Łęczna: Solidne podwyżki pensji burmistrza i starosty. Mogą zarobić prawie dwa razy więcej niż obecnie!

O tym nie przeczytacie w łęczyńskich pseudo-mediach. Kilka tygodni temu posłowie zmienili obowiązującą ustawę, która regulowała poziomy płac burmistrza, wójta, starosty, radnych czy prezydenta. Podwyżki są naprawdę spore.
W Łęcznej zarówno starosta jak i burmistrz mogą liczyć nawet na podwojenie obecnego wynagrodzenia.

Po trzech latach rozporządzenie płacowe z 2018 roku, które obcięło uposażenia włodarzy o 20 proc., przechodzi do historii. 25 października na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów przyjęto nowe widełki wynagradzania pracowników samorządowych. Zdecydowano również, że pensje włodarzy gmin mają być wyrównane od 1 sierpnia 2021 roku. Samorządy w całym kraju podczas listopadowych sesji zwiększają zarobki swoich włodarzy, a my sprawdzamy ile mogą wynieść ich pensje po podwyżkach.

I tak w wypadku starosty, który obecnie zarabia 10 180 PLN brutto, po zmianach może być to nawet 19 470 PLN. Podobnie jest w wypadku burmistrza, który obecnie otrzymuje 9 660 PLN, a po zmianach może być może być nawet 18 044 PLN.


Kto jak kto ale Włodarski zdecydowanie zasłużył. Nikt nie pozyskał takich dotacji jak on(LINK). Nikt tak nie „obniżał” podatków i opłat (LINK), a mieszkańcy już sami nie wiedzą, co mają robić z pieniędzmi, które oszczędzają za pomocą paneli fotowoltaicznych(LINK).
A nie, czekaj… 🙂

Pozostaje mieć nadzieję, że radni podejdą rozsądnie do planowanych uchwał. W powiecie, będą głosować już w najbliższy piątek (26.11), natomiast w mieście zajmą się tym we wtorek (30.11).

Tymczasem w łęczyńskich gazetach i portalach powiązanych z rzecznikiem burmistrza lub synem byłej urzędniczki ratusza, któremu burmistrz wydzierżawił sporą działkę w mieście (LINK) przeczytacie jedynie o tym, że wzrośnie pensja starosty. O burmistrzu jakby zapomnieli.

Zapytacie pewnie dlaczego?
Nie wiem, choć się domyślam 🙂

PS. Przy okazji przypominam Wam wpis z 2017 roku, o tym jak dziś, święcie oburzony G. Kuczyński (ten od żony w MOPSie) „obniżał” diety w powiecie (LINK) Czyli o tym, jak miejsce siedzenia, zmienia punkt widzenia 🙂

Udostępnij ten wpis!

6 przemyślenia na temat „Łęczna: Solidne podwyżki pensji burmistrza i starosty. Mogą zarobić prawie dwa razy więcej niż obecnie!

  1. Podobnie jak w powiat za mało zarabiają może i o tym napiszmy staroście i radnym powiatu mało, mało

    1. Jesteś ślepy? Nawet w tytule masz, że podwyżki dotyczą starostwa i urzędu. Jak doczytasz artykuł to się dowiesz ile urośnie staroście, a ile burmistrzowi.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.