Łęczna: Rodzice wygrali! Chore zmiany w szkołach zostały odwołane!

Presja ma sens. Rodzice, którzy od wielu tygodni próbowali powstrzymać chore zapędy łęczyńskiej władzy do zmian w oświacie, mogą sobie pogratulować. Tylko ich upór i zaangażowanie sprawiły, że urzędnicy wycofali się ze zmian, które jak się okazało miały służyć nauczycielom, a nie uczniom.

O zmianach mogliście przeczytać na blogu kilkukrotnie (LINK) (LINK).
Wśród propozycji urzędników podległych burmistrzowi sprzed kilku tygodni, było przeniesienie klas 1-3 z ul. Szkolnej do szkoły na ul. Piłsudskiego, zaś zerówki i klasy 4-8 do budynku na ul. Szkolną. Zakładano także, że dla klas 1-3 basen nie będzie już obowiązkowy. Dodatkowo we wrześniu 2022 zaplanowana była likwidacja jednej klasy 4.

W obliczu presji i konkretnych działań ze strony rodziców, zmiany zostały odwołane. Do kiedy? Nikt tego nie wie, ale najprawdopodobniej w obliczu wniosku o referendum w sprawie odwołania burmistrza, Włodarski nie chce ryzykować.
Na tę chwilę rozpatrywany będzie pomysł radnego dr J. Pelicy, związany z utworzeniem nowej placówki. Poniżej treść wiadomości od dyrekcji do rodziców:

Przypomnę tylko, że Włodarski chwilę przed tym jak trafił na urzędowy stołek, umożliwił likwidację LO na ul. Szkolnej (LINK). Wtedy oprócz uczniów, nikt nie zaangażował się w obronę placówki. Zarówno nauczyciele jak i związki zawodowe siedziały cicho. Jak można dziś dość często usłyszeć na mieście, stołek wiceburmistrza dla Włodarskiego, miał być nagrodą za lojalność. Czy istotnie tak było? Nie wiem, choć się domyślam 🙂

Jeszcze raz szczere gratulacje dla odważnych Rodziców!
Można? Można! Tylko trzeba chcieć!

Włodarski odejdź, wstydu mieszkańcom oszczędź!

Udostępnij ten wpis!
Both comments and pings are currently closed.

5 komentarzy do artykułu "Łęczna: Rodzice wygrali! Chore zmiany w szkołach zostały odwołane!"

 1. Hipolit pisze:

  Dwie samodzielne szkoły to najlepsze rozwiązanie. Czekamy na mądre decyzje podjęte dla dobra dzieci.

 2. Ewa pisze:

  Jedyna rozsądna decyzja, na ten moment. Utworzenie w przyszłości dwóch oddzielnych szkół na pewno ułatwi logistykę wielu rodzicom. Dzieci mieszkające na obrzeżach nie będą musiały pokonywać kilometrów. Oby!!!
  Wracacie do tematu liceum że Szkolnej. Decyzję podjęli radni, w tym Absolwenci Zamoya. Ciekawe ilu z nich poczuwa się do odpowiedzialności za to jak potoczyły się losy tej szkoły? Ile klas pierwszych lo zostało utworzonych po całym zamieszaniu???? Żadna!!! Liceum bez naboru w mieście powiatowym! Żenada!

 3. Aldona pisze:

  Facet bez własnego zdania, po damsku mówiąc bez jaj, dlatego w spodniach do basenu kicnął, ośmieszając Łęczną na cały kraj.
  Gdzie ludzie wspólnej sprawy rządzą nic dobrego się nie dzieje, wprost przeciwnie: – jak zwykle brak pieniędzy, ośmieszenie i upadłość. Tak ci państwo zarządzają.
  Wróćmy tylko parę tygodni wstecz, batalia o umorzenie podatku dla GKS Górnik Łęczna. Gazety, portale internetowe i w całym mieście huczało, że radni nie chcieli umorzyć podatku od nieruchomości dla GKS-u.
  Mieli rację, dziś nikt nie piszę, że duma Łęcznej Górnik pożegnał się z ekstraklasą. Gdzie jest teraz pan były burmistrz, zarazem obecny działacz GKS – dziś nie krzyczy? Może ci źli radni za mało podatku na klub umorzyli i tylko na jeden rok?
  Kto tak naprawdę Łęczną rządzi, oby nie jak na Kremlu, tam zamieniają się stanowiskami?
  Panie burmistrzu Włodarski czyżbyś zmiękł?
  Dziś widzimy, że rodzice dzieciaków mają wpływ na decyzję nieudolnego burmistrza. Nie bójmy się powiedzieć dość.
  Miejmy pieczę nad wszystkim, pilnujmy, co się dzieje w mieście?
  Jeszcze trochę i szkół by nie było, sportu i kultury dla młodzieży już w Łęcznej nie ma.
  I tak jest ze wszystkim, nieudolność rządzących przeraża, gdzie wspólna sprawa rządzi, to czego się dotknie to wszystko zamieniają w g… i do tego brak pieniędzy. Prawda pani skarbnik?
  Mieszkańcy już dawno powinni podziękować panu burmistrzowi i jego promotorowi za oszukiwanie wyborców.
  Ps.
  listy o odwołanie burmistrza czekają na TWÓJ podpis.
  Zapraszamy.

 4. Optymista pisze:

  Upór i solidarność już nie tylko takie pomysły władz obalały. To jest przykład, że w Łęcznej też „da się”. Niech żadna kolejna (mam nadzieję niedługo) władza nie waży się pchać rąk do dobra naszych maluchów. Jeżeli przygotują sobie szkołę na Piłsudskiego dla małych dzieci wydając na to miliony, zaplanują jak te dzieci będą uczęszczały na basen to myślę, że nie będzie takiego sprzeciwu. Ale nic od d**y strony!

WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes