Puchaczów: Ile zarabiają nauczyciele z Zespołu Szkół? Na liście płac dziennikarka z łęczyńskich gazet!

Po tym jak mogliście prześledzić zarobki nauczycieli w dwóch łęczyńskich szkołach (LINK1) (LINK2), przyszła pora na sprawdzenie zarobków w okolicznych gminach. Przed Wami pełne zestawienie płac nauczycieli z Zespołu Szkół w Puchaczowie. Jak się okazuje na liście płac znajdziemy dziennikarkę Wspólnoty Łęczyńskiej i Tuby Łęcznej. Przypadek? 🙂

Analogicznie do poprzednich wpisów, tak i w wypadku Puchaczowa, przedstawiona informacja zawiera dane o pensjach wypłacanych we wrześniu i październiku 2022. Zobaczycie zarobki rozbite na wartości brutto oraz netto.

Możecie także porównać sobie powyższe płace z poprzednimi wpisami, które dotyczyły szkoły podstawowej przy ul. Szkolnej(LINK) oraz przy ul. Jaśminowej(LINK) w Łęcznej.
Czy Waszym zdaniem są to zarobki za małe, za duże, a może wystarczające? Dajcie znać w komentarzach.

Oprócz porównania, zwróćcie też proszę uwagę na jeszcze jeden fakt. Na liście płac znajduje się dziennikarka Wspólnoty Łęczyńskiej i Tuby Łęcznej – Jolanta Chwałczyk. Być może Włodarskiemu zabrakło działek do dzierżawy, i płatnika ZUSu trzeba było szukać w ościennej gminie. Jak dobrze wiecie, jej redakcyjny kolega, Kamil Kulig, został rolnikiem(LINK) chwilę po tym, jak Kosiarski, a później Włodarski wydzierżawili mu 2ha działkę w Łęcznej. Dzięki temu nie musi płacić miesięcznego ZUSu, a jedynie niewielki KRUS kwartalnie.
Tak, oboje piszą artykuły na temat wybranych spraw z powiatu łęczyńskiego. Ot niezależność!
WOLNE MEDIA – Oddział Łęczna 😀 😀 😀

Podobnie jak w wypadku wcześniejszych wpisów, chciałbym odpowiedzieć nauczycielom, którzy sugerowali mi odseparowanie wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatków motywacyjnego, stażowego etc. Prosili także o wpisywanie stopnia zawodowego czy liczby wypracowanych godzin przez poszczególne osoby.
Nie mam zamiaru tego robić. Nikogo poza nauczycielami nie interesują poszczególne składowe wynagrodzenia. Etat nauczyciela to nie jest 40, a 18 godzin. Z punktu widzenia podatnika, ważna jest jedynie globalna kwota brutto lub netto i takie będę tu prezentował. Dodatkowo, nauczyciele, których dotyczy ta informacja, wiedzą ile godzin wypracowuje dany kolega z pracy.

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

9 komentarzy do artykułu "Puchaczów: Ile zarabiają nauczyciele z Zespołu Szkół? Na liście płac dziennikarka z łęczyńskich gazet!"

 1. Alf pisze:

  Ksiądz za siedzenie w parku na ławce 5tys inna pani od religii 6tys. I ciągły lament że mało

 2. Bambrilla pisze:

  Czekam z niecierpliwością na gm Cyców a w szczególności Głębokie.

 3. Salceson pisze:

  Podanie zarobków brutto /netto ok.
  Podawanie zaś imion i nazwisk jest niepotrzebne. Dla poinformowania opinii publicznej o kwotach wystarczylaby informacja typu nauczyciel języka polskiego, pedagog, nauczyciel bibliotekarz itd.

  • były nauczyciel pisze:

   Nazwiska są potrzebne. Dzięki temu wiesz, ile zarobił ktoś zatrudniony po znajomości. Kolega, radny albo jego żona czy coś. To też jest ważne dla nauczycieli spoza układu, którzy nie mogą liczyć na takie informacje.

 4. axa pisze:

  może ukoronowaniem dziennikarskiego rzemiosła byłaby nominacja dla redaktorów Jolanty i Kamila na Człowieka Roku 2022 powracającego plebiscytu Wspólnoty a uzasadnieniem ich etyka dziennikarska – tak Bartolu – jako laureat mógłbyś popełnić taką nominacje, Zapewne środowisko Wspólnoty przez swoją skromność nie doceni swych redaktorów, a wielu Twoich czytelników doceniło by ten duet

 5. Budnent pisze:

  A ile pań po 13 godzinie w polu w badyli dorabia bo mało?

 6. to ja pisze:

  Kiedyś w szkole zawodowej na lekcji o nazwie ” Przysposobienie do życia w rodzinie” pani nas zachęciła do zadawania trudnych pytań, zaproponowała by zrobić to anonimowo. Jeden z uczniów zapisał ” czym się różni prostytutka od kurwy” – pani po zapoznaniu się z pytaniem z niezmieszaną powagą odpowiedziała ” kurwa robi to dla przyjemności a prostytutka za pieniądze” Zgadnijcie za kogo was mam sprzedajne szmaty ?

 7. Aldona pisze:

  Redaktor z Łęcznej w weekendy na roli dorabia. Pani redaktor na tygodniu w Puchaczowie o niezależności prasy dzieci naucza. Pewnie nie wszystko o nich jeszcze wiemy.

 8. ludwinka1 pisze:

  nasz Kamil w Ludwinie zarabia więcej i jest nieznany znaczy niezależny
  więcej na : facebook/TwójLudwin/

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes