Łęczna: Podwyżka opłat za śmieci! Będzie jak w Warszawie?

Po tym jak kilka miesięcy temu urząd miejski „obniżył”(LINK) ceny za wodę, część mieszkańców przeżyła szok. Zwłaszcza gdy zapowiadana przez urzędowych wazeliniarzy i „skaczącego” Leszka, obniżka, okazała się w rzeczywistości podwyżką.
Przed nami wzrost opłat za śmieci! Ile zapłacimy?

Od wielu lat oficjalne i nieoficjalne gazety i portale urzędu miejskiego w Łęcznej mają spory problem z pisaniem o podwyżkach, które były przedstawiane jako, urealnienie, ujednolicenie opłat, albo wręcz kłamliwie jako obniżki.
Przed nami kolejny test dla łęczyńskich pseudo-mediów.

Leszek Włodarski zaproponował radnym podwyżkę opłat za gospodarowanie odpadami. Jak możecie wyczytać z poniższego dokumentu, każdy mieszkaniec gminy zapłaci miesięczną opłatę 21 PLN (dotychczas było to 17 PLN). Zatem czteroosobowa rodzina zapłaci 84 PLN (wcześniej było to 68 PLN).

Przyjmując, że ta modelowa czteroosobowa rodzina mieszka w popularnym 60metrowym mieszkaniu, w Łęcznej zapłaci zaledwie o 4 złote mniej niż taka sama rodzina w Warszawie (poniżej grafika, przedstawiająca opłaty w Warszawie).

Ostatnia nadzieja w radnych.

Tymczasem w ratuszu słychać, że to nie jedyna podwyżka, którą zaplanował Włodarski.
Kto wie, może znowu potrzeba wybudować jakąś kładkę, albo zakupić aparaty fotograficzne (LINK) (LINK) za kilkadziesiąt tysięcy złotych…

PS. Zaraz, zaraz, też to słyszycie??? To taczka w drodze na plac Kościuszki 🙂


Udostępnij ten wpis!

4 przemyślenia na temat „Łęczna: Podwyżka opłat za śmieci! Będzie jak w Warszawie?

  1. tak to już jest w tym urzędzie, że jak trzeba pieniędzy to się wyciąga łapy do mieszkańców. To nie jest burmistrz!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.