Łęczna: Handluje na prywatnej działce. Burmistrz nalicza mu opłatę targową [Zdjęcia]

Kilka miesięcy temu pisałem o tym jak łęczyńska władza zabija miejski handel. Już wtedy alarmowałem, że niewykluczona jest likwidacja targowiska przy ul. Braci Wójcickich(LINK). Dzisiaj kolejna odsłona urzędniczych patologii sygnowanych nazwiskiem Leszka Włodarskiego.
Nie uwierzycie, ile urząd miejski w Łęcznej liczy sobie za handel na prywatnej działce. Będzie też o tym, jaki pomysł na ożywienie handlowych tradycji Łęcznej, mają opozycyjni wobec włodarza radni.

Jak pewnie wiecie, radny Piotr Kotuła, czyli przeciwnik Leszka Włodarskiego w walce o fotel burmistrza, od lat zajmuje się produkcją i sprzedażą płodów rolnych. Od kilku miesięcy sprzedaje je także w Łęcznej na wynajmowanej, prywatnej i ogrodzonej działce. Zdjęcia poniżej:

Jakiś czas temu na tej działce zawitali pracownicy Włodarskiego z wezwaniem do uiszczenia opłaty targowej w wysokości 100 PLN dziennie. (Nie przewidzieliście się, sto złotych, za możliwość handlu na wynajętej prywatnej działce). Za co? No chyba za oddychanie łęczyńskim powietrzem.

Sami widzicie, że przez tyle lat urząd nie stworzył jednego „kwitka” na kwotę 100 PLN, tylko składa z mniejszych nominałów. Wygląda na to, że nikt wcześniej nie płacił takiej kwoty.

Zapytacie pewnie o podstawę. Według Włodarskiego jest nią uchwała sprzed prawie 10 lat. Radni, którzy brali udział w uchwalaniu tego dokumentu, zgodnie stwierdzili, że chodziło głównie o eliminowanie przypadków w których ktoś handlował pod bramą targowiska (zarówno na os. Pasternik, jak i na Braci Wójcickich), nie wnosząc opłaty targowej. Mówią więcej, że „obecne zachowanie burmistrza to typowy obraz brudnej walki politycznej, skierowanej przeciwko konkurentowi”.

Ktoś mógłby powiedzieć „Jak zlikwidujemy opłatę targową, to Łęczna straci górę pieniędzy!” Odpowiadam, zatem, że ta „góra pieniędzy” to w całym 2022 roku 13 510 PLN. Tak, trzynaście i pół tysiąca! To nie jest nawet jedna miesięczna pensja Włodarskiego. To jest tyle, ile przez niecałe 5 miesięcy Leszkowy propagandysta Grzegorz Kuczyński dorobi do urzędniczej pensji w PGKiM(LINK).

Pomyślmy teraz razem, czy taka sytuacja miałaby miejsce, gdyby chodziło radnego sprzyjającego Leszkowi Włodarskiemu? Oczywiście, że nie! Radny popierający Włodarskiego nie otrzymuje wezwania do uiszczenia opłaty. Otrzymuje pracę np. w szkole jak radny Adam Susz(LINK).
Czy tylko ja mam wrażenie, że Włodarski zaczął właśnie prowadzić brudną kampanię wyborczą?

Radni mają pomysł, jak walczyć z urzędową patologią!

Patrząc na to, jak od wielu lat łęczyńska władza zabija handel, a teraz przy pomocy uchwały próbuje walczyć z politycznym przeciwnikiem Włodarskiego, miejscy radni przygotowali uchwałę całkowicie likwidującą opłatę targową w Łęcznej! Jest to uchwała, która była już procesowana 10 lat temu. Wtedy się nie udało. Teraz jest szansa! Inicjatorem jest dr Mariusz Fijałkowski, a pod projektem uchwały podpisało się w sumie 10 radnych.

Widząc co się dzieje, Włodarski musiał działać.
Pewnie przez przypadek, do urzędu zawitał Kamil Kulig (Wspólnota Łęczyńska, Tuba Łęcznej) Być może chciał sprawdzić czy są jakieś działki pod dzierżawę, a tymczasem pewnie „zupełnie przypadkiem” dowiedział się o uchwale (nie była jeszcze w tym czasie nigdzie opublikowana).
Co zrobił nasz dzielny i „niezależny” rolnik i dzierżawca miejskiego gruntu? Również zaczął działać. Pojawił się na stoisku radnego oraz wysłał mu kilka pytań do kolejnego rzetelnego artykułu. W obawie przed wspomnianą już rzetelnością, radny upoważnił mnie do publikacji pełnej treści pytań oraz odpowiedzi które udzielił Kuligowi. Oto one:

Włodarski pakuj się!
Całe miasto już doskonale wie, jak się pracuje w urzędzie i na co można liczyć za poparcie twojej osoby. Twoja kadencja pokazała, że oprócz drenowania kieszeni mieszkańców, potężnej szafy pełnej kompromitacji, stołków dla kolegów, czy wyludniania miasta, nie jesteś w stanie zaproponować temu miastu dosłownie NICZEGO!
Mieszkańcy, którzy głosowaliście na Włodarskiego, czy nie jest Wam dzisiaj tak po ludzku wstyd?

PS. Panie radny, proponuję pobieranie 200 złotych za każdorazowy wstęp na prywatną działkę od każdego pracownika urzędu miejskiego.

– – – Aktualizacja 24.01.2023 – – –

Radny Piotr Kotuła rozpoczął zbieranie podpisów pod petycją w sprawie likwidacji opłaty targowej w Łęcznej. Swój podpis możecie złożyć w warzywniaku przy ul. Wierzbowej (obok Kufelka). Przy okazji możecie porozmawiać z radnym na tematy bieżące 🙂

Udostępnij ten wpis!

22 przemyślenia na temat „Łęczna: Handluje na prywatnej działce. Burmistrz nalicza mu opłatę targową [Zdjęcia]

 1. warzywka świeże dobre i o co chodzi ? reklamę ? konkurować dla Stokrotki chyba więcej nie sprzedaje ?Gmina do handlu lepiej niech się nie wtrąca polityki za dużo w tym wszystkim

 2. przykładowo 100zł dziennie x 20 dni handlu daje 2000zł. do tego należy dodać jakiś koszt wynajęcia działki. ta opłata i jej wysokość to haracz. miesięcznie wychodzi zapewne kwota za którą można wynająć dobry lokal. w głowie mi się nie mieści ze miasto a konkretnie ludzie nim zarządzający tak szkodzą przedsiębiorcom/rolnikom. wstyd. taka opłata w ogólnie nie powinna mieć miejsca. jak ma ten człowiek zarobić na handlu warzywami jak ma takie opłaty do poniesienia. szczyt ludzkiej głupoty. ludzie którzy działają na niekorzyść przedsiębiorcom w ogólnie nie powinni pełnić takich funkcji bo nie mają o tym bladego pojęcia. mam nadzieję że sprawa się szybko wyjaśni z korzyścią dla tego przedsiębiorcy bo to jakiś cyrk.
  Przede wszystkim powinni go poprzeć inni przedsiębiorcy oraz mieszkańcy!

  1. Sprawa będzie niebawem rozwiązana i wierzę, że radni poprą projekt zniesienia opłaty targowej dla wszystkich handlujących w Łęcznej. Tu nie ma się co oszukiwać, nagłe nałożenie tej opłaty wybiórczo akurat na Pana Kotułę to brudna kampania wyborcza, na którą nie ma przyzwolenia. Nie ma się też co dziwić, bo rządzi miastem człowiek, który nigdy nie pracował w sektorze prywatnym i nie ma pojęcia jak wygląda prowadzenie działalności gospodarczej. Ale dzięki temu mieszkańcy dowiedzieli się o działaniach burmistrza. Lepszej promocji nie mógł zrobić radnemu Kotule. Sobie też piękną „laurkę” wystawił.

 3. Jakby mi ten klaun przyszedł z jakąś śmieszną karteczką którą sam stworzył że mam mu coś zapłacić to pokazał bym mu palcem kierunek najbliższej lodziarni/cukierni i powiedział – MOŻESZ MI ZROBIĆ LODA.

 4. Znam wieku absolwentów tak zwanej dwójki którzy na pytanie czy to była szkoła na dobrym poziomie to chyba by się uśmiali!! Niech mnie ktoś uszczypnie i powie o jakim my mówimy?! Klasa maturalna i zero informacji o konkursach na uczelnie wyższe, dodatkowe zajęcia? Zapomnij! Ilość napisanych wypracowań i omówionych z nauczycielem żeby się lepiej przygotować do matury…zero:-) No ale najwidoczniej nauczyciele nie mieli czasu bo do każdej lekcji przygotowują się godzinę i tak tez taki przykład ze co roku piramidy i co roku nauczyciel musi się do tej lekcji przygotować:-D

  1. Odpowiedz miała być do Ewy która napisała o dobrym poziomie dwójki w jednym z poniższych komentarzy.

   1. Ja z kolei pamietam dobre czasy tej szkoly. Znam wielu absolwentow, ktorzy dostali sie na wymarzone studia.
    No coz, zawsze znajda sie tacy, ktorzy narzekaja.

 5. Wszystko ok teraz narzekacie tylko kto go wybrał na to stanowisko no jak się nie mylę to wybrali mieszkańcy i to nie pierwszy raz.

 6. Pamietam jak były wybory i startował w nich Leszek oraz Mariusz Fijałkowski.
  Rozmawiałem ze znajomym i mowiłem żeby zagłosował na Fijałkowskiego bo gorzej to już być nie może a Mariusz sprawiał wrażenie że zna sie na sprawach samorzadowych, ma odpowiednie wykształcenie mimo że w wielu kwestiach też podnosił ciśnienie no ale…i co usłyszałem?
  Głosuję na Leszka bo spoko typ był w szkole w czasach sprzed 20 lat! a jakies inne argumenty?! Żadnych. Cyrk na kolkach!

  1. To jeśli dla ludzi bardziej liczy się „spoko typ” niż kompetencje związane z samorządem to efekty tego mamy obecnie.

   1. Wtedy go nie przekonałem ale teraz przekonał się sam że Leszek to sie najzwyczajniej w świecie nie nadaje do roli burmistrza, trochę za późno ale lepiej tak niż wcale.
    Swoją drogą ciekawe jacy kandydaci będą startować w wyborach i kto będzie miał być Leszkiem bis?

 7. A ja poprę kandydaturę p. Kotuły jeśli ten będzie startował w wyborach. A ten pajac z UM niech spada.

 8. Co za małostkowość. Załatwianie osobistych porachunków i zemsta na opozycyjnym radnym z wykorzystaniem podległych służb. Czy burmistrz naprawdę nie ma poważniejszych spraw na głowie? I jeszcze ta nagonka rozgrzanego przedstawiciela łęczyńskich pseudo mediów i żenująca lista pytań. Afera i hucpa godna tego burmistrza i jego bezowocnej kadencji w Ratuszu. Wstyd.

  1. cały Włodarski. Nic sam dobrego dla mieszkańców nie zrobi, tylko ośmiesza. A jak ktoś chce coś zrobić, to kłody pod nogi. Bo niby za co te sto złotych?

 9. Lokalna rzeczywistość. Wlodarskiemu chodzi o to, że radny Kotuła handluje, a przy okazji rozmawia z ludźmi. Czy widzieliście Włodarskiego na ulicy rozmawiającego z ludźmi o problemach gminy i jej mieszkańców? Tutaj o to chodzi, żeby jego konkurent w wyborach nie mógł rozmawiać z ludźmi, a przy okazji zarobić. Dobrze, że radni reagują. Pokazać Wlodarskiemu miejsce w szeregu.

 10. Nie mogę dalej w to uwierzyć, że zwykły nauczyciel od informatyki został Burmistrzem ponad 20tyś, miasta! Nie miał on doświadczenia w prowadzeniu tak dużej firmy jaką jest Urząd miasta. Ba nawet nie ukończył żadnej szkoły, która by Włodarskiemu pomogła zarządzać setkami pracowników. Mało tego, Nawet nigdy nie obracał tak dużą ilością pieniędzy przed objęciem tej funkcji. It blows my mind lol.

  IMHO Kosiarski był już naprawdę zmęczony opozycją i pisaniem prawdy na ll24.pl, że się poddał. Lecz znalazł godnego następcę, który kontynuuje misję poprzednika. Robi to samo i używa tych samych technik, aby manipulować mieszkańcami Łęcznej.

  Mr Włodarski take your stuff from Łęczna’s Council and go straight to home and never come back. Otherwise, I will use a wheelbarrow to move your stinky ass away from mayor’s chair soon.

  P.S. Mr Kosiarski I almost lost job because you asked my ex-Boss to fired me to shut my blog Łęczna bez ściemy. Still Remember it, I do not forget it, so tough time is coming 4 Ya 😉

  1. Nie zgodziłabym się, że był zwykłym nauczycielem informatyki. Był też wicedyrektorem i chyba ostatnim dyrektorem liceum na Szkolnej. Szkoły na dobrym poziomie, która chyba nie przetrwała. Dzięki komu?
   Warto, żeby rzesze absolwentów tej szkoły miały tego świadomość.

 11. Taczkę szykować i wywieźć razem z Kuczyńskim. Obaj się tak samo nadają.

 12. To jak zwykły haracz. Bo za co ta opłata? Za oddychanie? Tak zachowują się bandyci.

 13. Draniem się człowiek rodzi, czy w życiu z czasem zostaje?
  Nauczyciel burmistrzem to pomyłka. Po wyborach przyszły burmistrz powinien cię odsunąć od łęczyńskich szkół. Żadnej pracy w szkole w Łęcznej.
  I tego twojego doradcę wyrzucić z urzędu na zbity ryj.
  A pan sekretarz też chyba miał w tym udział.
  Wstydźcie się.

 14. Nawet się nie zdziwię jak we Wspólnocie napiszą paszkwil na radnego. Tak się płaci za działkę.
  Włodarskiemu dziękujemy, niech się pakuje.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.