatem do brzegu. Przez kilka miesięcy od ostatniego głosowania w temacie podwyżek można było przeprowadzić obiecany przez Włodarskiego audyt, optymalizację kosztów w PGKiM. Można było skontrolować nieprawidłowości sygnalizowane przez radnych.
Gdzie jest audyt PGKiM panie burmistrzu? Może gdyby pan go zrobił, to zauważyłby Pan na liście zatrudnionych, np. całe rodziny. Nauczę Was oszczędzania!” – mówił podczas styczniowej sesji radny dr M. Fijałkowski.
Co przez te kilka miesięcy zrobił łęczyński ratusz? Przygotował propozycję podwyżki! Lecz tym razem nie do 21 PLN, lecz do 25 (LINK)! Oznacza to, że rodzina z dwójką dzieci, miesięcznie będzie płaciła 100 PLN za odbiór odpadów.
Taka sam rodzina, żyjąca w Warszawie płaci obecnie 85 PLN.

To kolejna próba drenowania kieszeni mieszkańców przez ekipę Włodarskiego. Jestem jednak przekonany, że i tym razem radni na to nie pozwolą.

Nie mam też wątpliwości, że w łęczyńskich pseudomediach niebawem pojawi się narracja, że za podwyżkę tak naprawdę odpowiadają radni, którzy nie chcieli poprzedniej podwyżki. To przecież logiczne, a
robienie kurtyzany z logiki jest procesem dobrze znanym lokalnym wazeliniarzom miejscowej władzy.

Najbliższa sesja już w środę 27.04.2022 o godzinie 13:00. Link do transmisji pojawi się tutaj (LINK)

Udostępnij ten wpis!

7 przemyślenia na temat „Łęczna: Włodarski znów chce podwyżki opłat za śmieci! Rodzina z dwójką dzieci zapłaci 100 PLN miesięcznie!

 1. był sobie taki jeden Leszek( Chafran ) co podnosił czynsz rok w rok , został wyje..ny bo tak robił, ty jesteś też Leszek i też tak chcesz?????
  Ilu pasożytów wyj..bałeś z tej zasranej PGKiM ???? by nie podrażać kosztów i nie płacić nierobom????? Chcesz ich utrzymywać ? OKi ale ze swoich pasożycie. Mam nadzieję że po raz ostatni jesteś tym kim jesteś !!!!!!!!

 2. 25 zł za śmieci – Co WY!
  Pani skarbnik niech się Pani nie ośmiesza.
  Państwo Radni wyszukują Pani pieniądze na inwestycję, bo wy z burmistrzem nie potraficie ich we własnym budżecie znaleźć?
  Zatrudniacie ponownie odpady, zutylizowane przez radnych, którzy wraz z mieszkańcami mieli dość utrzymywania nierobów z budżetu gminy.
  Teraz szukacie pieniążków dla nich na wynagrodzenia?
  Pani Skarbnik, czemu Pani nie powie nie kumatemu informatykowi, że nie będzie Pani miała pieniędzy na ich wynagrodzenia. Tylko wspólnie chcecie wyczesać kieszenie mieszkańców. Czy Pani nie widzi, nie słyszy co się mówi?
  Czemu jedna/en zawalony jest robotą a drugi bimba łażąc bez sensu, -ni przednim, ni za nim. Co, nie ma u Was takich pracowników?
  A Wy następnych do pracy przyjmujecie?
  Teodorowe czasy się skończyły i podnoszenie rąk w górę przy głosowaniu.
  Otwórzcie oczy.
  Lesio Kub..k w PGKiM co robi?
  Przechadza się z pokoju do pokoju kiedy tam nie byłem zawsze to zjawisko widziałem. Nazywam to zjawiskiem, bo to nie normalne, gdy pracownik krąży po piętrze zaglądając z pokoju do pokoju, jakby patrzył co urzędnicy jedzą na śniadanie?. Kolejny przykład, przejażdżki firmowym autem PGKiM-u i tu znów p. Kub..k tym razem za pasażera – cel wyjazdu aktualizacja topografii miasta. Pan kierowca na zakupach pan pasażer bawiący się telefonem w aucie.
  Szanowni Państwo, czy takiej Łęcznej chcecie, takich rządzących miastem i takich pracowników podległych burmistrzowi?
  Jeśli tak, to jest okazja – podnieście ręce za podwyżkami w górę.
  Nie wstydzę się pisać o swoich spostrzeżeniach.
  Szanujmy własne pieniądze, nie dajmy się doić nierobom nie potrafiącym zarządzać ludzkim majątkiem.
  Niektórzy myślami jeszcze tkwią w Teodorowym świecie, ja nie chcę , żeby mnie Ktoś okradał i to te osoby co nie mają pojęcia o rządzeniu.

 3. Chcieć to on sobie może. Chcieć nie znaczy móc. Zobaczymy. Żałosny facecik w małym garniturku.

 4. A to ciekawe. Na zatrudnianie byłych strażników miejskich pieniądze są, na zatrudnianie pracowników do urzędu też są pieniądze, ale już na śmieci to trzeba wydoić mieszkańców. Jaki ten nasz burmistrz pomysłowy.

  1. Przecież to idealni kandydaci na urzędników, patrząc jak rozwiązali w Łęcznej problemy „patoparkowania” należą im się brawa – hahaha ŻARTOWALIŚMY !!!

 5. Mieli radni zaoszczędzić na straży miejskiej a ci sami ludzie nadal pracują na urzędzie Leszka. Na biuletyn pieniędzy miało nie być, a biuletyn burmistrza nadal się ukazuje. Pic na wodę z taką oszczędnością.
  W wała państwa radnych lesiu robi wspólnie ze skarbniczką, tylko trwa to powoli i odwleka się w czasie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.